Pārlekt uz galveno saturu

Ekspertu saruna: Finanšu pratība un labklājība. Kā panākt izrāvienu?

10.05.2023.
14:00 - 16:00
Latvijas Banka

Ekspertu saruna "Finanšu pratība un labklājība. Kā panākt izrāvienu?" notiks trešdien, 10. maijā, plkst. 14.00–16.00 Latvijas Bankas telpās Rīgā, K.Valdemāra ielā 1B.

Tiešraide būs skatāma vietnē makroekonomika.lv.

Pieteikšanās dalībai klātienē, rakstot: konference@bank.lv vai zvanot 29297272. 

Latvijas iedzīvotāju finanšu pratības rezultāti neiepriecina. Atbilstoši Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) finanšu izglītības tīkla (INFE) izstrādātajai metodoloģijai apkopotais "Finanšu pratības indekss" liecina, ka šajā jomā Latvijā gandrīz nav vērojams progress salīdzinājumā ar 2015. gadu, kad mūsu valstī tika veikts pirmais šāds pētījums. 2022. gada "Finanšu pratības indekss" parāda uzlabojumus iedzīvotāju aizņemšanās, uzkrājumu veidošanas un finanšu plānošanas paradumos. Nemainīgi zema saglabājas finanšu plānošana ilgtermiņā: ieguldīšana un mērķtiecīga pensijas veidošana. Zemākas nekā iepriekš ir iedzīvotāju finanšu zināšanas. Tas liek uzdot virkni jautājumu: kā uzlabot Latvijas iedzīvotāju finanšu pratību un izlauzties no viduvējības slazda? Kā panākt, lai Latvijas iedzīvotāji plāno savas finanses ilgtermiņā, spēj par sevi parūpēties, piedzīvojot finanšu satricinājumus? Kā nodrošināt tādu lēmumu pieņemšanu, kuri veicina sabiedrības labklājību?

Latvijas Bankas rīkotajā ekspertu sarunā diskutēsim par:

vispārējās izglītības lomu finanšu pratības veicināšanā un iespējām sagatavot jauniešus gudrai finanšu pakalpojumu lietošanai;

iedzīvotāju spēju izmantot digitālos pakalpojumus savas finanšu situācijas uzlabošanai;

ilgtermiņa finanšu plānošanas veicināšanu un labāku gatavību dažādiem dzīves cikla posmiem;

atšķirību starp zināšanām, uzvedību un attieksmi un kā uzlabot šos visus trīs finanšu pratības komponentus.

Ekspertu sarunu moderēs žurnāliste, "Delfi TV" producente Alina Lastovska. Sarunu ievadīs Latvijas Bankas Komunikācijas un finanšu pratības pārvaldes Finanšu pratības daļas vadītāja Aija Brikše ar prezentāciju par 2022. gada "Finanšu pratības indeksa" rezultātiem un Latvijas Bankas iecerēm finanšu pratības jomā.

Plašāka informācija par pasākumu un diskusijas dalībniekiem pieejama Latvijas Bankas mājaslapā.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri