Pārlekt uz galveno saturu

Vairāk nekā 500 būvspeciālistu apguvuši BIM tehnoloģiju rīkus

Iespēju uzlabot zināšanas BIM praktiskajā pielietošanā projektēšanas un būvdarbu procesā un ieviešanā uzņēmumos izmantojuši 552 būvspeciālisti, piedaloties bezmaksas būves informācijas modelēšanas (BIM) tehnoloģiju apmācību kursos šā gada pirmajā pusē, kas noritēja kā turpinājums 2020. gadā uzsāktajām mācībām.

Mācības organizēja SIA “Latvijas standarts” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un SIA “CMB Inženieru kompetences centru” ar mērķi pilnveidot būvspeciālistu kompetenci darbam BIM vidē. Mācības notika laikā no š.g. aprīļa līdz jūnijam. Mācībām kopumā bija pieteikušies 667 dalībnieki, visvairāk izvēloties apgūt kursus “BIM praktiskā ieviešana uzņēmumā un labākā prakse” un “BIM koordinēšana”.

Apmācību cikls veidots tā, lai būtu interesants un vērtīgs katram – sešu moduļu ietvaros dalībnieki pilnveidoja prasmes darbā ar specializētām BIM programmatūrām (BIM modelēšana arhitektūras un būvkonstrukciju projektēšanā, BIM modelēšana inženiersistēmu projektēšanā, BIM koordinēšana un BIM savietotā modeļa izmantošana būvniecības procesā), kā arī apguva BIM praktisko ieviešanu uzņēmumā un labāko praksi, 3D skenēšanu izejas datu ieguvē, apstrādē un BIM modeļu izveidē.

Efektīvu mācību procesu nodrošināja moduļu apgūšana grupās, kas ļāva individuāli pievērsties katram dalībniekam, kā arī gūt pieredzi vienam no otra (praktiskās nodarbības tika vadītas līdz 25 cilvēku grupai, semināri - grupās līdz 50 cilvēkiem). Tāpat būtisku pienesumu sniedzis Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības digitalizācijas centrs, nodrošinot aktuālākos un mūsdienīgākos mācību resursus un risinājumus. Mācību procesu atvieglojusi arī iespēja dalībniekiem pirms apmācību uzsākšanas iepazīties ar BIM e-apmācību kursa materiāliem, kas tika izstrādāti projekta „E-apmācību kursu izstrāde būvju informācijas modelēšanai, koordinēšanai un vadībai” (LVS 2019/3) ietvaros jau 2019. gadā. Savukārt apmācību noslēgumā dalībnieki saņēma apliecinājumu, kas derīgs profesionālās pilnveides kredītpunktu iegūšanai visās būvspeciālistu sertifikācijas iestādēs.

Apmācības pulcēja plašu dalībnieku loku no visas Latvijas, neatkarīgi no to līdzšinējās pieredzes darbā ar BIM. Puse dalībnieku apmācības uzsāka bez iepriekšējas pieredzes ar BIM, kas tikai vairo pārliecību par apmācību vērtību, kā arī iedrošina pietiekties nākamos dalībniekus.

Apmācības nodrošināja pasniedzēji, kas ir vadošie BIM speciālisti Latvijā – Kristaps Ritvaris Ronis, Jānis Berķis, Artūrs Neiburgs, Jurģis Zemītis, Dārta Ļaudaka un Māris Kaļinka.

Arhitekts Aivars Žogla, noklausoties vairākus BIM apmācību kursus, atzinīgi secina: “Kā speciālistam ar jau esošu pieredzi būves informācijas modelēšanas tehnoloģijās arhitektūras un būvniecības nozarē, šie kursi palīdzēja iepazīties ar jaunākajām aktualitātēm saistībā ar BIM attīstību Latvijā, kā arī ļāva paaugstināt manu esoš0 kompetences līmeni dotajā sfērā. Kursu praktiskais aspekts – darbs grupās un dažādu programmu pielietošana palīdzēja gūt padziļinātāku ieskatu dotajās tēmas.”

Būvspeciālists Uldis Mosāns apmācības vairākos moduļos vērtē: “Pateicos par lielisko iespēju papildināt savas zināšanas būvniecības jomā! Kad pieteicos kursiem, man zināšanas par BIM praktiski nebija. Tā kā apmācības bija bezmaksas, es nolēmu izmantot šo iespēju. Ieguvums no šiem kursiem -  ievērojami paplašināju savas zināšanas būvniecības jomā, kā arī guvu izpratni, kā BIM metodes tiek izmantotas ne tikai būvniecības procesā, bet daudz plašāk.”

Sākot ar jūliju mājas lapā bdc.rtu.lv ir pieejams rudens BIM apmācību kursu grafiks un  iespēja tiem, kas nav paguvuši apmeklēt pavasara kursus, aizpildīt dalībnieku pieteikšanās anketas un pieteikties rudens semestrim!

BIM tehnoloģiju apmācības tiek īstenotas SIA “Latvijas standarts” iepirkuma „Apmācību programma BIM praktiskai pielietošanai projektēšanas un būvdarbu” (ID nr. LVS 2021/1) ietvaros.

Informāciju sagatavoja Kristīne Lāriņa, Apmācību programmas "BIM praktiskai pielietošanai projektēšanas un būvdarbu procesa ietvaros" projekta koordinatore. Kontakti: kristine.larina@rtu.lv. Foto: Īriss Sviklis, LETA. 

Avots
EM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri