Pārlekt uz galveno saturu

Uzņēmumi vēl var pieteikt savu kandidatūru Eksporta un inovācijas balvai

Vēl līdz 22.oktobrim Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Ekonomikas ministrija un eksportētāju asociācija "The Red Jackets" aicina uzņēmējus pieteikt savu kandidatūru Eksporta un inovācijas balvai četrās nominācijās. Specbalvu konkursā pasniegs arī finanšu institūcija "Altum". Konkurss norisinās jau 16. reizi, un laureātu apbalvošana šogad notiks 16.decembrī saskaņā ar epidemioloģiskās drošības prasībām.

Konkursam var pieteikties četrās nominācijās: "Eksportspējīgākais komersants", "Eksporta jaunpienācējs "Uzlecošā zvaigzne"", "Uz zināšanām balstīta inovācija" un "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts". Papildus tiks apbalvoti uzņēmumi arī tādās kategorijās kā "Eksporta čempions" un "Inovācijas čempions". Šogad savu specbalvu "Drošākais eksportētājs" pasniegs arī finanšu institūcija "Altum".

"Latvijas valsts tēlu vislabāk raksturo tas, ko mēs darām. Ar Eksporta un inovācijas balvu mēs vēlamies izcelt uzņēmēju paveikto un godināt mūsu spožākos sasniegumus uzņēmējdarbībā. Šie sasniegumi ne tikai ceļ mūsu kopīgo labklājību, bet arī nes Latvijas vārdu pasaulē. Varam būt lepni, ka samērā liela daļa Latvijas uzņēmumu ir spējuši veiksmīgi adaptēties pandēmijas apstākļiem un audzēt savu apgrozījumu ārvalstu tirgos. Tādēļ aicinu uzņēmējus izmantot šo iespēju un pieteikt savu kandidatūru balvai kādā no nominācijām," uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Viens no konkursa uzdevumiem ir iedrošināt eksporta jaunpienācējus, tādēļ šogad konkurss tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas eksportētāju asociāciju "The Red Jackets", kura pasniegs balvas jaunajiem eksportētājiem, turpinot pirms astoņiem gadiem aizsākto tradīciju, kad pirmo reizi tika organizēts jauno eksportētāju konkurss "Rising stars".

Savukārt nominācijā "Eksportspējīgākais komersants" savu specbalvu "Drošākais eksportētājs" pasniegs finanšu institūcija "Altum".

"Latvijas uzņēmēju sasniegtais, kāpinot eksporta apjomus, ir patiesas cieņas vērts. Vienlaikus daļa eksportētāju ikdienā joprojām uzņemas riskus, no kuriem varētu izvairīties, savus eksporta darījumus apdrošinot. Vīrusa pandēmijas laikā eksporta riski visā pasaulē būtiski pieauga, un mēs esam bijuši liecinieki daudzām situācijām, kad uzņēmējs eksporta tirgū riskējis pazaudēt klientu vai naudu. Pasniedzot droša eksportētāja balvu vēlamies godināt uzņēmējus, kas rīkojas atbildīgi un izvēlas drošus eksporta darījumus, lai savu enerģiju netraucēti var veltīt jaunu eksporta tirgu iekarošanai," tā "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Pretendēt uz balvu konkursa kategorijās "Eksportspējīgākais komersants", "Eksporta jaunpienācējs "Uzlecošā zvaigzne"" un "Uz zināšanām balstīta inovācija" var Latvijā reģistrēts komersants, kas eksportē savu produktu vai ir radījis inovatīvu produktu. Pretendēt uz balvu konkursa kategorijā "Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts" var Latvijā reģistrēts komersants, biedrība vai nodibinājums, plānošanas reģions vai pašvaldības iestāde, kas tirgū ieviesusi jaunu tūrisma produktu. Savukārt pretendentus uz eksporta un inovācijas čempiona titulu izvirzīs žūrijas komisija, izvērtējot Latvijas pamanāmākos eksportētājus un inovāciju ieviesējus.

Līdz 22.oktobrim tiek gaidīti pieteikumi no uzņēmumiem, kas pārstāv dažādas nozares un dažādus reģionus, lai pēc iespējas objektīvāk novērtētu Latvijas komersantu sniegumu. Visa konkursa dalībnieku sniegtā informācija ir konfidenciāla, un tā netiks izmantota komerciāliem mērķiem vai izplatīta trešajām personām.

Pieteikties konkursam var aizpildot pieteikuma veidlapu, kura pieejama šeit: http://eib.liaa.gov.lv

Pirmajā kārtā tiks vērtētas uzņēmumu pieteikuma anketas, kuras var iesniegt gan vienā, gan vairākās konkursa kategorijās. Otrajā kārtā iekļuvušos uzņēmumus žūrija uzklausīs attālinātā prezentācijā.

Piedaloties konkursā, dalībnieki gūs iespēju saņemt naudas balvu darījuma braucienu apmaksai vai reklāmas laukumu kādā no LIAA izdevumiem, kā arī tiesības izmantot "Eksporta un inovācijas balva 2021" laureāta zīmi savos mārketinga materiālos un uz produkta iepakojuma.

Informācija sagatavota LIAA Komunikācijas un informācijas departamentā. 

Avots
LIAA

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri