Pārlekt uz galveno saturu

Atklāts projekta "BE The Future" pēdējais cikls

Nedēļas nogalē "Impact Hub Liepāja" telpās norisinājās projekta "Be The Future" trešā un noslēdzošā cikla "kick-off" jeb atklāšanas pasākums. Turpmākos 6 mēnešus dalībnieces darbosies starptautiskos mācību uzņēmumos, attīstot un pārbaudot savas biznesa idejas dzīvē.

Pasākums kopā pulcēja 75 meitenes gan klātienē, gan attālināti Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā. "Cikla atklāšana ir tikai sākums meiteņu ilgajam piedzīvojumam "Be The Future" projektā. Ir izveidojušās 15 komandas, kurās pie kopīgas biznesa idejas attīstības strādā četras līdz piecas jaunietes vismaz no divām partnervalstīm - Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas. Sešu mēnešu ciklā meitenes ne tikai uzzinās, kā uzsākt uzņēmējdarbību un kā virzīt produktu tirgū, bet arī pārbaudīs iegūtās zināšanas dzīvē un uzlabos savas angļu valodas zināšanas," stāsta Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klastera projektu vadītāja Zane Feldmane.

Dalībnieces no Latvijas bija ieradušās pasākumā gan to Kurzemes pilsētām, gan Rīgas un Rīgas rajona. "Nedēļas nogale mani pozitīvi uzlādēja jaunam sākumam un radīja lielāku pārliecību par manām spējām darīt. Tas bija jautrs, intensīvs, radošs un darbīgs pasākums. Komandā esmu ar četrām Zviedrijas meitenēm. Kopā plānojam realizēt biznesa ideju, kas paredz aplikācijas vai mājaslapas izveidi jauniešiem, kuriem nepieciešams mentālās veselības atbalsts. Vietnē stāstīsim par mentālās veselības traucējumu veidiem, izpausmēm un sekām. Viens no mūsu pamata mērķiem ir rast iespēju jauniešiem savstarpēji komunicēt, anonīmi izteikties un sastapt citus ar līdzīgām pieredzēm," par komandas biznesa ideju stāsta Kerija Ķeire no Saldus novada.

Atklāšanas pasākumā meitenes iedvesmojās no tādām nozares līderēm kā "City Bee Latvija" vadītājas Egijas Gailumas, uzņēmuma "Red Locker" dibinātājas Klāras Lidmanes un uzņēmuma "iLLIMOR" dibinātājas Līsas Tīsveltas. Praktisko nodarbību par ideju ģenerēšanu vadīja biedrības "ZINIS" valdes priekšsēdētāja Vita Brakovska, savukārt par biznesa kanvas veidošanu un idejas prezentēšanu stāstīja uzņēmuma "co2capture.fund" dibinātāja Viktorija Martinsone. Tostarp meitenēm bija iespēja tikties ar vairākiem mentoriem, strādāt komandās, kā arī veidot biznesa kanvas, darbības plānus un biznesa idejas prezentācijas. Pasākumu moderēja daudzsološā Ventspils augstskolas studente Diāna Kukore.

Trešā cikla noslēguma pasākums plānots 2022.gada augustā, kad tiks noskaidrota uzvarētājkomanda, kas balvā saņems iespēju doties mācību braucienā iepazīt start-up vidi kādā no Eiropas valstīm.

Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā projekts "Be the Future" līdz 2022.gadam tiek īstenots Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros. Projekta mērķis ir sagatavot, apmācīt un atbalstīt 225 jaunietes, topošās uzņēmējas, izveidojot un attīstot starptautiskus mācību uzņēmumus. Latvijā projektu īsteno biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris".

Informāciju sagatavoja Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klastera Sabiedrisko attiecību vadītāja Daira Bērtule. Kontakti: 22073792, daira@kbi.lv. Publicitātes foto. 

Avots
Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri