Pārlekt uz galveno saturu

BaltCap gatavs investēt sašķidrinātās dabasgāzes infrastruktūras attīstībā Latvijā

Latvijas valsts drošībai jau tuvākajā laikā ir būtiski stiprināt enerģētisko neatkarību. BaltCap Infrastruktūras Fonds pauž gatavību attīstīt dabasgāzes (LNG) saņemšanas kapacitāti Latvijā, un ar piedāvājumu vērsies arī pie Ministru prezidenta K. Kariņa. BaltCap Infrastruktūras Fonds var pildīt gan finansētāja, gan aktīvu īpašnieka lomu LNG termināļa būvniecības un ekspluatācijas posmos, nodrošināt operatīvu risinājumu, kas neprasa valsts budžeta līdzekļus.

"BaltCap kā Baltijas lielākais un pieredzējušākais fondu investors ir gatavs piedalīties Latvijas valstij tik nozīmīgā projektā. BaltCap Infrastruktūras Fonds var piedāvāt būtisku pagrieziena punktu sašķidrinātās dabasgāzes saņemšanas kapacitātes attīstīšanā Latvijā, tā palielinot mūsu valsts enerģētisko neatkarību no Krievijas. BaltCap ir spējīgs finansēt un attīstīt lielus infrastruktūras projektus, tajā skaitā Latvijai nepieciešamo LNG termināli 150 miljonu eiro apmērā," uzsver Dagnis Dreimanis, Baltcap vadošais partneris.

BaltCap Infrastruktūras Fonds investē atjaunojamās enerģijas, transporta un sociālās infrastruktūras attīstības projektos Baltijā un Polijā. BaltCap Infrastruktūras Fonda investori ir Baltijas pensiju fondi, Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības Banka (ERAB), Eiropas Investīciju Banka (EIB) un Ziemeļvalstu Vides Investīciju Korporācija (NEFCO). Fonds ir Igaunijā reģistrēts alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks, un fonda darbības laiks ir 20 gadi.

BaltCap kā Baltijas lielākajam privātā kapitāla fondu pārvaldniekam ir liela pieredze sarežģītu tehnoloģiju uzņēmumu un projektu attīstībā. Tostarp infrastruktūras būvniecība (TREV-2), biometāna ražošana un gāzes piegāde (Anaerobic Holding, Energate), elektroenerģijas un siltuma ražošana (koģenerācijas stacija Rīgā, centralizētās siltumapgādes katlumāja Viļņā, vēja parki Igaunijā un Lietuvā). Fonda ieguldījumu stratēģija ir balstīta uz augstākajiem ESG (vides, sociālajiem un korporatīvās pārvaldības) standartiem.

Vienlaikus BaltCap aicina operatīvi sakārtot iekavēto regulējumu, kas atļautu Latvijas biogāzes stacijām uzsākt biometāna ražošanu un nodošanu Conexus un Gaso tīklos. Vietējās biogāzes stacijas varētu saražot vismaz 10% no Latvijā patērētās dabasgāzes - aizstājot importēto, fosilo kurināmo ar vietējo, atjaunojamo enerģiju, kas pārstrādā organiskos atkritumus un samazina SEG emisijas. Šobrīd nesakārtotā regulējuma dēļ pastāv liels risks, ka Latvijas biometāns LNG formā tiks eksportēts, tajā pašā laikā, kamēr Latvija meklē risinājumus LNG importam. Tiesiskā ietvara sakārtošanai biometāna ražošanai un tirgošanai Latvijā atbilstoši Eiropas Savienības regulējumam un Eiropas Zaļajam kursam, nepieciešami grozījumi Enerģētikas likumā, Transporta enerģētikas likumā, kā arī izmaiņas nozari regulējošos Ministru kabineta noteikumos un citos dokumentos.

Informāciju sagatavoja Matīss Paegle, BaltCap, Investīciju direktors. Kontakti: Matiss.Paegle@baltcap.com, www.baltcap.com.

Avots
BaltCap

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri