Ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu kopš 2021. gada Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā ir izveidots Tehnoloģiju biznesa centrs (TBC). Tā mērķis ir uzņēmējiem sniegt padziļinātas zināšanas par inovatīvu biznesa ideju attīstīšanu, produktu prototipu veidošanu, tehnoloģiju intensīvu uzņēmumu izveidi un virzīšanu tirgū.
Gala labuma guvējs atbalstu var saņemt:
Šobrīd aktuāli:
Norvēģijas finanšu instrumenta programmu ietvaros klienti var piedalīties augstvērtīgās apmācībās, kā arī saņemt produktu un pakalpojumu prototipu izstrādes pakalpojumus un nozares ekspertu konsultācijas.
Tāpat TBC īsteno dažādas aktivitātes (semināri, tīklošanās pasākumi, konsultācijas u.c.), lai veicinātu uzņēmumu konkurētspējas pieaugumu, kā arī jaunu inovatīvu un/vai tehnoloģiski ietilpīgu uzņēmumu izveidi un attīstību.
TBC mērķauditorija ir studējošie, jaunie speciālisti ar inovatīvām biznesa idejām un/vai uzņēmējspējām, kā arī inovatīvi un/vai tehnoloģiski intensīvi mazie un vidējie uzņēmumi, kam nepieciešams atbalsts produktu prototipu vai pakalpojumu izstrādē un attīstībā.
Projektu īsteno LIAA ar sadarbības partneriem – Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti, un tā darbība tika uzsākta 2021. gada 7. oktobrī un noslēgsies 2024. gada 30. aprīlī.
Inovāciju Akadēmija ir potenciālo uzņēmēju, kā arī inovatīvu un globāli ambiciozu biznesa projektu apmācību programma. Tās mērķis ir atbalstīt biznesa ideju autorus jaunu produktu un pakalpojumu radīšanas procesā, kā arī izveidot komandas, kas realizē globāli konkurētspējīgus biznesa projektus.
Programmu vada starptautiski pieredzējuši un atzīti mentori, jaunuzņēmumu dibinātāji un vadītāji, kā arī korporatīvās inovācijas profesionāļi. Pēc programmas absolvēšanas projekti varēs piesaistīt investīcijas un atrast partnerus, lai uzsāktu produkta komercializēšanu. Katrs Inovāciju akadēmijas cikls sastāv no diviem posmiem, un uz katru jāpiesakās atsevišķi.
Pieteikumus pieņem no 2023. gada 16. oktobra līdz 6. novembrim. Jaunajā sezonā Inovāciju Akadēmija uzņems līdz pat 50 komandām. Vairāk informācijas par aktuālo uzņemšanu preses relīzē business.gov.lv
Lai pieteiktos atbalstam, ir jāaizpilda e-pakalpojums: business.gov.lv
Pieteikšanās Inovāciju Akadēmijai notiek no 2023. gada 16.oktobra līdz 6.novembrim, aizpildot business.gov.lv e-pakalpojumu
1. Pieteikuma aizpildīšana un dokumentu iesniegšana Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai.
Pieteikumu un dokumentus iesniedz, izmantojot valsts platformu business.gov.lv (turpmāk – platforma). Pieteikumam platformas e-pakalpojumu sadaļā izvēlieties pakalpojumu Inovāciju Akadēmijas 3. cikls apmācību 2. posms "Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija" business.gov.lv .
Lai izveidotu profilu platformā, ir iespējams izmantot kādu no www.latvija.lv piedāvātajām autentificēšanās iespējam – internetbanku, elektronisko identifikācijas karti (eID), vai drošu, Latvijā atzītu, elektronisko parakstu – https://eds.vid.gov.lv/helpnewuser/ !
Komersantiem - pieteikuma 3.sadaļā Pielikumi pievienojamā MVK deklarācijas forma un informācija par statusa noteikšanu atrodama liaa.gov.lv
! Pieteikuma 4.sadaļas Apliecinājums par atbilstību atbalsta saņemšanai 1.punktā ierakstiet Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmā aizpildītās de minimis veidlapas kodu (5 cipari). Kā to darīt, aicinām skatīties šīs lapas 2. un 3. punktu.
2. Kā atvērt de minimis veidlapu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmā (EDS)?
! Par VID EDS lietotāju var kļūt Latvijas iedzīvotāju reģistrā reģistrētā persona.
Lai reģistrētos par EDS lietotāju tiešsaistē, bez VID starpniecības ir iespējams izmantot kādu no www.latvija.lv piedāvātajām autentificēšanās iespējam – internetbanku, elektronisko identifikācijas karti (eID), vai drošu, Latvijā atzītu, elektronisko parakstu – https://eds.vid.gov.lv/helpnewuser/
3. Kā aizpildīt de minimis veidlapu VID EDS?
Lai aizpildītu de minimis veidlapu, jādodas uz VID EDS https://eds.vid.gov.lv/login/ un jāpieslēdzas ar kādu no autentifikācijas veidiem (Internetbanku, eID, eParakstu vai VID piešķirto lietotājvārdu un paroli).
EDS sistēmā ir izvedota sadaļa – poga “de minimis” kreisajā pusē, uz tās uzklikšķot, būs iespējams aizpildīt de minimis veidlapu (pamatdatus par uzņēmumu jau nodrošina VID).
Plašāk par de minimis veidlapas aizpildīšanu:
Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar:
Pretendenti apmācībām Inovāciju Akadēmija 1. posmam “Inovatīvas uzņēmējdarbības pamati” tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem:
Pretendenti apmācībām Inovāciju Akadēmija 2. posmam “Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija” tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem:
Uzzini vairāk par atbalsta programmu liaa.gov.lv.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centra prototipēšanas programma PROTOTECH sniedz atbalstu inovatīviem un tehnoloģiju intensīviem maziem un vidējiem uzņēmumiem un fiziskām personām. Atbalsts tiek sniegts zinātņietilpīgu tehnoloģiju produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādē un attīstībā, kā arī minimālam dzīvotspējīga produkta izstrādes procesam.
PROTOTECH programma ir veidota sadarbībā ar 3 vadošajām Latvijas augstkolas, kas ir šīs programmas oficiālie sadarbības partneri - Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte.
Otrajā uzsaukumā pieejami 225 000 EUR, kas nodrošina atbalstu vismaz 15 prototipu izstrādei. Prototipu izstrāde 100% tiek finansēta ar Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.
Programma sniedz iespēju izstrādāt sava produkta vai pakalpojuma prototipu labi aprīkotās laboratorijās pie sadarbības partneriem, lai pieredzējušu mentoru vadībā daudz straujāk virzītos uz mērķi - radīt pasaulē pieprasītus produktus ar augstu eksportspēju.
Vairāk par atbalsta programmu liaa.gov.lv.
(!) Informējam, ka pieteikšanās programmai PROTOTECH noslēgusies.
Pretendenti jaunu produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādei tika vērtēti pēc šādiem kritērijiem:
Atbalstu varēja saņemt gala labuma guvējs, kas atbalsta piešķiršanas brīdī atbilda šādām prasībām:
Norise
Lai saņemtu atbalstu, bija:
Neatbalstāmās nozares