Pārlekt uz galveno saturu

Ministrs Plešs ar “Draugiem Group” uzņēmuma “Mapon” pārstāvjiem pārrunā datu izmantošanas iespējas

Vizītē “Draugiem Group” uzņēmumā “Mapon” vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP!) un “Mapon” vadītāji Ingus Rūķis un Andris Dzudzilo vienojās par turpmāku sadarbību, lai uzklausītu ministrijas un nozares pārstāvju aktualitātes un vajadzības digitālās izaugsmes straujākā veicināšanā.

Uzņēmuma pārstāvji atzinīgi novērtēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas īstenoto politiku atvērto datu jomā. “Draugiem Group” pārstāvji izteica gatavību arī no savas puses piedāvāt valsts sektoram sev pieejamos un uzkrātos datus, piemēram, unikālus transporta plūsmas uzskaites datus.

Ministrs un “Mapon” pārstāvji pārrunāja arī jautājumus, kas saistīti ar klimata pārmaiņu ierobežošanas iespējām, kur šo mērķu sasniegšana arvien aktuālāka kļūst arī uzņēmumiem, piemēram, klātesošie sprieda par transporta izmešu mērīšanas risinājumu ieviešanu un šo datu izmantošanas iespējām. Tāpat A. T. Plešs iepazinās ar uzņēmumā ieviestām inovācijām darba vidē, kā arī sprieda par plašāku speciālistu apmācību iespējām, arvien uzsverot zinošu informācijas komunikāciju tehnoloģiju jomā strādājošo trūkumu un iezīmējot ministrijas turpmāko rīcību, lai panāktu ne vien zinošu speciālistu pieaugumu, bet arī visas sabiedrības prasmes, izmantojot digitālus pakalpojumus.

Apstiprina digitālās transformācijas pamatnostādnes

Jūnijā Ministru kabinetā tika apstiprinātas “Digitālās transformācijas pamatnostādnes 2021.–2027. gadam”. Pamatnostādnes digitālās transformācijas jomā ir starpnozaru plānošanas dokuments, kas nosaka nacionālās prioritātes digitālās transformācijas jomā, kā arī pamatprincipus digitālās transformācijas aspektos, kas ņemami vērā plānojot un ieviešot nozaru attīstības politikas, rakstīja Labs of Latvia. Pamatnostādnēs kā viens no attīstības virzieniem iekļauts “Digitālās prasmes un izglītība”, kura ieviešanai līdz 2027. gadam indikatīvi paredzēts vairāk nekā 203 miljonu eiro finansējums. To veido gan finanšu līdzekļi no valsts budžeta, gan ES atbalsta politiku instrumenti, kā arī citu ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansētie projekti.

Papildu Latvijas Atveseļošanas fonda plānā iekļautajā “Digitālā transformācija” sadaļā paredzēts rīcības virziens “Digitālo prasmju attīstīšana”, kura ieviešanai līdz 2026. gadam Latvija iezīmējusi vairāk nekā 94 miljonus eiro digitālo prasmju attīstībai visām sabiedrības grupām, tostarp sociāli neaizsargātajām sabiedrības grupām, kā arī uzņēmējiem. Finansējums paredzēts gan pamatprasmju, gan augstāka līmeņa digitālo prasmju un spēju attīstībai.

Monitorē simt tūkstošus ierīču

Mapon atvieglo autoparka uzturēšanas un kontroles procesu, rakstīja Labs of Latvia. Tāpat risinājums noder dažādu nozaru uzņēmumiem ikdienas darba uzlabošanā, maršruta plānošanā un optimizēšanā, ietaupot nobraukto attālumu.

“Mapon” gan ražo izsekošanas iekārtas, gan izstrādā programmatūru – lietotni interneta pārlūkiem un mobilajām iekārtām. Daļu ierīču uzņēmums ražo pats. “Mapon” jau vairākus gadus integrē savā platformā citu ražotāju izsekošanas iekārtas, un šobrīd to skaits pārsniedz 150. Šāda pieeja palīdz strādāt ar partneriem, kuru klienti neizmanto “Mapon” iekārtas, jo ir iespēja strādāt platformā bez iekārtas maiņas. Šis solis ļāva ievērojami attīstīties eksporta tirgos.

Latvija, Igaunija, Somija un Spānija, kur “Mapon” tieši strādā ar klientiem, veido aptuveni 40% no biznesa. Spānijas filiāle fokusējas arī uz Latīņamerikas tirgu. Pārējos 60% palīdz nopelnīt 150 sadarbības partneri dažādās valstīs.

Daļa no Draugiem Group

“Mapon” ir daļa no informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “Draugiem Group”, kur ietilpst arī “Printful”, “Vendon”, “Istabai”, “DeskTime”, “Fast Brands”, “Tachogram”, “Startup Vitamins”, “perkamkopa.lv” un “draugiem.lv”.

“Mapon” strādā jau no 2004. gada. Ideja radusies no paziņu transporta biznesa – tolaik nebija viegli pārliecināties par šofera atrašanās vietu, lai prognozētu piegādes laiku. Darba devējam vajadzēja zināt, kur šoferis atrodas un kad būs galamērķī, bet tolaik starptautiskie telefonsakari bija dārgi.

Pirmais “Mapon” produkts bija iekārtas, kas spēj nosūtīt datus, ziņojot par automašīnas atrašanās vietu. “Pasakot klientam, ka viņš tagad 24 stundas diennaktī varēs redzēt, kur atrodas katrs auto, lielāku pārsteigumu nevarēja iedomāties,” iepriekš izteicies I. Rūķis. Drīz pakalpojumu klāsts tika papildināts ar degvielas kontroles risinājumu, kas ļāva būtiski samazināt degvielas zudumus.

2020. gadā uzņēmuma konsolidētais apgrozījums sasniedza 7,8 miljonus eiro. Šogad iecerēts sasniegt vismaz desmit miljonu konsolidēto apgrozījumu.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri