Aicinām sniegt atbalstu kara bēgļiem no Ukrainas!
Piedāvā mājokli un saņem par to kompensāciju no valsts: cak.iem.gov.lv
Nekavējies, Ukrainas cilvēkiem mājoklis nepieciešams jau tagad!
Informācija Ukrainas un Latvijas iedzīvotājiem tīmekļvietnē: palidziukrainai.lv
Vienotais diennakts tālrunis: +371 27380380
#SlavaUkraini
We call on every resident to provide support to war refugees from Ukraine!
Offer housing and receive compensation from the state: cak.iem.gov.lv
Please do not hesitate, the Ukrainian people need housing right now!
Information for citizens of Ukraine and Latvia at: palidziukrainai.lv/en
Single 24-hour helpline: +371 27380380
#SlavaUkraini
Закликаємо підтримати воєнних біженців з України.
Запропонуй дах над головою та отримай за це компенсацію від держави: cak.iem.gov.lv
Не зволікай, українцям житло потрібне вже зараз!
Інформація для мешканців України та Латвії на сайті: palidziukrainai.lv/uk
Єдиний цілодобовий номер: +371 27380380
#СлаваУкраїні
Tehnoloģiju biznesa centrs uzņēmējiem sniedz padziļinātas zināšanas par inovatīvu biznesa ideju attīstīšanu, produktu prototipu veidošanu un virzīšanu tirgū. Klienti var piedalīties augstvērtīgās apmācībās, kā arī saņemt produktu un pakalpojumu prototipu izstrādes pakalpojumus ar nozares ekspertu konsultācijām. Projektu īsteno LIAA ar sadarbības partneriem – Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti un Rīgas Stradiņa universitāti, un tā darbība tika uzsākta 2021. gada 7. oktobrī.
Pieteikšanās no 2023. gada 15. februāra līdz 10. martam.
Vairāk par atbalsta programmu šeit.
Attīsti savu ideju vai pilnveido jau esošu produktu/tehnoloģiju, piesakoties prototipēšanas programmā PROTOTECH! Tā sniedz atbalstu inovatīviem un tehnoloģiju intensīviem maziem un vidējiem uzņēmumiem un fiziskām personām zinātņietilpīgu tehnoloģiju prototipu izstrādē un attīstībā, minimālā dzīvotspējīga produkta izstrādes procesam.
Otrajā uzsaukumā būs pieejami 225 000 EUR, kas nodrošina atbalstu vismaz 15 prototipu izstrādei. Prototipu izstrāde 100% tiek finansēta Norvēģijas finanšu instrumenta atbalsta ietvarā.
Prototipu pēc pieprasījuma izstrādās programmas sadarbības partneri - Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte vai Rīgas Stradiņa universitāte, izmantojot tām pieejamos pētniecības un izstrādes resursus.
Pretendenti jaunu produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādei tiks vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:
No 2022. gada 19. decembra līdz 2023. gada 8. janvārim ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja pieteikt savu komandu dalībai ‘’Inovāciju Akadēmija’’ 2. posmā “Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija”, lai iegūtu mūsdienīgas zināšanas par inovācijās bāzētas uzņēmējdarbības uzsākšanu un validētu savu biznesa ideju.
Šī ir otrā “Inovāciju Akadēmija” sezona – pirmajā tika saņemti vairāk nekā 160 pieteikumi dalībai programmas semināru daļai un 35 komandas ideju tālākai attīstīšanai. Jaunajā uzsaukumā “Inovāciju Akadēmija” pirmsakselerācijas programma uzņems līdz pat 40 komandām.
“Inovāciju Akadēmija” ir potenciālo uzņēmēju, kā arī inovatīvu un globāli ambiciozu projektu programma ar mērķi atbalstīt jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu, kā arī palīdzēt izveidot komandas, kas šos projektus realizētu. Programma paredz ideju agrīnu testēšanu, tajā skaitā izstrādājot un pārbaudot prototipus. Pēc programmas absolvēšanas projekti varēs piesaistīt investīcijas un atrast partnerus, lai uzsāktu komercializēšanu.
Pieteikšanās
Pieteikumu programmai INOVĀCIJU AKADĒMIJA iesniedz elektroniski platformā business.gov.lv no 2022. gada 19. decembra līdz 2023. gada 8. janvārim šeit.
Jaunajā sezonā “Inovāciju Akadēmija” uzņems līdz pat 40 komandām. Plašāku informāciju par to, kā pieteikties skatīt zemāk sadaļā:
Jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar:
Uzzini vairāk par atbalsta programmu šeit.
Gala labuma guvēji atbalstu var saņemt par:
Pretendenti apmācībām “Inovāciju akadēmija” 1. posmam “Inovatīvas uzņēmējdarbības pamati” tiks vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:
Pretendenti apmācībām “Inovāciju akadēmija” 2.posmam “Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija” tiks vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:
Pretendenti jaunu produktu vai pakalpojumu prototipu izstrādei tiks vērtēti pēc sekojošiem kritērijiem:
Atbalstu var saņemt gala labuma guvējs, kas atbalsta piešķiršanas brīdī atbilst šādām prasībām:
Lai saņemtu atbalstu, ir jāaizpilda attiecīgā atbalsta pieteikums un jānoslēdz Līgums par atbalsta saņemšanu. Pieteikumi atbalstam tiek organizēti uzsaukuma veidā. Pēc Līguma par atbalsta saņemšanas noslēgšanu Gala labuma guvējs uzsāk saņemt atbalstu, par ko tiek uzskaitīts de minimis atbalsts, kas piešķirts saskaņā ar Komisijas regulu Nr. 1407/2013.
Tehnoloģiju biznesa centra (TBC) projekta mērķis ir atbalstīt un attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, zināšanas un domāšanu Latvijas mazajos un vidējos uzņēmumos ar augstu tehnoloģisko intensitāti.
TBC mērķauditorija ir studējošie, jaunie speciālisti ar inovatīvām biznesa idejām un/vai uzņēmējspējām, kā arī inovatīvi un/vai tehnoloģiski intensīvi mazie un vidējie uzņēmumi, kam nepieciešams atbalsts produktu prototipu vai pakalpojumu izstrādē un attīstībā.
TBC ir piesaistīti 3 projekta partneri (TBC partneri) – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un Rīgas Stradiņa universitāte.
TBC kopā ar TBC partneriem gala labuma guvējiem sniegs padziļinātas zināšanas un prasmes par inovatīvu produktu vai pakalpojumu izveidi, kā arī tehnoloģiju intensīvu uzņēmumu izveidi un attīstību (Mācības “Inovāciju akadēmija” 2 posmos) un produktu prototipu izstrādi. Tāpat TBC īstenos dažādas aktivitātes (semināri, tīklošanās pasākumi, konsultācijas u.c.), lai veicinātu uzņēmumu konkurētspējas pieaugumu, kā arī jaunu inovatīvu un/vai tehnoloģiski ietilpīgu uzņēmumu izveidi un attīstību.