Pārlekt uz galveno saturu

Uzņēmumi aktīvi licencē studentu izstrādātus risinājumus biznesa attīstībai

Latvijas uzņēmumi un organizācijas arvien aktīvāk iesaista studentus inovāciju radīšanā un risinājumu meklēšanā nākotnes izaicinājumiem. Šogad licencēti astoņi no 13 inovāciju platformā “Demola Latvia” izstrādātiem risinājumiem un risinājumu koncepcijām, iegādājoties licences par aptuveni desmit tūkstošiem eiro.

Demola Latvia projekts ir sniedzis iespēju veidot veiksmīgu sadarbību starp “Valsts Nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ) un jaunajiem nozares profesionāļiem, izstrādājot inovatīvus risinājumus, kā arī veicot apjomīgus izpētes darbus. Pavasara sezonā studentu grupa aktīvi veica izpēti VNĪ iesniegtajam uzdevumam – zemes platību attālināta apsekošana un novērtēšana atbilstoši zemes plāniem.

“Pie paveiktā neapstāsimies un pētījumu tālāk izmantosim, lai veidotu digitālus risinājumus, kas ietaupīs gan laika, gan finansiālos resursus un nodrošinās efektīvu zemes platību apsekošanu,” teic VNĪ korporatīvās komunikācijas un ilgtspējas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Uzņēmums plāno turpināt sadarbību ar “Demola Latvia”.

VNĪ ir viens no 11 uzņēmumiem un organizācijām, kas piedalījās “Demola Latvia” pavasara sezonā. Risinājumus licencēja arī “Just3dparts”, “Vanna vannā”, “Andžeja Grauda bungu skola”, “Elva Baltic”, “Saules veselības centrs” un “Rīgas satiksme”. Pašvaldības uzņēmums iesniedza divus izaicinājumus un licencēja abus risinājumus. Viena komanda pētīja “Demola Latvia” attīstības iespējas.

Pirmā pieredze

“Šī bija pirmā pieredze, piedaloties “Demola Latvia”, un tā viennozīmīgi vērtējama kā veiksmīga. Studenti ir ieinteresēti, erudīti, ar augstu atbildības sajūtu un skaidru nākotnes redzējumu. Viņi domā globāli un aktīvi izmanto digitālās platformas, kas ir ļoti saistoši mums kā medicīnas pakalpojuma sniedzējam,” norāda “Saules veselības centra” vadītāja Laila Pranka.

Uzņēmums aicināja studentus izstrādāt mārketinga stratēģiju novatoriskam ģenētiskam testam personalizētai svara samazināšanai, uzlabojot dzīves kvalitāti un samazinot nopietnu saslimšanu, piemēram, diabēta vai sirds slimību risku. “Mainīt sabiedrības viedokli par veselību nevar īsā laikā. Mēs izmantojam studentu ieteikumus, bet negaidām tūlītējus rezultātus. Kompānijas politika ir atbalstīt un motivēt darbiniekus un studentus. Novērtējot viņu lielo ieguldījumu, mēs licencējām risinājumu, kā arī piedāvājām studentiem veidot karjeru mūsu uzņēmumā,” stāsta L. Pranka.

Uzņēmumi kļūst atvērtāki sadarbībai

“Demola Latvia” projekta koordinatore Signe Adamoviča norāda, ka šajā sezonā izdevies sasniegt labāku rezultātu, jo uzņēmumi kļūst atvērtāki sadarbībai ar studentiem, turklāt pilnveidota studentu atlase un labāk strukturēts sadarbības process, sniedzot atbalstu visām iesaistītajām pusēm.

2020. gada rudens sezonā programmā tika saņemts 261 studentu pieteikums, un tika uzņemti 55 studenti no astoņām augstskolām, rakstīja Labs of Latvia. Uzņēmumi iegādājās piecu risinājumu licences par aptuveni desmit tūkstošiem eiro.

Daļa no projekta Inovāciju granti studentiem

Sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm “Demola” programma tika izveidota 2008. gadā Somijā. Tagad tā darbojas 18 valstīs un programmā ir iesaistījušās vairāk nekā 50 universitātes. “Demola Latvia” studentiem dod iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu.

“Demola Latvia” īsteno Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar Latvijas Universitāti. Programma ir daļa no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Inovāciju granti studentiem”.

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri