Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām uzņēmējus pieteikties finansējumam dizaina izstrādei

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) 2020. gada 18. maijā izsludina pieteikšanos jaunam atbalsta pasākumam “Dizaina vaučers”. Atbalsts tiks sniegts uzņēmumiem, kuri izstrādā jaunu produktu vai tehnoloģiju, un kuriem nepieciešams dizainera pakalpojums jauna produkta, procesa vai stratēģijas izstrādei inovāciju ieviešanai uzņēmumā. Šim mērķim kopumā paredzētas finansējums 250 tūkstošu eiro apmērā, bet vienam projektam būs iespēja piesaistīt līdz 5 tūkstošiem eiro.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns uzsver, ka šo atbalsta veidu iespējams kombinēt arī ar citām LIAA atbalsta programmām. “Inovāciju vaučeru programmas ietvaros sadarbībā ar pētniecības organizācijām var izstrādāt jaunu produktu, bet ar dizaina vaučeru atbalstu – izstrādāt jaunā produkta dizainu. Inovāciju vaučeru ietvaros atbalsts pieejams arī jauna produkta vai tehnoloģijas tehniski ekonomiskās priešsizpētes izstrādei, rūpnieciskajiem pētījumiem, eksperimentālajai izstrādei, testēšanai un sertificēšanai un rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanai, kā arī atbalsts tiek sniegts augsti kvalificētu darbnieku piesaitei. Daudzi uzņēmumi Covid situāciju izmanto, lai strādātu pie jaunu produktu attīstības vai esošo produktu pielāgošanas jaunajai situācijai un jauniem tirgiem. Šī ir laba iespēja, kā padarīt savu produktu pamanāmāku un celt tā konkurētspēju,” norāda K.Rožkalns.

Dizaina pakalpojumus šajā programmā drīkst sniegt ES dalībvalstī, Eiropas Ekonomikas zonas valstī vai Šveices Konfederācijā reģistrēts komersants (dizainers), kuram pēdējo 3 gadu laikā ir pieredze vismaz 3 jaunu produktu izstrādē un katra pakalpojuma līgumsumma ir vismaz 3 tūkstoši eiro bez PVN.

LIAA administrētajā “Dizaina vaučeru” atbalsta pasākumā maksimālais atbalsts vienam dizaina projektam ir plānots 5 tūkstošu eiro apmērā, savukārt atbalsta intensitāte – 85% no ārpakalpojuma izmaksām bez PVN. Plašāka informācija par “Dizaina vaučera” atbalsta pasākumu nosacījumiem atbalsta saņemšanai pieejama LIAA mājaslapā: www.liaa.gov.lv/lv/fondi/2014-2020/inovaciju-vauceru-atbalsta-pakalpojumi/dizaina-vauceris.

Jāuzsver, ka 20. maijā LIAA organizēs bezmaksas tiešsaistes semināru uzņēmējiem, kuri vēlas pieteikties šim atbalsta veidam. Seminārā tiks sniegta informācija par produkta, procesa un stratēģijas dizainu. Seminārā dizaina domātāja, lektore un publiceste Jeļeņa Solovjova skaidros katra dizaina termina būtību, tā izstrādes pamatprincipus un pieminēs praktiskus piemērus. Savukārt LIAA Klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Linda Grīnfelde izstāstīs, kādi ir nosacījumi dizaina vaučera atbalsta saņemšanai. Reģistrēties tiešsaistes semināram var šeit: www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/vebinars-dizaina-vaucers/registracija.

Atbalsts uzņēmējiem tiek sniegts ERAF projekta “Tehnoloģiju pārneses programma” ietvaros.

Informāciju sagatavoja
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļā
Tālrunis: +371 29725674
E-pasts: prese@liaa.gov.lvERAF logo

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri