Pārlekt uz galveno saturu

Atvērta pieteikšanās Mākslīgā intelekta talantu programmā jauniešiem

Jaunieši vecumā no 18 līdz 25 ir aicināti pieteikties Liepājas tehnoloģiju klastera īstenotajā Mākslīgā intelekta talantu programmā. Šī ir pirmā šāda veida programma Latvijā, un tās mērķis ir deviņu mēnešu laikā sagatavot mākslīgā intelekta karjeras sākšanai.

Mākslīgā intelekta talantu programmā aicināti pietiekties Latvijas jaunieši ar izciliem sasniegumiem IT un matemātikā, kuri ieguvuši vidējo izglītību. Deviņu mēnešu intensīvās mācībās jaunieši padziļināti apgūs C++, Python un mākslīgā intelekta izstrādi kopā ar mentoriem.

Programma notiks attālināti un ir apvienojama ar studijām. Apmeklējot visas nodarbības, mācības ir bez maksas. Programma vērsta uz to, lai dalībniekiem pēc deviņiem mēnešiem būtu visas nepieciešamās prasmes un iespēja sākt karjeru mākslīgā intelekta izstrādē kādā no mākslīgā intelekta izstrādes uzņēmumiem.

Lai tiktu uzņemts programmā, nepieciešamas izcilas sekmes, sasniegumi konkursos un olimpiādēs (īpaši informātikas un matemātikas jomā), vēlme aktīvi darboties un realizēt interesantus mākslīgā intelekta projektus. Tāpat jāiztur loģikas tests un pārrunas ar Mākslīgā intelekta talantu programmas pārstāvjiem.

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 30. augustam.

Šogad pirmo reizi notika Mākslīgā intelekta olimpiāde, rakstīja Labs of Latvia. Pirmo vietu tajā izcīnīja Krišjānis Mārtiņš Alliks no Valmieras Valsts ģimnāzijas. Otro vietu ieguva Andris Dalbiņš no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, bet trešo – Eduards Pļaviņš no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas. Pirmajā Mākslīgā intelekta olimpiādē piedalījās 23 skolēni. Olimpiādē bija uzdevumi informātikas, matemātikas un dziļās mašīnmācīšanās jomās. Olimpiādes mērķis bija radīt jauniešos interesi par mākslīgā intelekta izstrādi kā viņu nākotnes profesijas izvēles iespēju.

Informāciju sagatavoja Anda Asere, Labs of Latvia. Vizualizācija: Digitālo inovāciju parks. 

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri