Pārlekt uz galveno saturu

T.Linkaits: cieša sadarbība starp Latviju un Lietuvu dod pienesumu abu valstu izaugsmei

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 17.februārī, tikās ar jauno Lietuvas vēstnieku Latvijā Valdu Lastausku (Valdas Lastauskas), lai pārrunātu abu valstu sadarbību. Ministrs un vēstnieks bija vienisprātis, ka ciešā sadarbība starp Latviju un Lietuvu dod pienesumu abu valstu izaugsmei.

"Latvijai un Lietuvai kā kaimiņiem ir cieša sadarbība daudzos aspektos, tostarp arī kopīgos transporta nozares projektos. Abām pusēm ir jābūt vienotām un konstruktīvi jāstrādā, lai sasniegtu labākos iespējamos rezultātus," sacīja T. Linkaits.

Ministrs un vēstnieks pārrunāja aktuālo situāciju tranzīta un loģistikas nozarē, kas saskaras ar ģeopolitiskās situācijas radītajiem izaicinājumiem, kā arī pievērsās jautājumam par abu valstu savienojamību un ātru pārvietošanos, kas ir īpaši būtiski uzņēmējdarbības attīstībai.

T. Linkaits atzīmēja, ka jau pašlaik top Ķekavas apvedceļš uz A7/E67 autoceļa Lietuvas virzienā, kā arī tuvākajos gados ir ieplānoti Bauskas un Iecavas apvedceļu izbūve. Rīgas apvedceļš tiek pārveidots par ātrgaitas šoseju, tādējādi būtiski uzlabosies starpvalstu savienojamība un ērta pārvietošanās ar autotransportu pa Via Baltica.

Vienlaikus jau šobrīd aktīvi uz priekšu virzās Rail Baltica dzelzceļa līnijas izveide. "Jaunā un modernā dzelzceļa infrastruktūra radīs kā satiksmes, tā arī reģionu attīstības iespējas un stiprinās mūsu starpvalstu attiecības," pauda T. Linkaits. Tāpat jau pašlaik ir iespējams izskatīt iespēju pasažieru satiksmes attīstībai esošajā dzelzceļa infrastruktūrā.

Informāciju sagatavoja Maija Rēna, Satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos. Kontakti: 29272365, maija.rena@sam.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
SAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri