Pārlekt uz galveno saturu

Ventspils valstspilsētas pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumu ar LIAA

Š.g. 14. februārī tika noslēgts sadarbības līgums starp Ventspils valstspilsētas pašvaldību un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), lai ventspilniekiem būtu pieejami biznesa inkubācijas un kopstrādes pakalpojumi.

Sadarbības līgums paredz, ka pašvaldība līdz 2029. gada 31. decembrim 50% apmērā līdzfinansēs LIAA Ventspils pārstāvniecības telpas Saules ielā 19.

Savukārt, LIAA pārstāvniecība nodrošinās finansējuma pieejamību biznesa ideju īstenošanai un uzņēmējdarbības attīstībai Ventspilī un novadā, lai sekmētu uzņēmējdarbību, kas vērsta uz augstu pievienoto vērtību radīšanu vidēji augsto un augsto tehnoloģiju un radošo industriju jomā, kā arī veicina eksporta pieaugumu atbalstītajos uzņēmumos.

Jaunā perioda inkubācijas un pirmsinkubācijas programmu plānots izsludināt 2024. gada martā, bet jau šobrīd uzņēmējiem ir pieejams atbalsts eksporta veicināšanai, dalībai izstādēs un tirdzniecības misijās, digitalizācijai, dažādu liela mēroga pasākumu organizēšanai un citām aktivitātēm.

LIAA Ventspils biznesa inkubators darbojas jau no 2016. gada. Šo gadu laikā Ventspils biznesa inkubatorā sniegts atbalsts 198 biznesa ideju autoriem biznesa modelēšanā un uzsākšanā, kā arī sniegts finanšu atbalsts 59 komersantiem biznesa attīstībai un eksportspējai.

LIAA Ventspils biznesa inkubatorā atbalstu saņēmuši tādi uzņēmumi kā:

  • SIA «Fan Apps»,kas izstrādā aplikāciju sporta un izklaides industrijai ar mērķi, sporta komandām un nozarē strādājošām organizācijām palielināt auditorijas lielumu, sekotāju skaitu, un gūt lielākus ieņēmumus, sadarbojoties ar saviem sadarbības partneriem un sponsoriem;
  • SIA «Azeron», kas ražo unikāla dizaina ergonomiskus datorspēļu kontrolierus, ko pieprasa profesionāli videospēļu spēlētāji visā pasaulē;
  • SIA «MUSS», kas ražo augu izcelsmes BIO sertificētus uztura bagātinātājus no dabīgajām izejvielām – mellenēm, brūklenēm, dzērvenēm, smiltsērkšķiem, citām ogām un mētrām, kas augušas Latvijas mežos un laukos.
  • SIA “Cryogenic and Vacuum Systems”, kas izstrādā nestandarta testēšanas un sublimācijas kaltēšanas iekārtas, nodrošina tādus pakalpojumus kā testēšana, tehniskās konsultācijas, produktu sublimācija, vakuuma un kriogēno iekārtu remonts.
  • SIA “Trempel”, kas ražo augstas kvalitātes, videi draudzīgus, laminēta kartona apģērbu pakaramos no pārstrādātas makulatūras, apģērbu izvietošanai modes veikalos.
  • SIA “KRASSULA”, kas piedāvā ikdienas sieviešu, vīriešu un bērnu brīva stila apģērbu šūšanu no trikotāžas;
  • SIA “Alpha Solutions”,kas izstrādājis tiešsaistes risinājumu izglītības iestādēm “Jenots”, nodrošinot ērtu un ātru sabalansētu ēdienkaršu sastādīšanu tiešsaistē.

Sadarbība ar LIAA ir vēl viena aktivitāte pašvaldības iedzīvotāju informēšanai, motivēšanai, konsultācijām komercdarbības jomā. Atgādinām, ka Ventspils Biznesa atbalsta centrs (Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā 1, Ventspilī) piedāvā bezmaksas konsultācijas topošajiem uzņēmējiem jebkurā nozarē, asistējot uzņēmējdarbības uzsākšanas procesā, piemēram, sniedzot atbalstu ideju izvērtēšanā, konsultāciju sniegšanā (biznesa plāna izveide, mentorings, iesaiste idejai attīstībai nozīmīgos semināros un darba grupās), nepieciešamo sadarbības partneru uzmeklēšanā, kā arī nepieciešamā finansējuma piesaistē un uzņēmuma dibināšanā.

Informācijas avots: Ventspils valstspilsētas pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu ar LIAA - Ventspils

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri