Pārlekt uz galveno saturu

Tilde turpmākos četrus gadus nodrošinās mašīntulkošanu Somijas valdībai

Latvijas valodu tehnoloģiju un lokalizācijas uzņēmums Tilde sniegs nacionāla mēroga mašīntulkošanas pakalpojumu Somijas valdībai un tās ministrijām - pēc rūpīgas tirgus analīzes un vadošo starptautisko pakalpojumu sniedzēju izvērtēšanas Somijas premjerministra birojs ir noslēdzis četru gadu līgumu. Tildes jaunākais mākslīgā intelekta risinājums Aura tiks izmantots dokumentu tulkošanai somu, zviedru un angļu valodās, ik dienas atvieglojot vairāk nekā 70 štata tulku un terminologu darbu premjerministra birojā.

Premjerministra birojs pārrauga un vada visu Somijas valdību, kā arī sniedz pakalpojumus valsts aģentūrām un sabiedrībai. Pateicoties nesen klajā laistajam Tildes izstrādātajam mašīntulkošanas pakalpojumam AURA, Somijas valdības darbinieki tagad varēs efektīvāk strādāt ar daudzvalodu informāciju.

"Tā kā Somija ir divvalodu valsts ar pieaugošām tulkošanas vajadzībām, viena no mūsu galvenajām prioritātēm ir jaunāko mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošana, lai nodrošinātu atbalstu mūsu daudzvalodu vajadzībām," sacīja Simo Kankunens, premjerministra biroja Tulkošanas un valodu nodaļas projektu vadītājs. "Tāpēc esam ārkārtīgi priecīgi sākt darbu ar AURA, kas mums palīdzēs uzlabot informācijas plūsmu, tulku produktivitāti un visu valdības darbību."

Galvenie šī līguma noslēgšanas faktori bija tulkojumu kvalitāte un drošība, un Tilde sniedza tieši to, kas vajadzīgs premjerministra birojam. AURA ģenerē ātrus un drošus dokumentu un tekstu tulkojumus somu-zviedru, zviedru-somu, somu-angļu un angļu-somu valodu pāros. Šo pielāgoto mašīntulkošanas rīku pamatā ir dziļās mašīnmācīšanās algoritmi, un šajos rīkos ir iestrādāta dinamiska terminoloģijas integrācija, lai tiktu ievērota unikāla terminoloģija un valodas prasības.

Tikpat svarīgi ir arī tas, ka Tildes mašīntulkošanas risinājumi atbilst stingrām drošības prasībām un nodrošina datu privātumu un konfidencialitāti saskaņā ar Vispārīgo datu aizsardzības regulu (VDAR).

Papildus tam, ka AURA atbalstīs 70 štata tulku un terminologu komandu premjerministra birojā, šis pakalpojums būs pieejams arī visām valsts amatpersonām, palielinot kopējo potenciālo lietotāju skaitu līdz 6000. Šis mašīntulkošanas rīks palīdzēs Somijas premjerministra biroja tulkiem produktīvi uzlabot un paātrināt tulkošanas procesus. Tikmēr valsts iestāžu darbinieki visdažādākos dokumentus varēs ātri iztulkot PDF un citos formātos mākonī pieejamā privātā tulkošanas platformā.

"Somija sniedz lielisku piemēru, kāda ir novatoriska valdība, kas izmanto valodu tehnoloģijas, lai uzlabotu valdības darbību," apgalvo Tildes mašīntulkošanas nodaļas vadītājs Artūrs Vasiļevskis. "Somu valoda ir morfoloģiski bagāta un izaicinoša no mašīnmācīšanās skatpunkta; tāpēc esam ļoti lepni, ka mūsu pētnieku un inženieru komanda ir izstrādājusi šo augsti kvalitatīvo tulkošanas risinājumu."

Tildei ir bagāta pieredze sadarbībā ar Somijas valsts un privāto sektoru. Tilde izstrādāja ES Padomes prezidentūras mašīntulkotāju, kas veicināja daudzvalodu informācijas apmaiņu Somijas prezidentūras laikā 2019.gadā. Izmantojot šo risinājumu, sešu prezidentūras mēnešu laikā tika iztulkots vairāk nekā 12,7 miljoni vārdu. Tildes mašīntulkošanas risinājumi ir veicinājuši arī daudzvalodu saziņu un tulkošanas efektivitāti Somijas Statistikas ministrijā, Espo pilsētā un daudzās citās struktūrās un uzņēmumos.

Par Tilde

Tilde ir viens no vadošajiem Eiropas valodas tehnoloģiju un lokalizācijas uzņēmumiem. Attīstot mākslīgā intelekta tehnoloģijas, Tilde nodrošina valodu atbalstu digitālajā laikmetā. Uzņēmuma izstrādātie risinājumi ietver mašīntulkošanas sistēmas, virtuālos asistentus, sarunbotus, runas atpazīšanu un runas sintēzi, tiešsaistes terminoloģijas pakalpojumus, kā arī tulkošanas, pareizrakstības un korektūras rīkus. Tilde aktīvi darbojas informācijas tehnoloģiju pētniecības un attīstības jomā un īsteno dažādus starptautiskus un nacionālus pētniecības un inovāciju projektus Eiropas Savienības programmās.

Informāciju sagatavoja Gunta Cīrule, Tildes mārketinga direktore. Publicitātes foto. 

Avots
Tilde

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri