Pārlekt uz galveno saturu

Aprīlī OECD Rīgā prezentēs Ekonomikas pārskatu par Latviju

Šā gada aprīlī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) Rīgā mūs visus iepazīstinās ar sagatavoto Ekonomikas pārskatu par Latviju, kurā OECD eksperti sniegs savu redzējumu par mūsu tautsaimniecības attīstību, pēdējos divos gados veiktajām reformām, padziļināti analizējot investīciju veicināšanas jautājumus.  Vienlaikus pārskatā OECD sniegs rekomendācijas tālākām reformām straujākas ekonomiskās izaugsmes sekmēšanai.

Šonedēļ, 24. un 25. janvārī, Latvijā viesojas OECD politiskās misijas pārstāvji, lai ar Latvijas valdības un citu iestāžu pārstāvjiem pārrunātu pārskata sagatavošanas gaitu, līdz šim veiktās reformas un tuvākā laikā plānotās aktivitātes dažādos sektoros.

Tikšanās laikā ar ekonomikas ministru Viktoru Valaini, kā arī Ekonomikas ministrijas, Konkurences padomes, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvjiem š.g. 24. janvārī pārrunāta Latvijas makroekonomiskā attīstība un prognozes, investīciju jautājumi, nebanku finanšu iestāžu kredītu sniegšanas veicināšana uzņēmumiem, valsts uzņēmumu attīstība, kā arī konkurences un mājokļu politikas jautājumi.  

Atsevišķa tikšanās OECD ekspertiem tika organizēta ar Cilvēkkapitāla attīstības padomi, lai ar ekonomikas ministru, izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem un Labklājības ministrijas parlamentāro sekretāru Reini Uzulnieku pārrunātu darba tirgus jautājumus. Kā nozīmīgākais jautājums šajā sesijā tika pārrunāts, kā nodrošināt ekonomikas izaugsmei atbilstošu cilvēkkapitālu, jo īpaši augsti kvalificētu darbaspēku. Tāpat tika pārrunāti aktuālie izglītības jautājumi, kā arī zinātnes, pētniecības un attīstības, un inovāciju politikas jautājumi.

Kā informēts iepriekš, Ekonomikas pārskatus par valstīm OECD gatavo reizi divos gados - iepriekšējais Ekonomikas pārskats par Latviju tika sagatavots 2022. gadā, kurā OECD eksperti vērtēja situāciju Latvijas ekonomikā, galveno reformu īstenošanas procesu un Latvijas tautsaimniecības izaicinājumus, kā arī sniedza rekomendācijas turpmākās izaugsmes sekmēšanai.

Pilnu ziņu iespējams lasīt Ekonomikas ministrijas mājaslapā

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri