Pārlekt uz galveno saturu

Eiropas Komisija rada atbalsta shēmu jaunajām uzņēmējām Women TechEU

Eiropas Komisija (EK) ir radījusi atbalsta shēmu “Women TechEU” jauniem zinātniski ietilpīgiem uzņēmumiem, kurus vada sievietes. Programma piedāvā grantu 75 tūkstošu eiro apmērā, koučingu un mentoringu. Pirmajā “Women TechEU” izmēģinājuma projektu konkursā tiks finansēti līdz pat 50 jaunie uzņēmumi no ES dalībvalstīm un asociētajām valstīm.

“Women TechEU” ir daļa no jaunās programmas “Apvārsnis Eiropa” aktivitātes “Inovācijas ekosistēmām”, ko papildina Eiropas Inovācijas padome, lai palīdzētu sievietēm attīstīties un pilnveidot savus talantus.

“Ar “WomenTechEU” starpniecību mēs vēlamies palielināt sieviešu vadītu jauno uzņēmumu skaitu un izveidot taisnīgāku un pārtikušāku Eiropas tehnoloģiju uzņēmumu vidi. Mēs uzskatām, ka šodienas atbalsts dibinātājām palielinās izredzes gūt panākumus un veicinās vispārējo Eiropas inovācijas vidi, piesaistot vairāk talantīgas sievietes,” norāda Inovācijas, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāre Marija Gabriela.

Iecerēts, ka “Women TechEU” palīdzēs novērst dzimumu atšķirību, atbalstot uzņēmuma darbību tieši agrīnajā posmā, kas ir riskantākais.

Pretendentēm ir jābūt agrīnās stadijas zinātniski ietilpīgu jaunuzņēmumu dibinātājām vai līdzdibinātājām, kā arī jāieņem augstākā līmeņa vadības amats uzņēmumā. Uzņēmumam iesniegšanas laikā ir jābūt reģistrētam ES dalībvalstī vai asociētajā valstī vismaz sešus mēnešus. Projektu konkursu slēgs 2021. gada 10. novembrī.

Apvārsnis 2020 turpinājums

ES lielākā pētniecības un inovācijas programma “Apvārsnis Eiropa” ir programmas “Apvārsnis 2020” turpinājums. Tā ir devusi būtisku atbalstu Latvijas pētniecības un inovācijas sektoram un veicinājusi starptautisko sadarbību. “Apvārsnis 2020” atbalstu ir ieguvuši 511 dalībnieki no Latvijas – 411 projekti ir piesaistījuši finansējumu 112,9 miljonu eiro apmērā. Tas vairāk nekā divas reizes pārsniedz Latvijas dalībnieku finansējumu iepriekšējā – 7. ietvara programmā laika periodā no 2007. līdz 2013. gadam. Latvijas dalībnieku sekmības rādītājs iepriekšējā programmā “Apvārsnis 2020” ir bijis 14%, rakstīja Labs of Latvia. Tas ir virs vidējā ES, kur tas ir 13%. 

“Apvārsnis Eiropa” kopējais budžets periodā no 2021. līdz 2027. gadam būs 95,5 miljardi eiro. No tiem 14,7 miljardi eiro jau šobrīd ir paredzēti Eiropas Savienības (ES) prioritātēm, kas ir saistītas ar Eiropas “Zaļo kursu”, “Eiropas digitālo desmitgadi” un pandēmijas izraisīto tiešo saimniecisko un sabiedrisko kaitējumu mazināšanu “NextGenerationEU” instrumenta ietvaros, rakstīja Labs of Latvia.

Eiropas Inovācijas padome atbalsta jaunuzņēmumus

Eiropas Inovācijas padomes budžets 2021.–2027. gadam ir vairāk nekā desmit miljardi eiro, rakstīja Labs of Latvia. Aptuveni trīs miljardi eiro no šī fonda budžeta tiks novirzīti Eiropas Inovācijas padomes fondam ar mērķi paplašināt inovatīvus jaunuzņēmumus un mazos un vidējos uzņēmumus. “Tagad mums ir fonds, kas ļauj atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus, kuri veic revolucionāras inovācijas, piekļūt kapitālam un paplašināt inovatīvus jaunuzņēmumus. Šādā veidā pētniecības rezultātus var pārvērst uzņēmējdarbībā un izstrādāt ieceres tehnoloģiskiem un inovatīviem izrāvieniem,” iepriekš norādījusi Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietniece jautājumos par digitālajam laikmetam gatavu Eiropu Margrēte Vestagere.

M. Gabriela uzsver, ka Eiropas Inovācijas padome ir Eiropas vērienīgākā iniciatīva, kuras mērķis ir atbalstīt sasniegumus, kas Eiropai vajadzīgi, lai atgūtos no ekonomikas krīzes un paātrinātu pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku. “Investējot tālredzīgos pētniecības un inovatīvos uzņēmumos, tā stiprinās Eiropas tehnoloģisko suverenitāti, paplašinās simtiem daudzsološāko Eiropas jaunuzņēmumu un pavērs ceļu gaidāmajai Eiropas Inovāciju telpai,” viņa teic.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri