Pārlekt uz galveno saturu

Turpinās Ventspils Zinātnes centra VIZIUM telpu iekārtošanas darbi

Kopš pagājušā gada rudens, kad Zinātnes centra VIZIUM ēka tika nodota ekspluatācijā, turpinās aktīvs darbs pie eksponātu izstrādes un montāžas, kā arī tiek labiekārtoti ofisi, konferenču zāle, kafejnīca, noliktavas un citas koplietošanas telpas, kurās pakāpeniski tiek piegādātas un uzstādītas mēbeles, lai jau šī gada vasarā uzņemtu Zinātnes centra pirmos viesus.

Kā vienu no nozīmīgiem pēdējā laika papildinājumiem jāmin krāsainās sienas, kas lielo telpu blakus Bērnu galerijai sadala 4 mācību klasēs, kurās jau pavisam drīz norisināsies interešu izglītības nodarbības. Tāpat ir iekārtota kafejnīcas telpa, kurā uzņēmums SIA "Sandrī" nodrošinās gardas maltītes gan Zinātnes centra apmeklētājiem, gan ofisu darbiniekiem, kā arī ikvienam, kurš vienkārši vēlas papusdienot, jo ieeja kafejnīcā būs arī no terases, ne tikai caur Zinātnes centra telpām.

Turpat blakus kafejnīcas zonai atrodas konferenču zāle, kurai arī jau ir piegādāti krēsli un galdi. Zinātnes centra konferenču zāle ir visnotaļ universāla, jo no 1 lielas telpas to ir iespējams sadalīt trīs mazākās konferenču zālēs jeb apmācību telpās ar bīdāmu, skaņas izolējošu sienu palīdzību.

Aktīva rosība notiek arī Zinātnes centra ofisu telpās, kas paredzētas Ventspils Digitālā centra administrācijai. Tās pakāpeniski tiek piepildītas ar mēbelēm - darba galdiem, krēsliem, savukārt noliktavas telpās uzstādīti apjomīgi plaukti. Iznomātajās ofisu telpās jau saimnieko uzņēmumi SIA "Azeron" un SIA "Galantus", kas jau pavisam drīz sagaidīs arī savus kaimiņus SIA "Sandrī" un Ventspils Digitālā centra administrāciju.

Tāpat turpinās darbs pie eksponātu izstrādes un montāžas - līdz šim uzstādīti 8 eksponāti, kas tapuši projekta "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas - Next Generation Micro Cities of Europe" ietvaros. Piemēram, šie eksponāti ļaus apmeklētājiem iejusties šāvēja, snovbordista un futbolista lomā, uzzinot par spēku un citiem fizikas likumiem, kas sportu padara aizraujošu un ietekmē sportista sniegumu.

Savukārt decembrī tika piegādāti vēl 3 eksponāti, kas izstrādāti prioritārā investīciju projekta "Izglītības kvalitātes uzlabošana dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomā" ietvaros: "Smadzeņu viļņi", kurā uz caurspīdīga ekrāna ir attēlota smadzeņu un to daivu vizualizācija, ko apmeklētāji ar roku kustībām gaisā var grozīt un kustināt, norādot uz konkrētu smadzeņu daļu, par kuru vēlas uzzināt vairāk; "Virtuālās realitātes nobrauciens" sagādās apmeklētājiem asas izjūtas un nebijušas emocijas, ļaujot izjust braucienu pa amerikāņu kalniņiem, atrodoties turpat Zinātnes centrā "VIZIUM"; "Virtuālais ceļojums" sniegs iespēju kopā ar draugiem doties virtuālā pastaigā pa labirintiem, mēģinot atrast izeju no tā. Šobrīd turpinās darbs pie Veselīga dzīvesveida galerijas eksponātu uzstādīšanas un programmēšanas.

Informāciju sagatavoja Elīna Kroņkalne, Direktore Ventspils Digitālais centrs. Kontakti: Elina.kronkalne@ventspils.lv, 636 07607. Publicitātes foto. 

Avots
Ventspils Digitālais centrs

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri