Pārlekt uz galveno saturu

Tetra Pak un Valio laiž klajā Ziemeļeiropā pirmo no sertificētiem pārstrādātiem polimēriem izgatavoto neatdalāmo korķi

Tetra Pak un piena pārstrādes uzņēmums Valio laiž klajā jaunu neatdalāmo korķi, kura sastāvā ir 30% sertificētu otrreizēji pārstrādātu polimēru. Šis ir pirmais šāda veida korķis, kas tiek pārdots Ziemeļeiropā, un tā ir inovācija otrreizējā pārstrādē.

Sertificētas pārstrādātas plastmasas izmantošana neatdalāmu korķu ražošanā ir pavērsiens abu uzņēmumu centienos veicināt cirkularitāti.

Tetra Pak ir paplašinājis savu ilgtspējīgā iepakojuma risinājumu klāstu, iekļaujot C38 Pro™ — jaunu produktu, kas satur sertificētus otrreizēji pārstrādātus polimērus. Šis atkārtoti aizveramais, noturīgi piestiprinātais korķis ir paredzēts, lai netiktu atdalīts no iepakojuma, tādējādi mazinot vides piesārņojumu.

Valio, Somijas vadošais piena pārstrādes uzņēmums, ir pirmais pārtikas ražotājs Ziemeļeiropā, kas iepakojumā izmanto C38 Pro™, kuru sastāvā ir 30% sertificētu otrreizēji pārstrādātu polimēru. Šie korķi tiks izmantoti kopā ar Tetra Top® iepakojumiem, un tajos būs Valio PROfeel® proteīna dzērieni un Latte kafijas dzērieni.

Pirmie ar sertificētiem pārstrādātiem polimēriem

2022. gadā Tetra Pak bija pirmais kartona iepakojuma ražotājs, kurš piedāvāja risinājumus, izmantojot sertificētu otrreizēji pārstrādātu plastmasu. Sertificēti pārstrādātie polimēri, kas tiek izmantoti Tetra Pak kartona kārbu korķos, augšpusē un pārklājumos, tiek ražoti saskaņā ar ISCC piegādes ķēdes attiecinājuma metodi. Tas nozīmē, ka plastmasa ir izgatavota no pārstrādātu un nepārstrādātu materiālu maisījuma, bet atbilstošā pārstrādāto materiālu masa tiek izsekota visā Tetra Pak piegādes ķēdē.

Ko nozīmē “sertificēti pārstrādāti polimēri”?

Plastmasas atkritumi tiek ķīmiski pārstrādāti (tātad atbilst pārtikas drošības noteikumiem). Plastmasas ražotāji tos pārstrādā kopā ar neapstrādātu plastmasu un atkal izmanto jaunu kartona iepakojumu ražošanas procesā.

  • Šīs jauktā plastmasa tiek piegādāta iepriekš izvēlētām Tetra Pak® ražotnēm, kas ir sertificētas saskaņā ar trešās puses piegādes ķēdes attiecinājuma metodi (masas bilance).
  • Tāpēc šajās ražotnēs ražotajiem Tetra Pak® kartona iepakojumiem var būt trešās puses sertifikācijas etiķete, kas apliecina, ka galaproduktā ir izmantoti sertificēti otrreizēji pārstrādāti polimēri.

Jauna direktīva par neatdalāmiem korķiem

ES direktīva par vienreizlietojamiem plastmasu saturošiem izstrādājumiem nosaka, ka vienreizlietojama dzērienu tara, kas izgatavota no plastmasas, tiks atļauta tirgū tikai tad, ja tās korķi vai vāciņi ir piestiprināti. Šī direktīva, kas stāsies spēkā 2024. gada jūlijā, ir ES plašās plastmasas stratēģijas neatņemama sastāvdaļa un svarīgs ES aprites ekonomikas rīcības plāna elements.

Plašāka informācija par Tetra Pak ir pieejama vietnē www.tetrapak.com

Avots
Tetra Pak

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri