Pārlekt uz galveno saturu

"Tele2" kopā ar "Nokia" veidos modernu 5G radio piekļuves tīklu Baltijas valstīs

"Tele2 AB" grupa ir izraudzījusies "Nokia" kā piegādātāju, kas uzstādīs uzņēmumam 5G radio piekļuves tīklu (RAN) Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. "Tele2" kopīgi ar "Nokia" Baltijas valstīs veidos nākamās paaudzes savienojumu infrastruktūru, kas privātpersonām un uzņēmumiem palielinās mobilā interneta ātrumu un uzlabos pārklājumu, kā arī samazinās latentumu jeb aizturi iekārtām un nodrošinās lielāku uzticamību.

"Tele2" par sadarbību ar "Nokia" 5G pamata tīkla veidošanā informēja jau 2021.gada janvārī. Tagad "Tele2" paplašina savas partnerattiecības ar "Nokia", noslēdzot vienošanos arī par 5G RAN uzstādīšanu Baltijā, vienlaikus arī uzsākot "Tele2" 5G tīkla izvēršanu katrā valstī līdzko tajās tiks iegūts nepieciešamais frekvenču spektrs.

"Mums ir spēcīgs un uzticams partneris, lai īstenotu 5G tīkla ieviešanu Baltijā un kopīgiem spēkiem nodrošinātu nozīmīgu mobilā interneta attīstību katrā valstī. "Nokia" piedāvā pirmšķirīgus risinājumus un modernu aprīkojumu apvienojumā ar lielisku servisu. "Nokia" mums ir bijis lielisks partneris, ieviešot iepriekšējās mobilo tehnoloģiju paaudzes, un mēs ar prieku gaidām šīs partnerības turpinājumu nākotnē," saka "Tele2" izpilddirektors Baltijā Petrs Masjulis (Petras Masiulis).

"Mēs esam priecīgi paplašināt mūsu ilgtermiņa partnerattiecības ar "Tele2" Baltijas valstīs, un lepojamies, ka esam izraudzīti kā "Tele2" uzticams partneris 5G ieviešanas procesā. Mūsu "AirScale" portfelis "Tele2" klientiem nodrošinās modernu savienojamību vairākos tirgos. Ar nepacietību gaidu mūsu sadarbību šajā projektā un ne tikai. Esmu arī priecīgs par "Nokia" panākumiem un attīstības dinamiku Baltijā," norāda "Nokia" mobilo tīklu prezidents Tomi Uito.

5G tīkla ieviešanas laikā Baltijas valstīs arī tiks ievērojami uzlaboti jau esošie "Tele2" 4G tīkli, katrā valstī nodrošinot lielāku mobilā interneta pārraides ātrumu un kapacitāti, kā arī plašāku pārklājumu.

Latvijā noslēgusies 700 MHz izsole

2021.gada 17.decembrī noslēdzās otrā un pēdējā Latvijas rīkotās 700 MHz izsoles kārta. Pirmajā kārtā "Tele2" par 2,42 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 703 MHz - 713 MHz un 758 MHz - 768 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2022.gada 1.februāra līdz 2042.gada 31.janvārim. Otrajā kārtā "Tele2" par 2,36 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 738 MHz - 748 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2025.gada 1.februāra līdz 2042.gada 31.janvārim.

Nodrošinot radiofrekvenču spektru 700 MHz 3,5 GHz joslā, "Tele2" Latvijā ir viss nepieciešamais, lai sāktu 5G ieviešanu visā valsts teritorijā. Igaunijā un Lietuvā augsto un zemo frekvenču izsoles 5G ieviešanai paredzēts rīkot 2022.gadā.

Par "Tele2"

"Tele2" ir mobilo sakaru līderis Latvijā - uzņēmuma klienti ir gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju. Uzbūvējot Baltijā modernāko sakaru tīklu, Tele2 nodrošina vidēji ātrāko mobilo internetu Latvijā un 4G tīkla pārklājumu, kas ir pieejams 99% iedzīvotāju. 2019.gada vasarā "Tele2" pirmais Latvijā iedarbināja 5G tehnoloģiju Rīgā. Uzņēmums ir daļa no "Tele2 AB "grupas un ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas vienoti visās Baltijas valstīs.

Informāciju sagatavoja Oskars Fīrmanis, "Tele2" sabiedrisko attiecību vadītājs Latvijā. Publicitātes foto. Kontakti: +371 29660005; oskars.firmanis@tele2.com. 

Avots
Tele2

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri