Pārlekt uz galveno saturu

Vēl trīs uzņēmumi ar ES fondu atbalstu plāno piesaistīt finansējumu kapitāla tirgos

Eiropas Savienības (ES) fondu programmā mazo un vidējo komersantu akciju un obligāciju emisijai projektu atlases noslēdzošajā ceturtajā  kārtā saņemti trīs iesniegumi. Pieejamais ES fondu atbalsts ir pietiekams, lai varētu atbalstīt ieceres, ja tās atbildīs programmas nosacījumiem.

Visos projektu iesniegumos plānota akciju emisija un prasītais finansējums -296 250 eiro  - ir 79 % no atlikušā ES fondu atbalsta 375 375 eiro apmērā.

Atbalsta pretendenti pārstāv pakalpojumu un tirdzniecības nozari.

ES fondu programmas atbalsta veidi un nosacījumi

ES fondu atbalsta programmas ietvaros mazie un vidējie uzņēmumi sekmīgai akciju vai parāda vērstpapīru emisijai biržā saņems līdzfinansējumu līdz 50% apjomā no kopējām sagatavošanās izmaksām. Atbalsts komersantiem tiks sniegts granta veidā, nepārsniedzot 100 tūkstošus eiro akciju emisijas gadījumā un 20 tūkstošus eiro parāda vērtspapīru emisijas gadījumā.

Programmas ietvaros atbalsta saņēmējiem būs jānodrošina sekmīga akciju vai parāda vērstpapīru iekļaušana AS “Nasdaq Riga” Baltijas Regulētajā tirgū vai Baltijas Alternatīvajā tirgū “First North” (First North Baltijas akciju saraksts) ne vēlāk kā divu gadu laikā no līguma ar CFLA par projekta īstenošanu noslēgšanas. Par sekmīgu akciju emisiju uzskata akciju emisiju vismaz 500 000 eiro apmērā.

Iepriekšējo atlases kārtu rezultāti

Trijās līdz šim izsludinātajās projektu atlasēs lielākā interese bijusi par akciju emisiju – pirmajā kārtā CFLA saņēma astoņus projektu iesniegumus šī mērķa īstenošanai un vienu – obligāciju emisijai; otrajā kārtā saņemti pieci iesniegumi, četri no tiem par akciju, viens – par obligāciju emisiju. Trešajā kārtā akciju emisijai pieteicās seši uzņēmumi.

Četri uzņēmumi šobrīd īsteno projektus, tos plānots pabeigt līdz 2023. gadam. Informācija par noslēgtajiem līgumiem: esfondi.lv.

No ERAF – 1 000 000 eiro

Programmas īstenošanai kopumā paredzēts viens miljons eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), t.sk. indikatīvi 0,8 miljoni eiro akciju emisijas atbalstam un 0,2 miljoni eiro parāda vērtspapīru atbalstam.

ES fondu atbalsts uzņēmējiem finansējuma piesaistei kapitāla tirgos paredzēts  3.1.1.3. pasākuma "Atbalsts mazo, vidējo komersantu finansējuma piesaistei kapitāla tirgos" ietvaros.

Informāciju sagatavoja Ieva Luste, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste. Kontakti: tālr. 26019685, ieva.luste@cfla.gov.lv

Avots
CFLA / EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri