Pārlekt uz galveno saturu

T. Linkaits sarunā ar vēstniekiem uzsver starptautiskās sadarbības nozīmi satiksmes nozares attīstībā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits trešdien, 12.janvārī, piedalījās Latvijas vēstnieku ikgadējā sanāksmē un, uzrunājot diplomātisko pārstāvniecību vadītājus, uzsvēra starptautiskās sadarbības un ģeopolitisko notikumu būtisko ietekmi uz transporta nozares attīstību.

Ministrs sarunā ar vēstniekiem atzina, ka satiksmes nozare ir viena no tām, ko pandēmija un tās radītās izmaiņas globālajās norisēs ir ietekmējusi visvairāk, taču ir būtiski atrast veidus, kā turpināt darbu un attīstīties arī šādā situācijā.

T. Linkaits pauda, ka transporta un īpaši tranzīta nozare ir ļoti atkarīga no globālajām norisēm pasaulē un ģeopolitiskās situācijas, kā piemēru minot gan kravu plūsmu no Baltkrievijas, ko ietekmē starptautiski noteiktās sankcijas, gan arī šī gada sākuma notikumus Kazahstānā, kas var atstāt ietekmi uz sadarbību tranzīta un loģistikas jomā.

Ministrs iepazīstināja vēstniekus ar aktualitātēm nozarē, tajā skaitā progresu Rail Baltica projektā, kurā jau notiek būvniecības darbi Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā un lidostā "Rīga", norisinās projektēšana visā pamattrases garumā un pašlaik notiek arī iepirkuma konkurss pamattrases būvniecībai.

Satiksmes ministrs informēja vēstniekus par ministrijas darbu Eiropas Savienības zaļā kursa izvirzīto mērķu sasniegšanai un jaunās tiesību aktu pakotnes klimata jomā "Fit for 55" ietekmi uz transporta sektoru.

Informāciju sagatavoja Maija Rēna, Ministra padomniece komunikācijas jautājumos. Kontakti: +371 29272365, maija.rena@sam.gov.lv. Publicitātes foto.

Avots
SAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri