Pārlekt uz galveno saturu

T. Linkaits ar Čehijas transporta ministru pārrunā satiksmes infrastruktūras attīstību

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits trešdien, 23.februārī, tikās ar Čehijas transporta ministru Martinu Kupku (Martin Kupka). Sarunas galvenās tēmas bija abu valstu transporta infrastruktūras attīstība un Eiropas Savienības līmenī aktuālie nozares jautājumi.

M. Kupka iepazīstināja ar Čehijas jaunās valdības plāniem transporta sektorā, tostarp jauniem ātrgaitas autoceļiem, savienojot valsts rietumu un austrumu daļas, un dzelzceļa attīstību, veidojot jaunus ātrgaitas vilcienu savienojumus.

T. Linkaits savukārt sarunā uzsvēra dzelzceļa transporta būtisko nozīmi, tajā skaitā sabiedriskā transporta attīstībā, un informēja par jaunās dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekta īstenošanas gaitu.

Ministri pārrunāja Eiropas Savienības aktuālās prioritātes transporta jomā, kas ietver transporta sektora dekarbonizāciju un uzlādes tīkla paplašināšanu. Abas puses secināja, ka transporta jomas projektiem nepieciešamas lielas investīcijas, tāpēc lēmumiem šajā virzienā jābūt sabalansētiem.

Šī gada otrajā pusē Čehija būs prezidējošā valsts ES Padomē. M. Kupka norādīja, ka Čehijas prezidentūras prioritātes būs gudras mobilitātes veidošana un savienojamības uzlabošana, tajā skaitā ātrgaitas dzelzceļa līniju attīstīšana.

Abi ministri pauda gandarījumu par valstu sadarbību jauno elektrovilcienu ražošanā, kas patlaban top Čehijas uzņēmumā "Škoda Vagonka" un Latvijas pasažieru satiksmē sāks kursēt šogad.

Informāciju sagatavoja Baiba Ābelniece, Ministra padomniece komunikācijas jautājumos. Kontakti: 26624221, 67028050, Baiba.Abelniece@sam.gov.lv. Publicitātes foto. 

Avots
SAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri