Pārlekt uz galveno saturu

Baltijas un Polijas enerģētikas nozares regulatori aicina apturēt Krievijas dalību Enerģētikas regulatoru reģionālajā asociācijā

Trešdien, 2.martā, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas valstu enerģētikas nozares regulatori kopīgā paziņojumā vērsušies pie Enerģētikas regulatoru reģionālās asociācijas (ERRA), aicinot apturēt tajā jebkādu Krievijas un tās ekspertu dalību. ERRA ir nozīmīga starptautiska organizācija, jo apvieno enerģētikas regulatorus no Eiropas, Āzijas, Āfrikas, Tuvajiem Austrumiem, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas.

Kopīgo paziņojumu parakstījusi Igaunijas Competition Authority (ECA), Lietuvas National Energy Regulatory Council (NERC), Polijas Energy Regulatory Office (ERO) un Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

"Baltijas un Polijas regulējošo institūciju nostāja ir vienota - Krievijas agresija ir klajš starptautisko tiesību pārkāpums un rada draudus ne tikai Ukrainā un tās kaimiņvalstīs, bet arī visā pasaulē. Vienprātīgi iestājamies, ka ir stingri jānosoda Krievijas agresija un jāievieš visstingrākās iespējamās sankcijas, tostarp Krievijas izolācija no starptautiskās sadarbības," komentējot kopīgo paziņojumu, norāda SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

Kopš ERRA izveidošanas SPRK regulāri iesaistās ERRA pastāvīgajās darba grupās, konferencēs, semināros un apmācībās.

Enerģētikas regulatoru reģionālā asociācija (ERRA) ir starpinstitucionāla bezpeļņas organizācija, kas oficiāli reģistrēta 2001.gadā, bet pirmsākumi meklējami 1999.gadā. Tai ir būtiska loma enerģētikas nozares regulējuma pilnveidošanā ERRA biedru dalībvalstīs, kā arī tirgus attīstībā. ERRA biedri ir neatkarīgi regulatori, kam ir nepieciešamās pilnvaras, lai sekmētu energoregulatoru attīstību un pozitīvas pārmaiņas. Plašāk: https://erranet.org

Krieviju ERRA organizācijā pārstāv Federal Antimonopoly Service (FAS Russia).

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir neatkarīga valsts iestāde, kas Latvijā uzrauga sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju (ap 600 regulēto komersantu) darbību, tirgus attīstību un rūpējas, lai iedzīvotāji saņemtu nepārtrauktus, drošus un kvalitatīvus sabiedriskos pakalpojumus par ekonomiski pamatotu cenu. SPRK regulē sabiedriskos pakalpojumus enerģētikas, ūdenssaimniecības, elektronisko sakaru, pasta, depozīta iepakojuma un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas nozarē. Plašāk www.sprk.gov.lv.

Informāciju sagatavoja Ieva Lazdiņa, Sabiedrisko attiecību vadītāja. Kontakti: ieva.lazdina@sprk.gov.lv, +371 26158480. www.sprk.gov.lv.

Avots
Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri