Pārlekt uz galveno saturu

Zemkopības ministrija aicina lauksaimniekus izmantot atviegloto sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokļa režīmu

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauksaimniekus izmantot atviegloto sezonas laukstrādnieka ienākuma nodokļa režīmu, atgādinot par iespēju par šādiem darbiniekiem maksāt vien 15% darbaspēka nodokli, bet ne mazāk par 70 centiem par katru nostrādāto dienu.

Kā norādīja ministrijā, arī pensionāriem, bezdarbniekiem, bērniem un viesstrādniekiem var piemērot šo nodokļa režīmu. Turklāt, nodarbinot bērnus, vecākiem tiek saglabāts iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums par apgādājamām personām.

Lai sezonas laukstrādniekam piemērotu atviegloto nodokļa režīmu, jāizmanto Lauku atbalsta dienesta Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS), un sezonas laukstrādniekus var reģistrēt arī Lauku atbalsta dienesta (LAD) mobilajā lietotnē, kurā izveidota jauna sadaļa "Sezonas ls". Tajā var veikt gan sezonas strādnieku reģistrēšanu, gan apskatīt informāciju par saimniecībā jau esošajiem sezonas laukstrādniekiem, veikt datu labošanu un pārskatīt informāciju par darbiniekiem.

Kā ziņots, Saeima 12.maijā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", kas no 65 līdz 90 kalendārajām dienām pagarina dienu skaitu, kad sezonas laukstrādnieku ienākumiem varēs piemērot speciālo nodokļa režīmu.

Tāpat noteikts, ka sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīms tiek piemērots arī sezonas strādniekiem, kas tiek nodarbināti akmeņu lasīšanas darbos sējumu, stādījumu un zālāju platībās. Tas attieksies uz akmeņu lasīšanu lauksaimniecībā izmantojamās zemes platībās, kas kārtējā gadā ir pieteiktas vienotajam platības maksājumam.

Sezonas laukstrādnieka ienākums ir ienākums, ko šī persona gūst no 1.aprīļa līdz 30.novembrim sezonas rakstura darbos augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā.

  Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

  Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
  Reģistrēties

  Mūsu partneri