Pārlekt uz galveno saturu

Augsto tehnoloģiju uzņēmums “HansaMatrix” noslēdzis vērtīgu līgumu ar klientu Vācijā

Augsto tehnoloģiju uzņēmums “HansaMatrix” ir noslēdzis ražošanas līgumu par elektronikas ierīču ražošanu un piegādi industriālā segmenta klientam Vācijā 3,3 miljonu eiro vērtībā.

“HansaMatrix” kopējais ieņēmumu apmērs no jaunā līguma deviņu mēnešu periodā no 2021. gada 4. ceturkšņa līdz 2022. gada 2. ceturkšņa beigām sasniegs 3,3 miljonus eiro.

“Esam gandarīti ar jauna, būtiska apjoma līguma noslēgšanu ar pasūtītāju Vācijā, kas norāda uz industriālā sektora pieprasījuma pieaugumu ES valstīs, samazinoties Covid-19 ierobežojumiem,,” teic Jānis Sams, “HansaMatrix valdes” priekšsēdētājs.

Tāpat tas apstiprina pieaugošo tendenci ražošanas pasūtījumu izvietošanai ģeogrāfiski tuvāk pasūtītājam ar mērķi samazināt šī brīža nenoteiktību globālajās piegāžu ķēdēs. Saskaņā ar līguma nosacījumiem klienta nosaukums netiek izpausts.

Pirmajā pusgadā aug par vairāk nekā 10%

2021. gada 2. ceturksnī “HansaMatrix” ieņēmumi bija 5,98 miljoni eiro, liecina uzņēmuma operatīvie dati. Tas ir par 13,1% vairāk, nekā 2020. gada 2. ceturksnī. Ieņēmumu pieaugums skaidrojams ar augošu pieprasījumu datu tīklu un citu produktu sektoros Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs, rakstīja Labs of Latvia.

HansaMatrix biznesa izaugsmi negatīvi ietekmē ierobežotā piegādes ķēžu kapacitāte elektronikas ražošanā, ko izskaidro pieprasījuma pieaugums datu tīklu, automobiļu, medicīnas un lietu interneta sektoros, ko noteicis Covid-19 pandēmijas globālais uzliesmojums. Tas ietekmē “HansaMatrix” biznesu ar pieaugošām komponenšu cenām un ilgākiem piegādes termiņiem.

“HansaMatrix” neauditētais konsolidētais neto apgrozījums 2021. gada 1. ceturksnī ir sasniedzis 5,83 miljonus eiro, rakstīja Labs of Latvia. Tas ir par 12% vairāk nekā 2020. gada 1. ceturksnī. EBITDA rezultāts bija 1,24 miljoni eiro, uz gada bāzes pieaugot par 181%. Savukārt šajā periodā uzrādīta neto peļņa bija 0,05 miljoni eiro. 1. ceturksnī sasniegta 21,29% EBITDA rentabilitāte un 0,77% tīrās peļņas rentabilitāte.

2021. gada sākumā bija vērojama Covid-19 situācijas pasliktināšanās, bet tajā pašā laikā turpinājās pozitīva tirgus tendence – palielināts pieprasījums datu tīklu un medicīnas ierīču sektoros. Šajā periodā turpinājās pusvadītāju komponentu deficīts tirgū, kas zināmā mērā kavēja uzņēmējdarbības attīstību pārskata periodā un var ietekmēt ražošanas pasūtījumu izpildes laiku nākamajos 2021. gada ceturkšņos.

Pēdējo 12 mēnešu periodā, kas beidzas 2021. gada 31. martā, ir sasniegts 23,23 miljonu eiro apgrozījums. Tas ir par 3% lielāks nekā pēdējo 12 mēnešu periodā, kas beidzas 2020. gada 31. decembrī.

Osmani nomaina Sams

“HansaMatrix” dibinātājs un līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Ilmārs Osmanis ir atstājis uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatu, rakstīja Labs of Latvia. Maijā par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju tika iecelts līdzšinējais operacionālais vadītājs un valdes loceklis Jānis Sams. Līdz ar izmaiņām valdē iecelti divi jauni valdes locekļi – “HansaMatrix” Ventspils rūpnīcas vadītājs Gatis Grava un Ogres rūpnīcas vadītājs Vitauts Galvanausks. Darbu valdē un uzņēmuma finanšu direktora amatā turpina Māris Macijevskis.

Turpmāk I. Osmanis savas zināšanas un enerģiju veltīs “HansaMatrix” asociētā uzņēmuma 3D fotonikas un optisko risinājumu kompānijas LightSpace Technologies attīstībai, kurā ir gan dibinātājs, gan arī valdes priekšsēdētājs.

“Tehnoloģiju un ražošanas kompetence ir kļuvusi arvien nozīmīgāka, un es pilnībā ticu uzņēmuma turpmākai veiksmīgai attīstībai jaunās komandas vadībā. Turpmāk savu enerģiju un redzējumu veltīšu “LightSpace Technologies” attīstībai, lai šis uzņēmums kļūtu par globālu veiksmes stāstu tās tehnoloģiju telpā,” iepriekš norādījis I. Osmanis.

I. Osmanis arī turpmāk paliks nozīmīgs “HansaMatrix” akcionārs. Viņam 100% piederošajam uzņēmumam SIA “Macro Rīga” pieder “HansaMatrix” akcijas.

Pēdējos 15 gadus Ilmārs Osmanis ir veltījis “HansaMatrix” izveidei un strādājis kā uzņēmuma vadītājs, izveidojot to par vienu no modernākajām augsto tehnoloģiju ražošanas grupām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Trijās ražotnēs ir nodarbināti 240 darbinieki. 2014. gadā I. Osmanis veica menedžmenta izpirkumu un 2016. gadā veica kapitāla piesaisti un “HansaMatrix” kotēšanu “Nasdaq Baltic” galvenajā sarakstā.

Ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums 

“HansaMatrix” ir ātri augošs augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, industrializāciju un sniedz pilnu ražošanas pakalpojumu spektru, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citu produktu izstrādes un ražošanas pakalpojumus augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos.

Papildus ražošanas pakalpojumu sniegšanai oriģinālo iekārtu ražotājiem (OEM), uzņēmums piedāvā oriģinālas izstrādes produktu ražošanas (ODM) biznesa modeli, gan jaunuzņēmumiem, gan arī esošiem uzņēmumiem, kam nepieciešams produktu izstrādes partneris.

“HansaMatrix” konsolidētie ieņēmumi no līgumiem ar klientiem 2020. finanšu gadā bija 22,59 miljoni eiro. Tas ir par 8,21% mazāk nekā 2019. finanšu gadā. Pārskata periodā operatīvās darbības naudas plūsma EBITDA bija 3,08 miljoni eiro, kas ir par 18,08% mazāka, un neto zaudējumi bija 0,55 miljoni eiro. 2019. gadā neto peļņa bija 0,21 miljoni eiro.

Informāciju sagatavoja Anda Asere, Labs of Latvia. Publicitātes foto: HansaMatrix. 

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri