Atbalsta iespējas

 1. Saņem atbalstu darbinieku apmācību nodrošināšanai

  Ja vēlies paaugstināt sava uzņēmuma darbinieku kvalifikāciju un prasmes, lai veicinātu uzņēmuma eksportspēju, piesakies atbalstam un saņem līdz pat € 75 000 apmācību nodrošināšanai! Projekts būs jāievieš līdz 2023.gada 30.septembrim.

  Pieteikties

 2. Izvieto savas tūrisma mītnes informāciju latvia.travel portālā!

  Piesakies informācijas publicēšanai Latvijas oficiālajā tūrisma portālā latvia.travel, lai popularizētu savu tūrisma objektu! LIAA uzturētajā portālā pieejama plaša datubāze ar tūrisma apskates vietām, naktsmītnēm, pasākumiem un ieteikumu rakstiem dažādām mērķauditorijām. Tā ir iespēja sasniegt plašu auditoriju un paplašināt savus digitālās komunikācijas kanālus.

  Pieteikties

 3. Ja Tev ir biznesa ideja, saņem atbalstu biznesa idejas attīstīšanai

  Piesakies pirmsinkubācijas programmai, ja esi biznesa idejas autors, kuram vēl nav sava uzņēmuma, vai ja ar savu uzņēmumu esi pašā uzņēmējdarbības sākumā un vēlies pārbaudīt jauna produkta ilgtspēju. Programma norisinās sešus mēnešus, un tās laikā Tu varēsi piedalīties apmācībās, apgūt svarīgākās uzņēmējdarbības prasmes, apmeklēt uzņēmēju pieredzes stāstu sesijas un individuālas konsultācijas, kā arī saņemt mentoru atbalstu detalizēta rīcības plāna izstrādei un savas biznesa idejas attīstīšanai.

  Pieteikties

 4. Piesakies Inovāciju Akadēmijai un saņem zināšanas par inovatīva, globāli ambicioza uzņēmuma radīšanu

  Inovāciju Akadēmija piedāvā starptautiski pieredzējušus mentorus no jaunuzņēmumu, tehnoloģiju un korporatīvās vides, pasaules klases saturu par jaunu produktu un pakalpojumu veidošanas un komercializēšanas pamatprincipiem un finansējumu risinājumu prototipēšanai un testēšana.

  Pieteikties

 5. Ja esi jaunuzņēmums, saņem atbalstu 45 % apmērā augsti kvalificētu darbinieku algām

  Ja esi jaunuzņēmums, saņem 45% līdzfinansējumu de minimis atbalsta ietvaros darbinieku piesaistei! Atbalstu var izmantot augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, kuri veic konkrētas pētniecības aktivitātes, tehnoloģisku problēmu risināšanu vai jaunu vai būtiski uzlabotu produktu vai tehnoloģiju izstrādi.

  Pieteikties

 6. Izmanto 50 % līdzfinansējumu telpu nomai

  Kļūsti par LIAA biznesa inkubatora dalībnieku un pievienojies Inkubācijas programmai! Tu varēsi saņemt 50% līdzfinansējumu telpu nomai gan biroja, gan ražošanas vajadzībām.

  Pieteikties

 7. Saņem aizdevumu līdz pat 150 000 EUR apjomā investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem

  Ja esi jauns uzņēmums un Tu meklē finansiālu atbalstu tā attīstībai, piesakies aizdevumam. Aizdevums pieejams arī tad, ja esi bez iepriekšējas biznesa pieredzes, bet ar skaidru plānu, ko vēlies radīt. Pieteikties vari pirms SIA (uzņēmuma) dibināšanas, kā arī tad, ja esi pašnodarbināta persona. Starta atbalsts paredzēts uzņēmumiem, kas nav vecāki par 5 gadiem. 

  Plašāka informācija

 8. Saņem līdz 5000 EUR savas uzņēmējdarbības uzsākšanai

  Ja esi bezdarbnieks, piesakies, un iegūsti zināšanas biznesa idejas attīstīšanai, kā arī finansējumu savas biznesa idejas uzsākšanai.

  Plašāka informācija

 9. Izmanto 50 % līdzfinansējumu produkta vai dizaina prototipa izveidei

  Pārbaudi savas jaunās idejas dzīvotspēju – izveido prototipu! Tas ļaus novērtēt produkta vai pakalpojuma funkcionalitāti, vizuālo pievilcību un prezentēt to potenciālajiem investoriem vai sadarbības partneriem.

  Pieteikties

 10. Saņem € 5000 (100%) atbalstu jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei vai to uzlabošanai

  Piesakies atbalstam jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei vai to uzlabošanai. Atbalsts tiek sniegts tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai, rūpnieciskajiem pētījumumiem, eksperimentālajai izstrādei vai rūpnieciskā dizaina izstrādei.

  Pieteikties

 11. Saņem atbalstu darbinieku apmācībām

  Ja Tu vēlies paaugstināt sava uzņēmuma darbinieku kvalifikāciju un prasmes, lai veicinātu uzņēmuma eksportspēju un inovāciju ieviešanu, piesakies atbalstam apmācībām.

  Plašāka informācija

 12. Izmanto LIAA Biznesa inkubatoru kopstrādes telpas un paplašini profesionālo kontaktu loku

  Iestājies inkubatorā un pievienojies plašam kontaktu tīklam, kas apvieno uzņēmējus un nozaru ekspertus! Kopstrādes telpas darbam, sanāksmēm un pārrunām pieejamas 12 biznesa inkubatoros visā Latvijā.

  Pieteikties

 13. Saņem grantu līdz 200 000 EUR sociālās uzņēmējdarbības idejas attīstībai

  Ja esi uzņēmējs, kas ir reģistrējies sociālo uzņēmumu reģistrā. Ja Tu esi saņēmis sociālā uzņēmuma statusu vai esi uzvarējis Labklājības ministrijas rikotajā ideju konkursā, vari pieteikties grantam no 5000 EUR līdz 200000 EUR savas biznesa idejas attīstībai.

  Plašāka informācija

 14. Pasargā savu biznesu ar eksporta kredīta garantiju

  Ja esi eksportējošs uzņēmums, pasargā savu biznesu pret ārvalstu pircēja nemaksāšanu vai maksātnespējas riskiem. Atlīdzības maksimālais saistību apmērs par zaudējumiem, kas radušies ar vienu ārvalstu pircēju, ir 2 milj. EUR.

  Plašāka informācija

 15. Saņem atbalstu līdz € 25 000 (līdz 85%) jauna produkta vai tehnoloģijas attīstībai

  Piesakies atbalstam jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādei vai to uzlabošanai! Atbalsts tiek sniegts tehniski ekonomiskās priekšizpētes veikšanai, rūpnieciskajiem pētījumiem, eksperimentālajai izstrādei vai rūpnieciskā dizaina izstrādei, sertificēšanas un testēšanas pakalpojumiem, rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšanai.

  Pieteikties

 16. Saņem kredīta garantiju līdz 5 milj. EUR

  Ja ar esošo nodrošinājumu nepietiek bankas aizdevumam, iespējams, var līdzēt garantija.

  Plašāka informācija

 17. Saņem līdz pat 5 milj. EUR ilgtermiņa investīcijām kopā ar bankas aizdevumu

  Ja esi komersants vai lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīva sabiedrība, piesakies paralēlajam aizdevumam. Tas ir papildu aizdevums, kas kalpo kā līdzfinansējums bankas kredītam gadījumā, ja bankas nosacījumi paredz lielāku līdzdalību, nekā uzņēmējs spēj sniegt.

  Plašāka informācija

 18. Atrodi pasākumu, kas palīdzēs dibināt kontaktus un attīstīties

  Iegūsti praktiskas zināšanas un vērtīgus kontaktus semināros, tīklošanās pasākumos un meistarklasēs! Tā ir iespēja iegūt praktiskas zināšanas, jaunus un vērtīgus kontaktus, kā arī informāciju par LIAA un citu iestāžu īstenotiem atbalsta pakalpojumiem uzņēmējiem.

  Meklēt pasākumu

 19. Saņem līdz pat 2,9 milj. EUR uzņēmuma energoefektivitātes paaugstināšanai vai ilgtspējai

  Ja vēlies ieviest vai nomainīt vecas – energoNEefektīvas - iekārtas ar jaunām - energoefektīvām, piesakies aizdevumam. Ja vēlies veikt uzņēmējdarbību izmantojot atjaunojamos energoresursus, elektroauto vai būvējot jaunas energoefektīvas A vai A+ energoklases mājas, piesakies aizdevumam. 

  Plašāka informācija

 20. Izmanto 50 % līdzfinansējumu juridiskajiem un mārketinga pakalpojumiem

  Piesakies un iegūsti līdzfinansējumu konsultācijām ar atzītiem nozares ekspertiem! Visos jaundibināta uzņēmuma attīstības posmos ir aktuāli dažādi juridiskie un mārketinga jautājumi. Lai gūtu skaidrību par kapitāla piesaisti, intelektuālā īpašuma tiesību nosargāšanu, privātumu un datu aizsardzību, noderēs juridiskā konsultācija. Savukārt izprast produkta pozicionēšanu atbilstoši nozares specifikai, orientēties jautājumos par tirgus izpēti, produktu pārdošanu un virzīšanu palīdzēs mārketinga aģentūra.

  Pieteikties

 21. Ja esi jaunuzņēmums, saņem nodokļu atlaidi

  Ja esi jaunuzņēmums, piesakies izdevīgajam fiksētam maksājumam! Tas nozīmē, ka par darbinieku būs jāveic tikai VSAOI iemaksa no divām minimālajām darba algām. Un darbinieks pats varēs izvēlēties nemaksāt iedzīvotāju ienākumu nodokli.

  Pieteikties

Uzzini!

Iesaisties!

Vai ir vēl kādi jautājumi?

Vaicā LIAA virtuālajam asistentam vai pieprasi konsultācijas par uzņēmējdarbības uzsākšanu latvijā

E-pakalpojumi

Aktualitātes