Pārlekt uz galveno saturu

Ar vērienīgu Norvēģijas grantu līdzfinansējumu atbalstīti divu Jēkabpils novada uzņēmumu projekti

2021.gada izskaņā ar vērienīgu Norvēģijas līdzfinansējumu atbalstīti SIA "NDB Timber" un SIA "DLLA" Norvēģijas finanšu instrumenta atklātajā konkursā "Zaļo inovāciju un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu ieviešana ražošanā" iesniegtie projekti. Abu projektu kopējās investīcijas sastāda teju 2 miljonus eiro. Šī gada 25.janvārī norisinājās atbalstīto projektu atklāšanas pasākums, kura ietvaros viesi tika iepazīstināti ar abu uzņēmumu ražotnēm un projektos paredzētajām norisēm. Pasākumu apmeklēja Jēkabpils novada domes vadība, LIAA (Latvijas investīciju attīstības aģentūra) pārstāvji un mediji, un kā īpašais viesis - Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegers.

Projekta "SIA NDB Timber jauna produkta ieviešana ražošanā ar samazinātu ietekmi uz vidi" ietvaros SIA "NDB TIMBER" ieviesīs ražošanā jaunu produktu grupu. Proti, izmantojot koksnes atgriezumus/atlikumus, apvienojumā ar A klases kvalitatīvu masīvkoka lameli radīs produktu, kurš pēc savām fizikālajām un vizuālajām īpašībām pielīdzināms augstvērtīgam masīvkoksnes apdares materiālam. Kā arī, pārstrādājot koksnes atgriezumus/atlikumus, uzņēmums radīs kompozītbrusas, no kurām uz automatizēta CNC darbagalda tiks ražoti gleznu, kanvu, foto rāmji. Projekta ietvaros ražošanā tiks ieviests augstas pievienotās vērtības produkts, kas turpinās nodrošināt uzņēmuma ilgtspēju vietējā un ārvalstu tirgos un paaugstinās uzņēmuma produktivitāti un konkurētspēju. Projekts tiks īstenots zaļo inovāciju jomā, jo tā ieviešanas rezultātā tiks nodrošināts būtisks ietekmes uz vidi samazinājums. Ietekmes uz vidi samazinājums pēc jaunās tehnoloģijas ieviešanas tiks nodrošināts gan izejmateriālu izvēlē, gan ražošanas procesā, gan arī produkta dzīves ciklā. Ražošanas procesā tiks lietota mazvērtīgā koksne, kuras alternatīvā izmantošana ir kurināšana. Savukārt uzņēmums, izmantojot šo koksni, ražos produktus ar augstu pievienoto vērtību. Uzņēmums Norvēģijas saņēmis dotācijas 599 932,02 EUR apmērā, kopējās projekta realizācijas izmaksas sastāda 1 111 191 EUR. Projekts taps sadarbībā ar partneri Norwegian Institute of Wood Technology (Treteknisk).

Savukārt, projektā "Augstas pievienotās vērtības jauna produkta ražošana SIA "DLLA" ar samazinātu ietekmi uz vidi" SIA "DLLA" attīstīs un laidīs apgrozībā jaunu produktu - koka karkasa māju ražošanas celtniecības izejmateriālu, kas tiks ražots ar jaunu, mūsdienīgu un energoefektīvu kokmateriālu pārstrādes līniju. Līdz šim uzņēmumam nav bijis šādas iespējas, jo esošo darbmašīnu pašizmaksa ir pārāk augsta, lai ražotu šo produktu, kā arī tehnoloģiski nebija iespējams nodrošināt kvalitatīvu un prasībām atbilstošu ražošanas procesu. Jaunais produkts garantēs augstu pievienoto vērtību un tādejādi cels uzņēmuma produktivitāti. SIA "DLLA" saņēmis dotācijas no Norvēģijas 371 138.40 EUR apmērā, kopējās projekta izmaksas sastāda 824 752 EUR. Projekts taps sadarbībā ar Saga wood AS, Norvēģijā.

Norvēģijas vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegers uzslavēja ne vien abu projektu pozitīvo ietekmi uz produktivitātes palielināšanu ražotnēs, bet arī kā nozīmīgu vērtēja projektu pievienoto vērtību, ražošanā ieviešot zaļās inovācijas: "Norvēģija un Latvija ir ļoti līdzīgas tajā ziņā, ka mūsu vērtība ir koksne un meži. Esmu priecīgs, ka šeit Jēkabpilī, ar Norvēģijas grantu atbalstu mēs varam veicināt šīs, mums tik tuvās, nozares izaugsmi. Ar interesi sekošu projektu attīstības gaitai un, cerams, ka abu projektu rezultātā uzņēmumi piedzīvos strauju ekonomisko augšupeju, kā arī nodrošinās jaunas darba vietas Jēkabpils iedzīvotājiem."

"Jāteic, ka šāda apjoma projekti uzņēmējdarbības vidē Jēkabpils novadā nav tikuši atbalstīti bieži, līdz ar to, vēlos uzteikt abu uzņēmumu drosmi piedalīties projektu konkursā un realizēt tos. Šādi tiks attīstīti ne vien abi uzņēmumi, bet arī viss reģions kopumā, radot jaunus produktus un nodrošinot jaunas darba vietas mūsu novada iedzīvotājiem, " abus projektus atzinīgi vērtē Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Abu projektu realizācijas termiņš ir 24 mēneši, projektu noslēgums plānots 2023.gada novembrī.

Uzziņai:

Norvēģijas granti un EEZ granti ir Norvēģijas ieguldījums zaļā, konkurētspējīgā un iekļaujošā Eiropā.

Ar Norvēģijas un EEZ grantu palīdzību Norvēģija palīdz samazināt sociālās un ekonomiskās atšķirības un stiprināt divpusējās attiecības ar saņēmējvalstīm Centrāleiropā, Dienvideiropā un Baltijā. Norvēģija cieši sadarbojas ar ES, pamatojoties uz Līgumu par Eiropas Ekonomikas zonu (EEZ). Norvēģija kopā ar citām donorvalstīm no 1994. līdz 2014.gadam ir piešķīrušas atbalstu 3,3 miljardu eiro apmērā.

Norvēģijas grantus finansē vienīgi Norvēģija, un tie ir pieejami valstīs, kas pievienojās ES pēc 2003.gada. Laikposmā no 2014. līdz 2021.gadam Norvēģijas grantu atbalsts sasniegs 1,25 miljardus eiro.

Informāciju sagatavoja Projektu sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Lapiņa. Publicitātes foto. 

Avots
NDB Timber / DLLA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri