Pārlekt uz galveno saturu

Uzņēmēju-EXPO 2020 dalībnieku tikšanās ar LIAA Projektu vadītājiem

21. aprīlī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) organizēja tikšanos uz uzņēmējiem – EXPO 2020 dalībniekiem, kurā ar veiksmes un pieredzes stāstiem dalījās Lāsma Adamoviča, uzņēmuma “Madonas Uguns Siers” dibinātāja, Valentīns Mucenieks, valdes loceklis uzņēmumā “Spodra”, un Andris Žīgurs, attīstības vadītājs uzņēmumā “Vervo”. Pasākumu apmeklēt tika aicināti visi Latvijas uzņēmēji, kuri bija devušies uz izstādēm, tirdzniecības misijām EXPO 2020 ietvaros vai piedalījušies uzņēmēju delegācijas sastāvā augstu Latvijas amatpersonu vizīšu laikā Apvienotajos Arābu Emirātos. Organizatori tic, ka šāda veida tikšanās ar uzņēmēju savstarpēju un LIAA darbinieku tīklošanos ir nepieciešama un aktualizē izaicinājumus, kurus nepieciešams risināt ar abpusēju dialogu.

Pasākumu atklāja LIAA direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja, minot Starptautiskās konkurētspējas veicināšanas (SKV) programmas grozījumus, kuros atbalsta intensitāte ir palielināta no 50 % uz 80 %, kā arī pieejamais finansējums gadā palielināts no 40 tūkstošiem uz 60 tūkstošiem vienam uzņēmējam. Šie grozījumi liecina par valsts institūciju vēlmi sadzirdēt uzņēmējus un palīdzēt attīstīties uzņēmējdarbībai un eksportam Latvijā.

Sarunai pievienojās arī Latvijas Ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos vadītāja Inga Ulmane, kas ar milzu entuziasmu vada LIAA pārstāvniecību Dubaijā un bijusi ar sirdi un dvēseli iesaistīta visās EXPO 2020 aktivitātēs. Inga dalījās ar ieteikumiem par turpmākajām darbībām, lai izveidotos biznesa kontaktus stiprinātu un rastu veidus, kā nonākt līdz sadarbības līgumam ar arābiem, kuriem stipri atšķirīga mentalitāte un veids, kā tiek slēgti darījumi.

Pēc Ingas Ulmanes prezentācijas un iedrošinājuma uzņēmējiem turpināt uzturēt izveidotos biznesa kontaktus sekoja 3 uzņēmēju pieredzes stāsti, kas iedvesmoja klātesošos nebaidīties un spert soli ik pēc soļa mērķu virzienā.

“Madonas uguns Siers” dibinātāja Lāsma Adamoviča atzina, ka bez LIAA atbalsta attīstība nebūtu notikusi tik strauji. Madonas BI granti iekārtu iegādei, telpu īrei devuši milzīgu attīstības tempu. Uzņēmums izmantojis arī inovāciju vaučera priekšrocības. Savukārt brauciens uz Dubaiju, kas bijusi pirmā publiskā parādīšanās plašākai sabiedrībai, atklājis AAE tirgu un atvēris sadarbības durvis ar uzņēmējiem arī tepat Latvijā. Lāsma Adamoviča aicina uzņēmējus, kas dodas uz izstādēm, izmantot tirdzniecības misijas un tikties individuālās tikšanās reizēs, jo tās sniedz atbalstu iegūt biznesa tikšanās ar potenciālu vērstu uz sadarbību. Lāsma jau paguvusi apmeklēt Apvienoto Arābu Emirātus trīs reizes un maija mēnesī atkal plāno turp doties, jo tikšanās klātienē arābu kultūrai ir ļoti svarīga. Unikālā “Madonas Uguns Siers” produkcija pieejama restorānos “Šašliks un reņģe” Vecāķos, Tīnūžos un, protams, arī Madonā.

Valentīns Mucenieks savu dalību EXPO 2020 ir izmantojis maksimāli daudz gan piedaloties izstādēs un tirdzniecības misijās, gan dodoties uzņēmēju delegācijā kopā ar Latvijas Republikas valsts prezidentu E. Levitu. Ieguldītais darbs, laiks un nauda vainagojušies ar sadarbības līgumu. Valentīns atzīst, ka arābu mentalitāte ir stipri atšķirīga no latviešu, tāpēc tā jāiepazīst un jāpieņem atšķirības. AAE ir vieta kur satiekas visa pasaule, kas noteikti jāizmanto.

Andris Žīgurs, uzņēmuma “Vervo” pārstāvis, aicināja uzņēmējus izmantot kravu pārvadājumu pakalpojumus Dubaija – Rīga, jo tieši viņi šogad vērs durvis vaļā pārstāvniecībai Dubaijā. Uzņēmums “Vervo” pēc dalības valsts vizītē februāra beigās ieguva labus biznesa kontaktus, kas palīdzēja attīstīties un jau pāris mēnešus pēc vizītes piedāvāt kravu pārvadājumus. Andris Žīgurs atklāj, ka uzņēmums pirms 2 gadiem nav nobijies no krīzes un atvēris pārstāvniecības gan Igaunijā, gan Polijā, un tāds pats kurss tiek ieturēts arī šajā gadā.

Arī citi uzņēmēji, kas bija ieradušies uz tikšanos, pozitīvi vērtē iegūto pieredzi. LIAA Projektu vadītāji gaida uzņēmēju pieteikumus un labprāt atbild uz interesējošiem jautājumiem.

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri