Pārlekt uz galveno saturu

Informatīvs seminārs: Latvijas atkrastes vēja enerģijas vērtību ķēde

20.09.2023.
13:00 - 17:00
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Iespēja uzzināt vairāk par Latvijas atkrastes vēja enerģijas uzņēmējdarbības potenciālu. Latvija ir unikālā pozīcijā, pateicoties savam ģeogrāfiskajam novietojumam - esot Baltijas jūras vidū ar spēcīgiem valdošajiem vējiem un salīdzinoši seklu gultni. Latvijas atkrastes vēja enerģijas potenciāls ir ~ 15GW, kas ir lielākais starp mūsu kaimiņvalstīm. Esošajā Jūras teritorijas plānojumā ir atvēlēti pieci laukumi atkrastes vēja parku attīstībai, un nākotnē, iespējams, parādīsies arī jauni attīstības laukumi. Bet ko šīs potenciāls nozīmē vietējai tautsaimniecībai? Tas rada infrastruktūras, ostas, speciālistu, jaunuzņēmumu, pētniecības u.c. attīstības iespējas.

Daži Latvijas uzņēmēji (piemēram, BOTC) jau piedalās atkrastes vēja parku vērtību ķēdē, sniedzot speciālistu apmācības, piegādājot izejmateriālus komponenšu ražotnēm, apkalpojot vēja parkus u.tml. Nozares straujās attīstības dēļ sāk veidoties deficīts dažādos vērtību ķēdes posmos, kas rada teicamu iespējas mūsu uzņēmējiem iesaistīties problēmu risināšanā.

Semināra ieskaņā LIAA ELWIND projekta nodaļa pastāstīs par Latvijas atkrastes vēja enerģijas vērtību ķēdes iespējām, ELWIND projekta aktualitātēm un plānotajiem iepirkumiem. Semināra turpinājumā LSEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis informēs par LSEZ attīstības plāniem un redzējumu. Attālināti pieslēgsies Ventspils brīvostas pārstāvis Kaspars Liepiņš, kas pastāstīs par Ventspils brīvostas plāniem un iezīmēs arī ūdeņraža attīstības plānus Latvijā. Noslēgumā tīklošanās pasākums.

Pasākuma moderators: Vita Liepiņa | LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītāja

Ikvienam interesentam lūgums reģistrēties pasākumam, pasākuma vietu skaits ierobežots.

Ja arī Tu saredzi savu uzņēmumu atkrastes vēja parku vērtību ķēdē, piesakies!

*ELWIND ir kopīgs Latvijas un Igaunijas pārrobežu atkrastes vēja enerģijas projekts, kura mērķis ir palielināt reģiona enerģētisko neatkarību, sekmēt zaļās enerģijas ražošanu un uzlabot starpvalstu elektroenerģijas tīklu pieslēgumu.

Pieteikšanās līdz 19.septembra pl.15:00

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri