Pārlekt uz galveno saturu

Uzņēmums no Latvijas iegūst 3.vietu starptautiskā konkursa "Creative Business Cup" finālā

Šī gada 30.jūnijā notika starptautiskā jauno uzņēmēju konkursa Creative Business Cup 2020 un 2021 fināla sacensības, kur tika noskaidroti 2020.gada un 2021.gada konkursu uzvarētāji. Ierasti šis konkurss ik gadu norisinājās klātienē Kopenhāgenā, tomēr šoreiz organizatori lēma par labu pasākuma organizēšanai interneta vidē speciāli veidotā platformā, kurā iekļāva arī pagājušā gada finālu, kas pērn tika atcelts.

Latvija ar abiem pārstāvētiem uzņēmumiem - 2020.gada nacionālais uzvarētājs WinGo Deposit un 2021.gada - Murins Startups, ir vienīgā valsts, kas iekļuva TOP 6 jeb finālā, ko atlasīja starptautiskā žūrija.

SIA Murins Startups no Latvijas ar produktu Scent Camera jeb smaržu kamera 52 uzņēmumu konkurencē ieguva 3. vietu 2021.gada Creative Business Cup starptautiskajā finālā. Uzņēmums veido pirmo lietotājām nopērkamo mobilo ierīci, ar kuras palīdzību ikviens varēs ierakstīt, uzglabāt un pasmaržot sevis saglabātās smaržas.

Sandris Mūriņš, SIA Murins Startups vadītājs, atzina, ka ir bijis gandarīts par iespēju pārstāvēt Latviju un uzņēmumu 2021.gada Creative Business Cup. Tas ir sniedzis vēl lielāku pārliecību, ka radītais produkts Scent Camera pasaulei ir nepieciešams, ko pierāda konkursā iegūtā 3. vieta. Mūriņš turpinās aktīvu darbu pie sava produkta, lai jau pēc neilga laika klienti to varētu iegūt savā īpašumā.

"Milzīgs gandarījums, ka Latvija atkal un atkal sevi pierāda kā radošu un inovatīvu uzņēmumu valsts. Mums ir vieta uz radošo biznesu pjedestāla. Priecājamies par atzinību no starptautiskās žūrijas, nokļūstot 3. reizi godalgotajā vietā 8 gadu dalības laikā," tā par konkursa norisi spriež Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Radošo industriju inkubatora vadītāja Karine Kalniņa.

Sīvā konkurencē par 2020.gada konkursa uzvarētāju kļuva uzņēmums Raikku no Igaunijas, kas ražo ilgtspējīgus iepakojumus no patentēta kompostējama koka auduma, savukārt par 2021.gada uzvarētāju - Čīles uzņēmumus Photio, kurš spēj veidot fotosintēzes procesu uz dažāda veida virsmām.

Creative Business Cup ir globāla iniciatīva, kuras misija ir uzņēmējdarbības un inovāciju stiprināšana.

Creative Business Cup konkursa atlasi Latvijā organizē LIAA Radošo industriju inkubators. Līdz šim Creative Business Cup konkursā Latviju pārstāvējuši zīmoli Babbit, Vividly, Connection Codes, Anatomy Next, GIGI Bloks un Gamechanger Audio.

Informācija sagatavota LIAA Radošo industriju inkubatorā. Kontakti: inkubatori.magneticlatvia.lv

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri