Pārlekt uz galveno saturu

Vitenbergs: Esam atvērti aktīvākai sadarbībai ar Ukrainas uzņēmējiem

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs trešdien, 13. aprīlī tikās ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko), lai pārrunātu Latvijas līdz šim sniegto atbalstu Ukrainai un iespējas turpmākai abu valstu uzņēmēju sadarbībai.

Tikšanās laikā puses pārrunāja situāciju kara izpostītajā Ukrainā un atbalsta pasākumus turpmākai sadarbībai, lai sniegtu atbalstu gan Ukrainas ekonomikas atjaunošanai, gan uzņēmējiem, kuri šobrīd cieš Krievijas izraisītās karadarbības dēļ.

Sarunā ar Ukrainas vēstnieku ekonomikas ministrs uzsvēra, ka Latvija stingri nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā un stingi iestājas par sankciju piemērošanu Krievijai. Vienlaikus, Latvija aktīvi pauž atbalstu Ukrainai gan iegādājoties Ukrainā ražotās preces un izejvielas, gan  arī nodrošinot Ukrainas uzņēmējiem drošu un stabilu uzņēmējdarbības vidi Latvijā.

“Esam atvērti sadarbībai ar Ukrainas uzņēmējiem, kuri vēlas pārcelt savu uzņēmējdarbību uz Latviju, kā arī varam palielināt atbalstu, pērkot Ukrainas produkciju. Vienlaikus apliecinām Latvijas apņemšanos stingri ievērot sankciju piemērošanu Krievijai un Baltkrievijai, tai skaitā atsakoties no Krievijas gāzes importa,” sarunā uzsvēra ekonomikas ministrs.

Ukrainas vēstnieks pauda pateicību Latvijai par atbalstu Ukrainai, īpaši uzsverot Latvijas apņemšanos atteikties no Krievijas gāzes piegādēm. Tāpat vēstnieks apliecināja Ukrainas uzņēmēju interesi par sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem. Vēstnieks atzina, ka vairāki uzņēmēji no karadarbībā skartajām teritorijām ir pauduši interesi pārcelt ražošanu uz Latviju.

 Informāciju sagatavoja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. Kontakti: prese@em.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri