Pārlekt uz galveno saturu

Uzzini par karjeras iespējām sievietēm tehnoloģiju jomā "RIGA COMM 2021"

Tehnoloģiju nozare nav paredzēta tikai vīriešiem! Tajā bez programmēšanas ir arī citas profesijas, kas pat labāk padodas tieši sievietēm. No digitālās transformācijas vadītājas, lietotāju pieredzes pētnieces un spēļu dizaineres līdz izstrādātājai mašīnmācīšanās jomā, Scrum meistarei un Frontend inženierei - uzzini sieviešu karjeras stāstus jau 15.oktobrī "RIGA COMM 2021" konferencē "Woman in Tech".

Uzņēmumi tikai iegūst no darbinieku daudzveidības

Neskaitāmi pētījumi liecina, ka uzņēmumi iegūst gan no darbinieku daudzveidības, gan no dzimumu līdztiesības. To apstiprina arī "TietoEVRY in Latvia" personāla vadītāja Antra Lazdiņa: "Neatkarīgi no tā, vai tikko sākusi savu ceļu tehnoloģiju lomā vai jau ieguvusi vērtīgu pieredzi, jebkura sieviete var būt lieliska programmētāja, testētāja, arhitekte, risinājumu konsultante vai projektu vadītāja. Ja tehnoloģijas ir tas, kas tevi saista, aicinu nešaubīties, meklēt dažādas iespējas apgūt sev interesējošās tēmas un pieteikt sevi IT pasaulē!". To, ka sievietēm ir vieta IT pasaulē, ļoti labi pierāda arī "TietoEVRY in Latvia" dati - gandrīz 40% no IT lomām uzņēmumā veiksmīgi veic sievietes.

Apgūt tehnoloģiju prasmes nekad nav par vēlu

"Tehnoloģiju uzņēmumā ir vairāk radošuma un cilvēcības, nekā tas varētu šķist no malas," ir pārliecināts "Tet" galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins, kurš mudina sievietes visos dzīves posmos apsvērt karjeru tehnoloģiju nozarē. "Plašajā tehnoloģiju pasaulē ikviens var atrast sev īsto vietu, un apgūt tehnoloģiju prasmes nekad nav par vēlu. Tās var būt saistītas ar produktu un procesu vadību, programmēšanu, testēšanu, datu analīzi, lietotāju pieredzes izzināšanu, dizaina veidošanu vai kādu citu jomu - izvēle ir plaša, un lomas ir dažādas," norāda "Tet" pārstāvis.

Sieviešu stiprā puse - nestandarta risinājumi

"Mēs, sievietes, varam veikt vairākus uzdevumus vienlaicīgi, un tieši tas dod mums unikālu iespēju izmantot nestandarta domāšanas veidu, lai risinātu problēmas no dažādām perspektīvām," norāda "Citic Telecom CPC" Eiropas pārdošanas vadītāja Jeļena Černiha (Elena Chernykh). Jeļenu pašu ir iedvesmojusi "Yandex Russia" rīkotājdirektore Jeļena Buņina un "Oracle Corp" izpilddirektore Safra Katza (Safra Catz). Viņa iesaka sievietēm izvēlēties IT nozari, jo tā ir daudzsološa ekosistēma veiksmīgai karjerai.

Sper pirmo soli uz starptautisku karjeru!

IKT nozarē ir iespējams iegūt patiesi starptautisku pasaules līmeņa darba pieredzi, strādājot tepat Latvijā. "Emergn" izstrādes vadītāja Sandra Konavko uzsver: "Mūsu uzņēmums dod iespēju ne vien strādāt ar zīmoliem, kas ir pazīstami visā pasaulē, bet arī radīt patiešām vērtīgus produktus un diendienā just gandarījumu par jēgpilnu un nozīmīgu darbu. Aicinu sievietes nebaidīties un spert pirmo soli karjeras uzsākšanai tehnoloģiju nozarē - tas pavērs jaunas un patiešām aizraujošas durvis!"

Sieviešu komunikācijas prasmēm jāpievieno tehnoloģiju prasmes

"Vispirms svarīgas ir informācijas un komunikācijas prasmes, kas sievietēm jau ir labi attīstītas. Mēs zinām, kā saņemt un pārsūtīt informāciju, un kam to nodot. Tas ir viegli! Atliek vien pievienot tehnoloģiju zināšanas, kas patiesībā nav raķešu zinātne, jo mēs visi ikdienā darbojamies ar tehnoloģijām - gan mājās, gan darbā", sievietes iedrošina "Citic Telecom CPC" Eiropas mārketinga menedžere Jānika Kērsta (Jaanika Käärst). Tāpat viņa norāda, ka, ienākot IKT nozarē, sieviete var justies neērti, taču ir jāiesaistās un jāturas kopā ar cilvēkiem, kas atbalsta.

Darbam jārada gandarījums

"Printful" globālās ražošanas vadītāja un uzņēmuma valdes locekle Zane Levša aicina: "Jaunas iespējas ir jāizmanto, jāinteresējas par tām un jābūt atvērtam jaunām lietām un pieredzēm. Tāpat ir jāpatīk tam, ko dari, - pat ja darbs nav tavs hobijs, ir jābūt priekam vai gandarījumam par pašu procesu. Dari katru darbu pēc savas labākās sirdsapziņas. Un tad, lai kāds būtu rezultāts, tu zināsi, ka esi izdarījis visu iespējamo, kas bijis tavos spēkos, un būsi mierā ar jebkuru rezultātu."

Biznesa tehnoloģiju konferences

Konference par sievietēm tehnoloģiju jomā "Woman in Tech" notiks 15.oktobrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā kā viena no "RIGA COMM 2021" konferencēm, un tā tiek organizēta sadarbībā ar kopienu "Riga TechGirls". Ar savām profesionālajām zināšanām sievietes dalīsies arī citās "RIGA COMM" konferencēs.

Ikgadējais biznesa un IT nozares pasākums

14. un 15.oktobrī "RIGA COMM" varēs uzzināt par aktuālajām tehnoloģijām un rīkiem biznesa attīstībai. Paralēli konferencēm pasākuma sadaļā uzņēmuma resursu vadības, dokumentu vadības, personālvadības un drošības sistēmu izstrādātāji un piegādātāji, mākoņpakalpojumu, interneta un digitālā mārketinga pakalpojumu sniedzēji, web risinājumu un mobilo aplikāciju izstrādātāji, kā arī IKT produktu ražotāji piedāvās gatavus un personalizētus risinājumus dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, pašvaldību iestādēm un organizācijām to efektīvai darbībai.

"RIGA COMM 2021" klātienē - apmeklējums tikai vakcinētiem vai pārslimojušiem

Ieeja "RIGA COMM 2021" tikai ar derīgu ES sadarbspējīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, personu apliecinošu dokumentu un izstādes biļeti. Pasākumā visiem ir jālieto sejas maskas! Plašāka informācija par apmeklēšanas noteikumiem.

Pasākumu rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar partneriem: "Cognizant", "Intelligent Machines Riga", "Riga TechGirls", "SmartHR Latvija", Latvijas Tirdzniecības rūpniecības kameru, "Mailigen by Pipedrive", "Promoty", Finanšu nozares asociāciju, "A.W.Olsen & Partners" u. c.

Norises vieta un laiks:

Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā (Ķīpsalas iela 8, Rīga)

14.oktobrī 10.00-17.00

15.oktobrī 10.00-17.00

Sekojiet "RIGA COMM" jaunumiem: facebook, linkedin, instagram un twitter.

Informāciju sagatavoja Inese Libere, Mediju koordinatore, Sabiedrisko attiecību nodaļa. Publicitātes foto. 

Avots
RIGA COMM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri