Pārlekt uz galveno saturu

VAS "Latvijas dzelzceļš" ar Kazahstānas dzelzceļa vadību pārrunā sadarbības iespēju paplašināšanu

Turpinot vizīti Centrālāzijas valstīs, VAS "Latvijas dzelzceļš" un tās meitassabiedrību SIA "LDZ CARGO" un SIA "LDZ Loģistika" vadība šonedēļ tikās ar Kazahstānas dzelzceļa vadību un apmeklēja Kazahstānas dzelzs sakausējumu rūpnīcu "YDD", kur pārrunāja tās ražotās produkcijas pārvadāšanas iespējas.

Kazahstānas galvaspilsētā Nursultanā notika VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētāja Māra Kleinberga tikšanās ar Kazahstānas dzelzceļa vadītāju Nurlanu Sauranbajevu, pārrunājot Kazahstānas kravu īpašnieku kravu pārvadājumu palielināšanas iespējas. Kazahstānas dzelzceļa vadība bija ieinteresēta arī LDz meitassabiedrības SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" pieredzē manevru lokomotīvju ČME3M un maģistrālo lokomotīvju 2M62UM modernizācijā. "Šobrīd daudzās valstīs ar sliežu platumu 1520mm, tostarp Kazahstānā, trūkst jaunu, modernu lokomotīvju. Tā kā jaunu lokomotīvju iegāde no pasaules ražotājiem nozīmē lielas investīcijas, kuras uzņēmumi ne vienmēr ir gatavi veikt, mūsu pakalpojums ir tiem pievilcīgs, jo mūsu pieredze lokomotīvju modernizācijā ļauj piegādāt atjaunotu lokomotīvi gandrīz divas reizes lētāk," saka VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

Atsaucoties Kazahstānas sadarbības partneru uzaicinājumam, VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs un SIA "LDZ CARGO" valdes priekšsēdētāja Svetlana Berga š.g. 22.aprīlī Kazahstānā, Karagandā tikās arī ar dzelzs sakausējumu rūpnīcas "YDD" vadītāju Jerlanu Nigmatuļinu, lai pārrunātu šīs rūpnīcas ražojumu pārvadāšanas iespējas, izmantojot VAS "Latvijas dzelzceļš" infrastruktūru un Latvijas ostas. "YDD" ir viens no vadošajiem dzelzs sakausējumu ražotājiem Kazahstānā, kas savu produkciju eksportē uz 49 pasaules valstīm visos kontinentos.

VAS "Latvijas dzelzceļš" valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs: "LDz koncerna uzņēmumi šobrīd intensīvi strādā pie dažādām apgrozījuma palielināšanas iespējām - gan meklējot jaunus tirgus kravu pārvadājumiem, gan piedāvājot savu pieredzi un pakalpojumus lokomotīvju modernizācijā. Esam gandarīti par tikšanās rezultātiem ar Karagandas metālu sakausējumu rūpnīcas vadību, kas nākotnē, ļoti iespējams, ļaus mums palielināt kravu pārvadājumu apjomus savienojumā Kazahstāna-Latvija.".

Pēc pārbūves lokomotīves ir ievērojami ekonomiskākas, jaudīgākas un komfortablākas lokomotīvju vadītājiem, turklāt ekspluatējot šīs lokomotīves, pārvadātājs var piedāvāt klientam izdevīgākus pārvadājumu tarifus, jo pārvadājums kļūst daudz efektīvāks. Pēc dīzeļlokomotīvju atjaunošanas to darbības jauda pieaug par 50% un degvielas patēriņš samazinās par aptuveni 17%, tādējādi CO2 izmešu apjoms samazinās par 15 000 tonnu gadā.

Šī gada maijā tiek plānota Kazahstānas dzelzceļa pārstāvju vizīte uz Latviju, lai klātienē aplūkotu modernizētās lokomotīves un iepazītos ar SIA "LDZ ritošā sastāva serviss" darbu un piedāvātajiem pakalpojumiem.

Informāciju sagatavoja VAS "Latvijas dzelzceļš" Korporatīvās komunikācijas daļa. Kontakti: Tālr.: 67234567, 29467009, Agnese.Licite@ldz.lv. www.ldz.lv. Publicitātes foto. 

Avots
VAS "Latvijas dzelzceļš"

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri