Pārlekt uz galveno saturu

Valsts sekretārs informē Argentīnas un Gvatemalas vēstniekus par Latvijas loģistikas infrastruktūras un pakalpojumu pieejamību

2021. gada 15. novembrī Ārlietu ministrijā valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar jauno Argentīnas Republikas nerezidējošo vēstnieku Latvijā Serhio Alberto Bauru (Sergio Alberto Baur)kurš bija ieradies akreditācijas vizītē, kā arī tiešsaistē tikās ar jauno Gvatemalas Republikas nerezidējošo vēstnieku Džordžu de la Rošu (Georges de la Roche).

Sarunu laikā tika pozitīvi novērtēta divpusējā sadarbība starptautiskajās organizācijās, kā arī pārrunātas iespējas stiprināt sadarbību kultūras jomā un paplašināt divpusējo līgumtiesisko bāzi. Valsts sekretārs aicināja vēstniekus izvērtēt divpusējās sadarbības iespējas īpaši viedo un digitālo tehnoloģiju jomā. Tāpat A. Pelšs rosināja izmantot Latvijas loģistikas un distribūcijas pakalpojumus Argentīnas un Gvatemalas produktu izplatīšanai Baltijas jūras reģionā, Eiropas Savienībā un Eirāzijas telpā, uzsverot Latvijas trīs neaizsalstošās ostas un dzelzceļa infrastruktūru. Gvatemalas vēstnieks pauda interesi vairot Gvatemalas lauksaimniecības preču pieejamību Latvijā. Vēstnieki tika iepazīstināti ar pašlaik lielāko infrastruktūras projektu Eiropā – Rail Baltica.

Argentīnas vēstnieks rezidē Helsinkos, Somijā, savukārt Gvatemalas vēstnieks – Stokholmā, Zviedrijā. Abu vēstnieku akreditācija pie Valsts prezidenta Egila Levita paredzēta 16. novembrī.

Informācija sagatavota Ārlietu ministrijā. Publicitātes foto. 

Avots
ĀM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri