Pārlekt uz galveno saturu

Latvijas nacionālais stends izstādē "Smart City Expo World Congress Barcelona 2024" Nordics + Baltics paviljonā

05.11.2024.
-
07.11.2024.
Barselona, Spānija
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus un institūcijas pieteikties dalībai nacionālajā stendā Eiropas vadošajā viedo pilsētu nozares izstādē "Smart City Expo World Congress", kas norisināsies no 2024. gada 5. līdz 7. novembrim Barselonā, Spānijā.

Šī ir ceturā "Smart City Expo World Congress" izstāde, kurā Latvija piedalīsies "Nordic + Baltics" paviljonā kopā ar Ziemeļvalstīm un arī ar Lietuvu. 

Par izstādi

Šogad "Nordics + Baltics" paviljonā piedalīsies Latvija, Norvēģija, Zviedrija, Somija un Lietuva. Šī ir izcila iespēja Latviju starptautiski prezentēt kā vienu no viedo risinājumu lielvalstīm, atrodoties vizuāli pievilcīgā un iespaidīgā, gandrīz 400 kvadrātmetru lielā, stendā kopā ar Ziemeļvalstīm un mūsu kaimiņiem.  

Latvijas mērķis šajā izstādē ir prezentēt Latvijas viedās pilsētas ekosistēmu kā savstarpēji papildinošu dažādu sektoru un jomu pārstāvju kopu, demonstrējot gan individuālu risinājumu novitāti, gan spēju sadarboties un pielāgoties, kas ir būtisks elements inovatīvu risinājumu radīšanai un starptautisko partnerību un Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaistīšanai. 

Izstādē vienuviet pulcēsies vairāk nekā 1100 izstādes dalībnieki un vairāk nekā 25 000 apmeklētāji no visas pasaules. Gan dalībnieki, gan apmeklētāji ir pasaules līmeņa uzņēmumi, viedo tehnoloģiju nozares līderi, IT un jaunuzņēmumi (start-up), kas sanākuši vienuviet, lai prezentētu savus jaunākos risinājumus, idejas un inovācijas, kas strauji attīsta mūsdienu pasauli.

Nacionālais stends

Dalībnieku atlasi dalībai nacionālajā stendā veiks LIAA pēc pieteikumā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti ne vairāk kā 7 uzņēmumi, institūcijas jeb apvienības, piemēram, asociācija, kas pārstāv savu biedru viedo pilsētu risinājumus, vai akadēmiskais sektors savienībā ar uzņēmumiem, pašvaldībām utml., kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem.

Piedaloties izstādē, būs iespēja:

 • Būt daļai no “Nordics + Baltics” paviljona un prezentēt Latviju kā vienu no vadošajām valstīm viedajās tehnoloģijās un viedpilsētas risinājumos, kā arī gūt atpazīstamību kā Ziemeļu reģiona valstij;

 • Satikt potenciālos sadarbības partnerus un gala patērētājus no visas pasaules, aicinot tos tikties stendā un iepazīstinot ar uzņēmumu;

 • Uzzināt karstākās aktualitātes par inovācijām un tendencēm nozarē, kā arī iepazīt nozares profesionāļus;

 • Novērtēt pieprasījumu un konkurentus un palielināt sava uzņēmuma konkurētspēju.

Cita svarīga informācija:

 • Stenda konceptu izstrādās un par dalībnieku izvietojumu stendā lems LIAA sadarbībā ar pārējām Ziemeļvalstīm;

 • Angļu valodas pārzināšana ir obligāta prasība izstādes dalībniekiem;

 • Stenda dalībniekiem pašiem, vai, kooperējoties savā starpā, ir jāorganizē savu eksponātu transportu uz izstādi un no izstādes, kā arī ir jāveic šo pakalpojumu apmaksa. 

 • Dalībniekiem ir jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī ar viesnīcas rezervēšanas un citām izmaksām. 

Nacionālo stendu LIAA rīko Eiropas Savienības līdzfinansētās Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) inovatīvās uzņēmējdarbības attīstības programmas ietvaros ar Eiropas Reģionāla attīstības fonda un valsts finansējuma atbalstu. Uzņēmums tajā var piedalīties gan par maksu, gan saņemot atbalstu. Lai saņemtu atbalstu, uzņēmumam ir jākvalificējas atbalsta kritērijiem. Pārbaudīt, vai uzņēmums kvalificējas atbalstam, iespējams Pašpārbaudes kalkulatorā.

Pēc pasākuma uzņēmēji, kuri kvalificējas atbalsta saņemšanai pēc kvalitātes kritērijiem, varēs iesniegt dokumentus, izmantojot Business.gov.lv platformu.

Informējam, ka kvalitātes kritēriju aprēķins neattiecas uz jaunuzņēmumiem, kas atrodami Latvijas jaunuzņēmumu datubāzē.

Lai pārliecinātos, ka Atbalsta saņēmējs atbilst jaunuzņēmumam, LIAA pārbauda, vai Atbalsta saņēmējs ir atrodams Latvijas jaunuzņēmumu datubāzē vai LIAA par jaunuzņēmumiem atbildīgās nodaļas veidotā sarakstā. Ja Atbalsta saņēmējs nav atrodams nevienā no šiem sarakstiem, papildinformācijai tiks lūgts iesniegt dokumentu, kas apliecina, ka Atbalsta saņēmējs saņem atbalstu Eiropas līmeņa projektos. Ja Atbalsta saņēmējs prasīto papildinformāciju neiesniedz, tiek piemērota atbilstība kvalitātes kritērijiem.

Vairāk informācijas par atbalsta programmu dalībai nacionālajos stendos ārvalstīs.

Pieteikuma anketu iespējams aizpildīt platformā Business.gov.lv līdz 26. jūnija plkst. 23.59.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
 1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
 2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
 3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri