Pārlekt uz galveno saturu

Atskats uz aizvadīto Latvijas Nacionālo dienu starptautiskajā izstādē "EXPO 2020 Dubai"

27. novembrī pasaules izstādē EXPO 2020 Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), ar Biznesa forumu un plašu kultūras programmu aizvadīta Latvijas Nacionālā diena. Tās ietvaros parakstīti divi sadarbības memorandi, definētas kopīgas Latvijas un AAE interešu jomas aprites ekonomikā, biomedicīnā un 5G attīstībā, Latvijas paviljonā uzņemtas augstas AAE un Dubaijas emirāta amatpersonas un ar īpašu muzikālu sveicienu godināta AAE valsts 50. gadadiena.

“Rezonanse, ar kādu izskanēja Latvijas nacionālā diena Dubaijā, ir vērtējama kā ļoti nozīmīga. Latvijas paviljonu un Latvijas Nacionālās dienas pasākumus apmeklēja Abū Dabī kroņprincis un AAE bruņoto spēku virspavēlnieka vietnieks V.A. šeihs Muhameds bin Zajeds Al Nahjans, Dubaijas valdnieks un AAE finanšu ministrs V.A. šeihs Mohameds bin Rašids Al Maktūms, AAE starptautiskās sadarbības valsts ministre V.E. Rēma Bint Ibrahima Al Hašemi, AAE kultūras, jaunatnes lietu un sociālās attīstības ministrs H.E. šeihs  Nahjans bin Mubaraks Al Nahjans un citas augstas amatpersonas. Esam uz to ļoti mērķtiecīgi strādājuši, tāpēc bija milzīgs gandarījums pievērst šo augsto amatpersonu uzmanību Latvijai, kas dažkārt neizdodas pat lielvalstīm,” stāsta Inga Ulmane, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītāja Apvienotajos Arābu Emirātos.

Latvijas dienas norisēs Valsts prezidentu Egilu Levitu, ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu un citas valsts amatpersonas pavadīja 36 uzņēmumu delegācija. Nacionālās dienas galvenais notikums bija LIAA un AAE Ekonomikas ministrijas rīkotais Biznesa forums.

“Latvijas uzņēmēju šajās norisēs bija ļoti daudz, pašlaik AAE norisinās trīs tirdzniecības misijas – piena ražotāju, dizaina un radošo nozaru tirdzniecības misijas, bet valsts vizītes ietvaros viesojās arī Latvijas Eksportētāju asociācija, vairākas pašvaldības un citu nozaru pārstāvji, plaši aptverot Latvijas uzņēmējdarbības vidi gan pēc izmēra, gan darbības jomām. Cerētā viena memoranda vietā parakstījām pat divus: LIAA noslēdza sadarbības memorandus gan ar AAE Starptautisko investoru padomi, gan Rīgas investīciju un tūrisma aģentūru. Ļoti veiksmīgi izvērtās arī EXPO ģenerālsekretāra Raimonda Lapiņa vadītā Latvijas un AAE uzņēmēju paneļdiskusija, kurā Latviju pārstāvēja tādi uzņēmumi kā “Primex”, “Air Baltic” un “Squalio Group”, runājot par ilgtspējību, digitalizāciju valsts pārvaldē, mūsdienu aviāciju, 5G un IKT attīstību, aprites ekonomiku un citiem jautājumiem. Diskusijas izvērtās tik aizraujošas, ka pat neatlika laika klausītāju jautājumiem. Tas aizsāka veiksmīgu tīklošanos foruma turpinājumā un ievērojami palielināja mūsu apmeklētāju skaitu nākamajā dienā,” novērojumos dalās Inga Ulmane.

Par īpašu notikumu izvērtās Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncerta priekšnesums, godinot AAE valsts 50. gadadienu ar dziesmu Allah Dar el Zayed.

“Šī dziesma ir veltīta AAE pirmajam prezidentam un laika gaitā kļuvusi par tādu kā neoficiālo himnu. Tās ļoti izjustais un emocionālais atskaņojums arābu valodā dziļi saviļņoja klausītājus, izpelnījās lielu cieņu, augstajām amatpersonām pieceļoties kājās un paspiežot mūziķiem roku, un, domāju, pavēra Latvijai daudzas durvis,” stāsta Inga Ulmane.

Latvijas Nacionālās dienas ietvaros veiktās iestrādes tiks turpinātas EXPO noslēgumā februāra beigās, kad plānota Latvijas un AAE apvienotās ekonomikas komitejas tikšanās. Tajā turpināsies darbs pie tādām tēmām kā jaunuzņēmumu ekosistēma un savstarpēja atbalsta iespējas, kā arī abām pusēm svarīgāko nozaru – aprites ekonomikas, biomedicīnas un 5G – attīstība.

Pasaules izstāde EXPO 2020 notiek no 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 31. martam. Papildu informācija par Latvijas dalību izstādē EXPO 2020 pieejama šeit: https://www.expo2020.lv/.

Informācija sagatavota LIAA Komunikācijas un informācijas departamentā. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri