Pārlekt uz galveno saturu

AS DelfinGroup IPO piedalās 5 927 investoru - ieguldījumu apjoms pārsniedz 8 miljonus eiro

Veiksmīgi noslēdzies Latvijas finanšu koncerna AS DelfinGroup sākotnējais publiskais piedāvājums (IPO) biržā Nasdaq Riga. Kopumā IPO piedalījās 5 927 investori, starp tiem arī 10 institucionālie investori. Pēc investoru skaita šis ir lielākais IPO Latvijas vēsturē. Akciju pieprasījums sasniedza 73% no bāzes piedāvājuma (kur bija piedāvātas līdz 7 300 000 akcijām). IPO ietvaros tika piesaistīti 8,09 miljoni eiro.

No Latvijas IPO akcijām parakstījās 1 146 investori uz 1 903 485 akcijām, no Igaunijas - 4 584 investori uz 3 185 381 akcijām, no Lietuvas - 153 investori uz 141 807 akcijām un no citām valstīm - 44 investori uz 88 921 akcijām. Visi investori saņems tādu akciju skaitu, uz kādu parakstījās.

AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš: "Šis bija lielākais IPO Latvijā šogad un otrs lielākais Baltijā gan pēc investoru skaita, gan piesaistītā finansējuma apjoma. Tāpēc esam pateicīgi visiem investoriem par izrādīto uzticību, kas uzņēmumam ļaus izpildīt izvirzītos ilgtermiņa mērķus. Privāto investoru interese būtiski pārsniedza mūsu sākotnējās prognozes un pateicoties tam AS DelfinGroup IPO pēc investoru skaita ir kļuvis par lielāko IPO Latvijas vēsturē. No sākotnējām prognozēm atpalika institucionālo investoru aktivitāte, kas, iespējams, skaidrojama ar vairākiem citiem vērienīgiem darījumiem Baltijas biržās. Jaunie AS DelfinGroup akcionāri pirmo atdevi savai investīcijai izjutīs jau šī gada decembrī, kad AS DelfinGroup izmaksās kārtējās ceturkšņa dividendes. Sagaidām, ka kopējās piesaistītās investīcijas uzņēmumam pavisam drīz ļaus veiksmīgi refinansēt esošās saistības uz izdevīgiem nosacījumiem un nākotnē piesaistīt apgrozāmos līdzekļus ar būtiski zemākām procentu likmēm nekā līdz šim, kā arī turpināt audzēt biznesa apjomus un rentabilitāti saskaņā ar uzņēmuma izziņotajiem plāniem."

Ivars Bergmanis, LHV institucionālo tirgu vadītājs: "Tas, ka uzņēmumam izdevies piesaistīt tik lielu investoru skaitu, nākotnē var nozīmēt arī relatīvi veselīgu akciju likviditāti otrreizējā tirgū. Šī gada rudens šķiet aktīvākais periods Baltijas kapitāla tirgus vēsturē un uzņēmums parakstīšanas periodā konkurēja ar trim citiem publiskiem piedāvājumiem (visi pārējie bija no Igaunijas). Ir vērts uzsvērt faktu, ka 77% no AS DelfinGroup investoriem nāca tieši no Igaunijas. Finanšu pratības līmenis Igaunijā viennozīmīgi ir augstākais Baltijā un aktīva investēšana vērtspapīros nav sveša lieta. Šī brīža AS DelfinGroup akcionāru skaits būs vairāk nekā 3 reizes kuplāks par līdzšinējo pirmā saraksta akcionāru skaita līderi Latvijā."

AS DelfinGroup padomes priekšsēdētājs un uzņēmuma līdzdibinātājs Agris Evertovskis: "Komanda ir ieguldījusi lielas pūles šajā IPO, un mēs visi esam ļoti gandarīti par rezultātiem. Pirms 12 gadiem mēs bijām tikai start-up ar vienu lombardu un vīziju nodrošināt labākus un vieglāk saprotamus finanšu pakalpojumus, kas joprojām ir mūsu DNS. Šodien no uzņēmuma padomes viedokļa mūsu galvenās prioritātes ir palielināt AS DelfinGroup vērtību visu akcionāru labā, nodrošinot labāko izaugsmes, riska pārvaldības un ESG stratēģiju."

Pēc skaita LHV bankas klienti pārstāvēja 52% no investoriem, Baltijas Swedbank klienti - 40%, Baltijas SEB klienti - 6%, bet pārējo banku klienti - 2%.

IPO ietvaros investori parakstījās uz 5 319 594 jaunu akciju un kopējais AS DelfinGroup akciju skaits pēc IPO sasniegs 45 319 594 akcijas. Vienas akcijas cena bija 1,52 eiro un kopumā tika piesaistīti 8,09 miljoni eiro.

Saņemot Nasdaq Riga valdes piekrišanu, AS DelfinGroup akciju tirdzniecība biržā Nasdaq Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā tiks uzsākta 20.oktobrī. AS DelfinGroup būs viens no 33 Baltijas un četriem Latvijas uzņēmumiem, kura akcijas tiks tirgotas šajā sarakstā.

AS DelfinGroup IPO procesa finanšu konsultanti bija LHV banka un zvērinātu advokātu birojs Eversheds Sutherland Bitāns. AS DelfinGroup ir noslēdzis tirgus uzturētāja līgumu ar AS LHV Bank par AS DelfinGroup akciju likviditātes nodrošināšanu. Vairāk par tirgus uzturētajiem: https://nasdaqbaltic.com/lv/tirgus-informacija/tirgus-uzturetaji/

Par AS DelfinGroup

AS DelfinGroup ir licencēts uz tehnoloģijām balstīts finanšu nozares koncerns, kas dibināts 2009.gadā un strādā ar zīmoliem Banknote un VIZIA. Uzņēmums pastāvīgi attīsta un piedāvā patēriņa, senioru, nomaksas, lombarda aizdevumus un lietotu un mazlietotu preču tirdzniecību vairāk nekā 90 filiālēs visā Latvijā, kā arī tiešsaistē. AS DelfinGroup vairāk nekā 270 profesionāļu komanda vidēji mēnesī izsniedz 35 tūkstošus aizdevumu. Uzņēmuma kopējais reģistrēto klientu skaits pārsniedz 400 000. AS DelfinGroup kopš 2014.gada ir pazīstama biržā Nasdaq Riga kā obligāciju emitents. Uzņēmums veic regulāru ikceturkšņa dividenžu izmaksu. 2020.gadā uzņēmuma kredītportfelis sasniedza 34,6 miljonus eiro, EBITDA bija 9,3 miljoni eiro un peļņa pirms nodokļiem sasniedza 4,65 miljonus eiro. Uzņēmuma ilgtspējas pamatā ir fokuss uz korporatīvo pārvaldību, fintech inovācijām, atbildīgu aizdevumu izsniegšanu, finanšu iekļaušanu un aprites ekonomikas veicināšanu. Uzņēmums strādā ar peļņu katru gadu kopš 2010.gada.

Informāciju sagatavoja Kristaps Bergmanis, AS DelfinGroup valdes loceklis. Kontakti: 26189988, ipo@delfingroup.lv. Publicitātes foto: AS DelfinGroup valdes priekšsēdētājs Didzis Ādmīdiņš. 

Avots
AS DelfinGroup

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri