Pārlekt uz galveno saturu

Vēja parka projekts ELWIND uzsāk sadarbību ar Nīderlandes uzņēmumu ‘’Ventolines’’

Latvijas un Igaunijas pārrobežu atkrastes vēja parka projekts ELWIND uzsāk sadarbību ar tehniskā konsultanta pakalpojumu sniedzēju Nīderlandes uzņēmumu Ventolines, kurš uzkrājis nozīmīgu pieredzi darbā ar vēja parku attīstību.

“Ventolines ir sniedzis savu ieguldījumu vēja parku attīstības projektos Nīderlandē, Zviedrijā, ASV un citās valstīs, apliecinot savu kompetenci un profesionalitāti. ELWIND vajadzībām uzņēmums sniegs atbalstu ietekmes uz vidi un tehnisko pētījumu iepirkumu dokumentācijas sagatavošanā,” uzsver Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ELWIND projekta nodaļas vadītājs Jānis Ločmelis.

Ietekmes uz vidi novērtējuma ietvaros tiks analizēta vēja parka ietekme uz dabu, dzīvniekiem un sociālekonomisko ietekmi. Tapāt tiks veikti tehniskie pētījumi, tostarp ģeofiziskie un ģeotehniskie pētījumi. Izmantojot šo pētījumu rezultātus, ELWIND mērķis ir iegūt visus tehniskos datus, lai nodrošinātu atbildīgu un ilgtspējīgu projekta attīstību. Pētījumus paredzēts uzsākt šogad, un tie ilgs līdz 2026. gadam. Īpaša uzmanība tiks veltīta, lai noteiktu vēja parka potenciālo ietekmi uz valsts aizsardzības spējām un veiktu nepieciešamos kompensācijas pasākumus gadījumā, ja ietekme tiktu konstatēta.

Ventolines ir integrēts atjaunojamās enerģijas projektu attīstības pakalpojumu sniedzējs, ar plašu pieredzi atkrastes vēja parku projektos. Uzņēmumam ir pieredze kā ar Baltijas, tā arī ar Ziemeļu jūras projektiem.

Noslēgtā līguma izmaksas ir 300 tūkstoši eiro bez PVN.

ELWIND atkrastes vēja parks būs nozīmīgs projekts Baltijas jūras reģionam ar lielu ekonomisko un sociālo ietekmi. Latvijas un Igaunijas vēja parka abu teritoriju izbūve nodrošinās elektroenerģijas jaudu vismaz 1000 megavatu apmērā un Latvijā radīs vismaz 2800 jaunas darba vietas.

Projekta turpmākai virzībai veiktas pārrunas arī ar Aizsardzības ministriju, saņemot apstiprinājumu, ka ievērojot valsts aizsardzību kompensējošos pasākumus, ELWIND atkrastes vēja parka būvniecība neatstās ietekmi uz valsts aizsardzības spējām.

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri