Future Hub koprades akselerators uzņem 8 zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus otrajai programmai
Future Hub koprades akselerators uzņem 8 zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus otrajai programmai
Baltijā pirmais ilgtspējas koprades akselerators Future Hub paziņojis astoņus zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, kas uzņemti tā otrajā programmā, un aicina uz programmas atklāšanas pasākumu 6.oktobrī. Jaunuzņēmumi pievienojas tādiem vadošajiem Baltijas uzņēmumiem kā Citadele banka, Latvenergo, Rimi Baltic un Latvijas Pasts, lai kopā divu mēnešu garumā izstrādātu risinājumus uzņēmumu ilgtspējas izaicinājumiem. Šī ir otrā Future Hub programma, kurā jau sevi tirgū pierādījuši uzņēmumi intensīvi strādās kopā ar jaunuzņēmumiem, lai veidotu inovatīvus un ilgtspējīgus risinājumus.
Organizatori informē, ka programmas mērķis ir iedrošināt gan zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, gan Baltijas tirgū vadošos uzņēmumus veidot jaunas sadarbības un attīstīties caur kopradi. Inovāciju vadības uzņēmums Helve izveidojis akseleratoru, lai veicinātu tādu inovāciju attīstību, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus. Akseleratora otrā programma tiek rīkota kopā ar Citadele banku, lai sniegtu iespēju Baltijas uzņēmumiem sadarboties ilgtspējas mērķu sasniegšanā.
"Mēs zinām, kādi ilgtspējas izaicinājumi mums ir priekšā, tomēr ir nepieciešami digitālie risinājumi, kas palīdzēs mums sasniegt nospraustos mērķus. Citadele ir gandarīta strādāt ar atlasītajiem akseleratora dalībniekiem, kuri pārstāv tehnoloģiski inovatīvas valstis. Redzam, ka kopā ar jaunuzņēmumiem un pieredzējušajiem partneriem varēsim attīstīt rīkus, kas gan visai sabiedrībai, gan mūsu klientiem palīdzēs izdarīt ilgtspējīgus biznesa lēmumus," uzsver Vladislavs Mironovs, "Citadeles" valdes loceklis stratēģijas realizācijas, digitālās un biznesa attīstības jautājumos.
Četri Baltijas vadošie uzņēmumi - Citadele banka, Latvenergo, Rimi Baltic un Latvijas Pasts, akseleratora programmai katrs izvirzījuši biznesa ilgtspējas izaicinājumu. Lai strādātu ar šiem uzņēmumiem, Helve komanda izvēlējās vispiemērotākos risinājumus turpmākai sadarbībai programmas ietvaros.
Future Hub uzņemtie zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumi:
Arinti (Beļģija): Personalizēti mākslīgā intelekta risinājumi
Compensate (Somija): Bezpeļņas organizācija, kas cīnās ar klimata pārmaiņām, piedāvājot ikvienam vieglā veidā neitralizēt karbona emisijas
FuseBox (Igaunija): Apvieno enerģijas patērētājus un enerģijas sistēmas labākai atjaunojamo resursu izmantošanai un CO2 izmešu samazināšanai
Industrial Analytics (Vācija): Ierīču uzraudzības risinājums mašīnbūves industrijai, kas nav piesaistīts vienai programmatūrai
Krafthem (Zviedrija): Platforma enerģijas tirdzniecības optimizēšanai
Packoorang (Norvēģija): Inovatīvi, atkārtoti izmantojami iepakojumi un transporta ekosistēma
RePack (Somija): Atkārtoti izmantojamu iepakojumu risinājumi e-tirdzniecības nozarei Eiropā un ASV
Urgentem (Apvienotā Karaliste): Emisijas datu un klimata risku analītika finanšu industrijai
"Lielā vispasaules jaunuzņēmumu interese par Future Hub liecina, ka komandas patiesi vēlas sadarboties ar Baltijas uzņēmumiem un iepazīt pašu tirgu. Mēs esam gandarīti, ka Baltijas tirgus līderi spēj nākt jaunuzņēmumiem pretī un izvirza tiem atbilstošus un tālredzīgus ilgtspējas izaicinājumus. Gatavība risināt ilgtspējas izaicinājumus, sadarbojoties tieši ar jaunuzņēmumiem, ir drosmīgs solis, kas, cerams, iedvesmo citus uzņēmumus sekot piemēram. Mēs esam īpaši priecīgi Future Hub uzņemt pirmo Baltijas jaunuzņēmumu, FuseBox komandai no Igaunijas pievienojoties otrajai akseleratora programmai," atklāj Anna Ķiesnere, Helve biznesa attīstības vadītāja.
Interesenti iepazīt jaunuzņēmumus un dzirdēt to risinājumu prezentācijas 6.oktobrī tiešsaistē aicināti uz Future Hub akseleratora otrās programmas oficiālo atklāšanas pasākumu. Pasākuma ietvaros tiks rīkota paneļdiskusija "Inovācijas kā rīks ilgtspējas mērķu sasniegšanā", kurā Vladislavs Mironovs, Citadele banka Valdes loceklis stratēģijas jautājumos, Liudvikas Aleiliunas, Rimi Baltic korporatīvās atbildības vadītājs, Raitis Stūrmanis, Latvijas Pasts tehnisko projektu vadītājs, un Deniss Kiselovs, Latvenergo mobilitātes un enerģijas pārvaldības vadītājs, apspriedīs uzņēmumu mērķus un motivāciju kopradei akseleratora ietvaros. Diskusiju vadīs Marija Ručevska, Helve līdzdibinātāja un vadītāja. Dalībnieki aicināti reģistrēties pasākumam šeit.
Turpmākos divus mēnešus šie astoņi jaunuzņēmumi strādās pie pilotprojektu izstrādes ilgtspējas jomā. Jaunuzņēmumi Compensate un Urgentem strādās pie Citadele izaicinājumiem ilgtspējīgu investīciju produktu izstādē un uzņēmuma ESG datu analīzē. Rimi Baltic strādās kopā ar Packoorang un RePack, lai meklētu risinājumus ilgtspējīgu iepakojumu izstrādei. Trīs enerģētikas sektora jaunuzņēmumi, FuseBox, Industrial Analytics, un Krafthem strādās kopā ar Latvenergo un Elektrum komandām. Arinti komanda pievienojusies programmai, lai kopā ar Latvijas Pastu attīstītu datu apstrādes risinājumus. Atvērto inovāciju akseleratora laikā, papildus koprades darbam pie izaicinājumu risinājumu izstrādes, jaunuzņēmumiem tiks organizētas pieredzes apmaiņas sesijas, piedāvāts mentoru atbalsts, digitālo prasmju darbnīcas un citas aktivitātes.
Informāciju sagatavoja Anna Marija Ķiesnere, Mediju attiecības Helve. Publicitātes foto: Citadeles valdes loceklis stratēģijas realizācijas, digitālās un biznesa attīstības jautājumos Vladislavs Mironovs, Helve līdzdibinātāja Marija Ručevska, Helve biznesa attīstības vadītāja Anna Ķiesnere un Citadeles digitālās pieredzes attīstības daļas vadītājs Mārtiņš Bērziņš.