Pārlekt uz galveno saturu

VARAM: Darbību sāk seši jauni valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri

Šodien, 1.martā, darbu uzsāk seši jauni valsts un pašvaldību vienotie klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) Alūksnes, Dobeles, Bauskas un Smiltenes novados. Centri piedāvās atsevišķus pieprasītākos valsts pakalpojumus un visus pašvaldības pakalpojumus. Tāpat ir nodrošināta iespēja klientam  pieteikt e-pakalpojumus.

Iedzīvotājiem ir pieejami nu jau 137 VPVKAC, kuros ikviens Latvijas iedzīvotājs var ērti pieteikt atsevišķus pieprasītākos valsts pakalpojumus un visus pašvaldības pakalpojumus, tuvāk savai dzīvesvietai. Jaunie VPVKAC centri izveidoti pateicoties 2021.gada nogalē piešķirtajām dotācijām.

Jaunie klientu apkalpošanas centri izveidoti pašvaldību telpās un tie atrodas Alūksnes novada Pededzes pagastā, Dobeles pilsētā, Bauskas novada Skaistkalnes pagastā, kā arī Smiltenes novada Drustu, Gaujienas, un Variņu pagastos.

VPVKAC iedzīvotājam klātienē sniedz konsultācijas un palīdz pieteikt e-pakalpojumus elektroniski. Centros ir iespējams izdrukāt sadarbspējīgu vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī izmantot tehniski aprīkotu darba vietu, ja tas nepieciešams valsts pārvaldes pakalpojumu saņemšanai.

No jaunatvērtajiem VPVKAC izceļami klientu apkalpošanas centri Smiltenes novada Gaujienas, Variņu, Drustu pagastos un Valkā, kuri piedalās ministrijas īstenotajā pilotprojektā “attālinātais ierēdnis”, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem saņemt attālinātas, personalizētas konsultācijas no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA).

Attālinātai saziņai ir pieejama VID padziļinātā konsultācija fiziskai personai par kapitāla pieaugumu situācijās, kad tiek pārdots vai kā citādi jaunam īpašniekam nodots personīgais nekustamais īpašums. Savukārt VSAA piedāvā konsultācijas par četriem pakalpojumiem: vecuma pensiju, slimības pabalstu, invaliditātes pensiju un vecāku pabalstu. Iepriekš šāds pakalpojums bija pieejams tikai klātienē, ierodoties VSAA.

Līdz 2023. gadam plānots paplašināt teritoriālo VPVKAC pieejamību līdz 592 punktiem. Plānots arī paplašināt VPVKAC pakalpojumu grozu – šobrīd VPVKAC apkalpo 13 iestādes, atbalstot 97 pakalpojumu pieteikšanu. Ministrija VPVKAC tīkla izveidi uzsāka 2015. gadā.

Informāciju sagatavoja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa. Kontakti: Tālr. 20200305; 67026533, prese@varam.gov.lv.

www.varam.gov.lv 

Avots
VARAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri