Pārlekt uz galveno saturu

"Startup House Riga" - jauns Latvijas jaunuzņēmumu un inovāciju epicentrs

1.februārī Spīķeru kvartālā durvis vērs sen gaidītais "Startup House Riga" - unikāls inovācijām, sadarbībai un izaugsmes veicināšanai veltīts centrs, kuru varēs izmantot Latvijas jaunuzņēmumu kopiena.

Bezpeļņas centru dibinājuši Jānis Berdigans un Andra K. Bērziņa vadītais nodibinājums "TechHub Riga". Finansējums piesaistīts no Latvijas lielākajiem jaunuzņēmējiem, galvenokārt Jāņa Berdigana radītā labdarības fonda "Berdiganu fonds, ar mīlestību Latvijai" un "Printify". Iniciatīvai ir paredzēts kļūt par centrālo jaunuzņēmumiem paredzēto vietu Rīgā. Tajā jaunuzņēmumu dibinātāji varēs attīstīt savu uzņēmumu, atrast būtiskus resursus un ikdienā sastapt līdzīgi domājošos.

"Mans sapnis ir Latvija kā ļoti turīga valsts. Mums nav derīgo izrakteņu, neesam transporta loģistikas centrs, tāpēc labākais veids, kā nodrošināt labklājību, ir radīt uzņēmumus ar augstu pievienoto vērtību. Vislabāk to var izdarīt, palīdzot Latvijā izveidot jaunus ar tehnoloģijām saistītus uzņēmumus," uzskata Jānis Berdigans un piebilst, ka jebkura jauna, inovatīva biznesa idejas autoram ir grūti atrast līdzdibinātāju un pirmos darbiniekus. "Startup House Riga" mājā būs iespēja satikt ne tikai viņus, bet arī attīstīt kontaktu tīklu un sastapt gan vietējos, gan ārvalstu investorus."

"Startup House Riga" pirmajā stāvā būs telpa, kurā notiks gan ilggadīgie "TechHub Riga Meetup" pasākumi, gan arī citi ekosistēmas sarīkojumi, kurus organizē "Startin.LV", "TechChill" un citi ekosistēmas dalībnieki. Pārējie stāvi domāti kopstrādes un biroju telpām jaunuzņēmumiem, investoriem (iespējkapitāla fondiem) un ekosistēmas organizācijām. Otrajā un ceturtajā stāvā būs pieejamas privātās biroju telpas, trešajā stāvā - kopstrādes telpa. Visā mājā papildus ir sanāksmju telpas, kā arī 19 individuālo zvanu kabīnes - viss piemērots ražena darba vajadzībām.

"Mēs savulaik nodibinājām un izauklējām savu uzņēmumu "TechHub Riga" telpās un komūnā," stāsta Rolands Mesters, "Nordigen" līdzdibinātājs. "Tas bija izšķiroši, lai palīdzētu mums ātrāk mācīties, attīstīties un augt. Mēs esam gandarīti, ka varam atbalstīt arī nākamo paaudzi ar jaunuzņēmumiem Rīgā, kuriem "Startup House Riga" būtu pirmās "mājas"."

Par to, ka "Startup House Riga" iniciatīva ir nepieciešama un gaidīta jau sen, liecina fakts, ka gaidīšanas saraksts, lai kļūtu par šīs unikālas mājas biedriem, aizpildās ļoti ātri. Starp pirmajiem mājas biedriem jau pieteikušies jaunuzņēmumi "Monetizr", "Trace.Space", "Airdeal.io", "Swotzy", iespējkapitāla fondi "Change Ventures", "Practica Capital", "BadIdeas.Fund" un "BuildIT", kā arī tādi ekosistēmas partneri kā "Startin.LV" un "Helve". Atverot "Startup House Riga" durvis, tā veidotāji aicina jaunuzņēmumu kopienu piedalīties šajā aizraujošajā ceļojumā. "Mēs sagaidām, ka daudzi nākotnes jaunuzņēmumu veiksmes stāsti, tādi kā "Nordigen" vai "Printify", dzims un augs tieši "Startup House Riga" telpās," saka "TechHub Riga" līdzdibinātājs Andris K. Bērziņš. Aicinām jaunuzņēmumus pieteikties kļūt par biedriem un mājas iemītniekiem šeit.

"Jaunuzņēmumi sen vairs nav tikai neliela niša vai hobijs noteiktam cilvēku lokam, visā pasaulē tie jau ir kļuvuši par spēcīgu balstu ekonomikas attīstībai, radot tūkstošiem jaunu darba vietu, maksājot miljonus nodokļos, piesaistot lielas ārvalstu investīcijas un uzlabojot dzīves vidi ne tikai inovāciju un IT pasaulē strādājošajiem," saka "Startup House Riga" vadītāja Egita Poļanska.

Par "Startup House Riga":

"Startup House Riga" ir topošais jaunuzņēmumu kopienas epicentrs Latvijas galvaspilsētā, kuru nodibināja Jānis Berdigans, jaunuzņēmuma "Printify" līdzdibinātājs, kopā ar Andra K. Bērziņa vadīto nodibinājumu "TechHub Riga". Mērķis ir radīt labvēlīgu vidi jaunuzņēmumu dibinātājiem, lai viņi varētu augt, mācīties, sadarboties un gūt panākumus. Māja piedāvā virkni ērtību un pakalpojumu, kas pielāgoti jaunuzņēmumu vajadzībām, un paredzams, ka "Startup House Riga" darbosies kā dzinējspēks Latvijas un reģionālajā jaunuzņēmumu ekosistēmā.

Informāciju sagatavoja SIA Printify Development Komunikācijas vadītāja Maija Milbrete. Kontakti: maija.milbrete@printify.com, +37127003283. Publicitātes foto. 

Avots
Printify / Startup House Riga

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri