Pārlekt uz galveno saturu

"Zaļais koridors” AML jomā noturētu Latvijā spēcīgāko uzņēmumu naudas makus, veicinot nodokļu ieņēmumus un nodarbinātību

Latvijas Eksportētāju asociācija “The Red Jackets”, FKTK un Latvijas Finanšu nozaru asociācijas tikšanās laikā šonedēļ (28. jūlijā) tika apspriesta “Zaļā koridora” iniciatīva uzņēmumiem, kuri sevi pierādījuši kā eksportspējīgu zīmolu ar globālu domāšanu, bet saskaras ar pārspīlētu banku birokrātiju vienkāršos ikdienas darījumos, tā kavējot biznesa procesus.

Latvijas Eksportētāju asociācijas “The Red Jackets” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tiknuss saka: “Mūsu asociācija strādā pie tā, lai pašmāju ražotāju, tirgotāju, eksportētāju un būtībā jebkuru citu nopietni strādājošu uzņēmumu vajadzības Latvijā tiktu sadzirdētas. Mūsu biedru vadīti, esam iniciējuši šīs trīspusējās sarunas, lai nonāktu pie optimāla risinājuma visām pusēm.”

Viens no iniciatoriem ir Latvijas Eksportētāju asociācijas “The Red Jackets” biedrs un organizācijas pārstāvis sarunās Ģirts Cēlājs, kurš tikšanās laikā uzsvēra, ka finanšu birokrātijas atvieglošana uzņēmumiem mazinātu ēnu ekonomiku un ļautu saņemt normālus un netraucētus banku pakalpojumus, attīstoties savās mītnes zemēs, nevis novirzot lielāko daļu naudas plūsmu caur citām ES bankām. Ģ. Cēlājs atgādināja, ka šī ideja rosināta jau pirms diviem gadiem, taču toreiz idejai netika gūts atbalsts. Pateicoties premjerministra Krišjāņa Kariņa visaptverošai izpratnei un FKTK priekšsēdētājas Santas Purgailes atsaucībai, iespējama arī konkrētas iniciatīvas virzība, un tikšanās laikā runātais rāda, ka FKTK spēris soli pretī un izveidojis mediācijas paneli kur uzņēmēji, banka un FTKT varētu apspriest konkrētus problēmu gadījumus.

“Zaļajam koridoram” jābūt svarīgam ne vien ārvalstu uzņēmējiem, kas plāno veikt investīcijas Latvijā, bet arī Latvijas eksportspējīgajiem ražošanas uzņēmumiem, par kuriem bankām var sniegt referenci nozaru asociācijas, uzņēmējdarbības kameras vai pašvaldības. Līdz ar ko Latvijas Eksportētāju asociācija “The Red Jackets” veiks eksportējošo uzņēmumu aptauju, lai apkopotu sarežģījumus, ar kuriem Latvijas biznesa pārstāvji saskaras ikdienā, sakarā ar pārlieku striktajām birokrātijas normām, lai pārliecinātos vai šī problēma tiešām pastāv.

Par iespēju piedalīties aptaujā un paust savu viedokli tiks izziņots 02.08.2021.

Latvijas Eksportētāju asociācija “The Red Jackets” apvieno 33 Latvijas eksportspējīgos izcilniekus no vairākām nozarēm: ražošana, pārtika, tehnoloģijas, izklaide, konsultācijas, elektronika, celtniecība, dizains, transports, veselība, izglītība, veselības aprūpe. Kopīgais devums nodokļu maksājumos Latvijas valstij 2020. gadā pārsniedz 110 miljonus eiro.

Informāciju sagatavoja Līva Stūrmane, Latvijas Eksportētāju asociācija. Publicitātes foto: Latvijas Eksportētāju asociācija. 

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri