Pārlekt uz galveno saturu

Viktors Valainis: svarīgi palīdzēt Latvijas uzņēmējiem izejvielu importu pārorientēt no Krievijas uz Ukrainu

Ekonomikas ministrs Viktors Valainis šodien, 6. martā, tikās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatolu Kucevolu, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar Latvijas palīdzību Ukrainas rekonstrukcijai šajā gadā, kā arī aprīļa sākumā gaidāmo Ukrainas premjerministra Denisa Šmihaļa vizīti Latvijā un maija beigās gaidāmo Latvijas ekonomikas ministra vizīti Ukrainā.

Abas puses vienojās, ka Ukrainas valdībā sadarbībā ar Čerņihivas apgabala administrāciju mēneša laikā sagatavos preču sarakstu, kuras visprecīzāk atbilstu Čerņihivas apgabala rekonstrukcijas vajadzībām. Provizoriski tie, pirmkārt, varētu būt apkures katli, kā arī mēbeles konkrētām Čerņihivas apgabala izglītības iestādēm. Kā zināms, Latvija Ukrainas rekonstrukcijas procesā īpaši atbalsta Čerņihivas apgabalu, kam kopumā turpmākajos trīs gados tiks atvēlēti 15 miljoni eiro. Palīdzību 6 miljonu eiro apmērā (ik gadu pa 2 miljoniem eiro) organizē Ekonomikas ministrija, piesaistot Latvijas uzņēmējus.

Ekonomikas ministrs ar Ukrainas vēstnieku pārrunāja arī aktuālos abu valstu ekonomiskās sadarbības jautājumus, tostarp gaidāmās ekonomikas ministra vizītes Ukrainā kontekstā. V. Valainis uzsvēra, ka par svarīgu izdevumu uzskata palīdzēt Latvijas uzņēmumiem, kas tradicionāli ir iepirkuši specifiskas Latvijā nepieejamas izejvielas un ražošanā nepieciešamus produktus Krievijā, pārorientēties uz attiecīgas produkcijas iepirkšanu Ukrainā, ja arī tur tā tiek ražota.

“Es domāju, ka mums ir jādod skaidrs vēstījums, ka mēs visiem spēkiem atbalstīsim biznesu, kas meklē iespējas pārorientēt savu izejvielu importu no Krievijas un Baltkrievijas uz Ukrainu. Man jau ir zināmi konkrēti uzņēmumi, kas tajā ir ieinteresēti, un mēs plānojam manas vizītes ietvaros organizēt arī viņu viesošanos Ukrainā un tikšanos ar iespējamajiem sadarbības partneriem”, uzsvēra V. Valainis.

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri