Pārlekt uz galveno saturu

Depozīta sistēmā nodots pirmais miljons depozīta iepakojumu

Kopš dzērienu iepakojumu depozīta sistēmas darbības uzsākšanas Latvijā taromātos nodots pirmais miljons depozīta iepakojumu. Visbiežāk nodotais iepakojuma veids ir PET pudeles (53%), kam seko skārdenes (32%) un stikla pudeles (15%). Turpinoties depozīta sistēmas pārejas periodam, operators atgādina, ka pirms iepakojuma nodošanas jāpārliecinās ne vien par tā formu, bet arī Latvijas depozīta zīmes esamību uz produkta etiķetes.

"Nodoto iepakojumu apjoms nepārtraukti aug un apliecina, ka depozīta sistēma uzņem apgriezienus, turklāt sabiedrības pieaugošā iesaiste neapšaubāmi saistīta arī ar pieaugošo depozīta produktu skaitu veikalu plauktos. Joprojām ir spēkā depozīta sistēmas pārejas periods, kad tiek iztirgoti iepriekš saražotie dzērieni bez depozīta zīmes, un vienlaikus iedzīvotāji apgūst jaunieviesto sistēmu, veidojot atbildīgāku attieksmi pret depozīta iepakojumiem. Tādēļ aicinu turpināt pievērst uzmanību dzērienu etiķetēm, lai zinātu, kurus iepakojumus var nodot atpakaļ sistēmā. Plānots, ka līdz ar 1.maiju lielākā daļa tirgū laisto dzērienu būs ar Latvijas depozīta zīmi," stāsta SIA "Depozīta Iepakojuma Operators" valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Viņš piebilst, ka gadījumā, ja rodas kāda tehniska problēma un nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā, informāciju par to var nodot operatoram. "Aicinu sūtīt depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz e-pastu jautajumi@dio.lv vai numuru +371 20224214 lietotnē Whatsapp, lai mēs varētu palīdzēt atrisināt situāciju."

No 1.februāra līdz 22.martam Latvijas iedzīvotāji depozīta punktos nodevuši kopumā vairāk nekā 1 miljonu tukšo depozīta iepakojumu. Populārākie produkti, kas līdz šim tikuši nodoti depozīta sistēmā, ir:

● Alus "Cēsu Premium Original" iepakojumi

● Gāzētā dzeramā ūdens "Aset" 1,5L pudeles;

● Negāzētā dzeramā ūdens "Aset" 1,5L pudeles;

● Alus "Aldaris gaišais" 0,568L skārdenes;

● Alus "Miezītis Stiprais" 1L pudeles;

● Alus "Holsten" 0,5L skārdenes;

● Alus "Grunberger" 0,5L skārdenes;

● Alus "Bocmanis Dzintarjūras" iepakojumi;

● Alus "Mežpils Tradicionālais" 0,5L pudeles;

● Gāzētā dzēriena "Coca-Cola" 1L un 2L pudeles.

Lai nodrošinātu ātru un vienkāršu iepakojumu nodošanas procesu, aicinām pārliecināties, ka nododamais iepakojums ir iztukšots, nav saplēsts un ir bez būtiskiem bojājumiem, savukārt uz iepakojuma etiķetes atrodas skaidri nolasāms svītrkods un Latvijas depozīta zīme. Tukšie depozīta iepakojumi jāievieto taromātā pa vienam un ar apakšējo daļu pa priekšu. Jāpiebilst, ka PET iepakojums temperatūras maiņas ietekmē var deformēties, tādēļ pirms nodošanas taromātā ieteicams atskrūvēt vāciņu un izlīdzināt spiedienu, lai iepakojums ieņemtu sākotnējo formu.

Gadījumos, kad taromātam nepieciešama apkope - iztukšošana vai tīrīšana -, par ko liecina paziņojums uz ekrāna, lūgums vērsties pie konkrētā veikala darbiniekiem. Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī "Depozīta punkts" Facebook un Instagram kontos.

Informāciju sagatavoja Dārta Katrīne Salna, "Depozīta Iepakojuma Operators" Mediju koordinatore. Kontakti: darta.salna@vilands.lv. Publicitātes foto. 

Avots
Depozīta Iepakojuma Operators

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri