Pārlekt uz galveno saturu

WURI reitinga kategorijā "Uzņēmējdarbības gars" RTU ieņem 31. vietu

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) vienīgā no Baltijas augstskolām ir iekļuvusi starp labākajām 40 augstskolām starptautiskā reitinga “World’s Universities with Real Impact” (WURI) sadaļā, kur tiek vērtēta augstskolu kapacitāte uzņēmējspēju veicināšanā un uzņēmējdarbības vides attīstībā. RTU ierindojusies 31. vietā, uzlabojot savu pērnā gada sniegumu.

Šis ir labākais rezultāts ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, jo šajā kategorijā pirmajā piecdesmitniekā nav izdevies iekļūt nevienai citai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas universitātei. No Baltijas augstskolām WURI kategorijā “Uzņēmējdarbības gars” ir iekļuvušas Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Vītauta Dižā Universitāte Lietuvā, kā arī Tartu Universitāte Igaunijā. Tās visas ierindojas 201.–300. vietā.

Pērn RTU WURI sadaļā, kur tiek vērtēta augstskolu kapacitāte uzņēmējspēju veicināšanā un uzņēmējdarbības vides attīstībā, ierindojās 36. vietā, rakstīja Labs of Latvia.

Reitinga kategorijā “Uzņēmējdarbības gars” īpaši novērtētas RTU studentiem sniegtās iespējas darboties Studentu inovāciju grantu programmā, trenējot inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un radot jaunus produktus, tā jau studiju laikā attīstot savas uzņēmējdarbības spējas. Šī programma tika atklāta 2019. gadā, izmantojot pašas universitātes un Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējumu, kas ļauj studentiem saņemt stipendijas par piedalīšanos jaunradi veicinošajās aktivitātēs. Trīs gadu laikā plānots biznesa ideju attīstībā ieguldīt ap 400 tūkstošiem eiro, bet stipendijās – 1,2 miljonus eiro.

Programmā tiek īstenotas septiņas aktivitātes visu studiju līmeņu studentiem, gan sadarbojoties ar uzņēmumiem, gan citām augstskolām. Piemēram, RTU īsteno Latvijā vēl nebijušu uzņēmējdarbības un zinātnes sadarbības iniciatīvu “Industriālais doktors”, lai attīstītu pētniecības un uzņēmējdarbības ciešāku sadarbību un sekmētu inovāciju radīšanu. Pirmais RTU industrijas sadarbības partneris ir LMT. Savukārt sadarbībā ar Latvijas Universitāti RTU īsteno programmu “Demola Latvia”, kurā studenti piedāvā inovatīvus risinājumu konceptus biznesa definētām problēmsituācijām. Uzņēmumi arvien vairāk novērtē studentu sniegumu, jo šogad ir licencēti jau astoņi no 13 platformā izstrādātajiem risinājumiem.

RTU ir radīta inovāciju radīšanai veicinoša vide. RTU darbojas Dizaina fabrika, kas, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, sniedz gan tehnisko atbalstu prototipu radīšanā, gan arī nodrošina iespēju papildināt zināšanas uzņēmējspēju attīstīšanai.

Kopumā WURI reitingā RTU ieņem 95. vietu. WURI ir jauna starptautiska universitāšu reitingu sistēma, kas izveidota, lai novērtētu universitāšu ieguldījumu sabiedrības attīstībā, fokusējoties uz universitāšu sasniegumiem radošuma un inovāciju veicināšanā. Šo reitingu sistēmu nodibinājusi Hanzas savienības universitāšu līga (Hanseatic League of Universities), kurā apvienojušās augstskolas, kas koncentrējas uz inovācijām studijās un zinātnē.

Publicitātes foto: Rīgas Tehniskā universitāte.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri