Pārlekt uz galveno saturu

AAE atzinīgi vērtē Latvijas sniegumu “EXPO 2020 DUBAI”

28. novembrī Dubaijā Valsts prezidents Egils Levits tikās ar augstākajām Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) amatpersonām – Dubaijas valdnieku V. A. Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, Abū Dabī emirāta kroņprinci V. A. Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan un Dubaijas valdnieka vietnieku, finanšu ministru V. A. Sheikh Maktoum bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Uzņemot Latvijas paviljonā Dubaijas valdnieku V. A. Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum, Valsts prezidents apsveica AAE 50. dibināšanas gadadienā, kas tiks atzīmēta 2. decembrī. Abas puses apliecināja vēlmi drīzumā vienoties par līgumu par divpusējo investīciju aizsardzību, lai varētu īstenot vērienīgāku ekonomisko sadarbību. Dubaijas valdnieks izteica atzinību par Latvijas kultūras un inovāciju sasniegumiem, kas lieliski parādīti Latvijas paviljonā.

Arī Abū Dabī emirāta kroņprincis V. A. Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan atzina Valsts prezidentam, ka ir ļoti aizkustināts par Latvijas sniegumu “EXPO 2020 DUBAI”, īpaši uzsverot Latvijas nacionālās dienas laikā sagādāto pārsteigumu – latviešu mākslinieku izpildīto dziesmu arābu valodā. Kroņprincis interesējās par investīciju vidi Latvijā, tehnoloģiskajiem sasniegumiem un divpusējās tirdzniecības potenciālu. Tika pārrunātas arī Latvijas ārpolitikas prioritātes. Valsts prezidents pastāstīja par Trīs jūru iniciatīvu un tās nozīmi investīciju piesaistē reģiona attīstībai. Sarunā ar kroņprinci piedalījās arī AAE starptautiskās sadarbības valsts ministre V. E. Reem Ebrahim Al-Hashimi.

Savukārt tikšanās laikā ar Dubaijas valdnieka vietnieku, finanšu ministru V. A. Sheikh Maktoum bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum tika pārrunāta Latvijas un Eiropas ekonomiskā situācija un tās attīstības prognozes, tai skaitā iespējamie pasākumi inflācijas ierobežošanai. Tāpat tika pārrunāta cīņa ar Covid-19 pandēmiju. Valsts prezidents pastāstīja par aktuālo situāciju Latvijā un apsveica AAE ar augsto vakcinācijas aptveri un attiecīgi zemo inficēšanās statistiku.

Informācija sagatavota Valsts prezidenta kancelejā. Foto: Ilmārs Znotiņš, VPK. 

Avots
Valsts prezidenta kanceleja

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri