Pārlekt uz galveno saturu

Startup Day un Startup BBQ jaunuzņēmumu kopienas pasākumā izcelti kopienas spilgtākie sasniegumi

Pieminot pēdējā laika jaunuzņēmumu kopienas spilgtākos sasniegumus, noslēgušās Startup Day un Startup BBQ aktivitātes - Latvijas jaunuzņēmumiem šogad 8 mēnešos investīcijās piesaistīts jau 171 miljons eiro, kas ir vairāk kā puse no tā, kas piesaistīts iepriekšējos desmit gados.

10.septembrī, Latvijas jaunuzņēmumu kopienu pārstāvošās organizācijas TechHub Riga un Startin.LV sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), Ekonomikas ministriju un Rīgas domi organizēja ikgadējo Startup Day un Startup BBQ pasākumu, kas vienkopus pulcēja 600 startup uzņēmumu pārstāvjus, nozares ekspertus un citus entuziastus. Tā ietvaros ikvienam interesentam visas dienas garumā bija iespēja bez maksas iepazīt tuvāk pašmāju dinamisko jaunuzņēmumu kopienu, kā arī sekot līdzi tās aktualitātēm, atskatīties uz līdz šim paveikto un iezīmēt nākotnes tendences.

Kopienas pārstāvji izcēla nesenākos sasniegumus - Latvijas jaunuzņēmumiem šogad 9 mēnešos investīcijās piesaistot jau 171 miljonu eiro, kas ir vairāk kā puse no tā, kas piesaistīts iepriekšējos desmit gados. Pirmo reizi Latvijā uzņēmums saņēmis "vienradža" statusu, kas tiek piešķirts jaunuzņēmumiem, kuri sasnieguši vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru tirgus vērtību. Stājies spēkā arī jauns akciju opciju regulējums, kas palīdz jaunuzņēmumiem piesaistīt un noturēt darbiniekus, kā arī padara Latviju par vienu no pievilcīgākajām valstīm jaunuzņēmumiem dibinātājiem. Savukārt pēc 2020.gada otrajā pusē veiktajiem grozījumiem Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likumā, ieviesti draudzīgāki nosacījumi atbalsta saņemšanai un paplašināts atbalsta saņēmēju loks, jau 40 jaunuzņēmumiem piešķirot 2,5 miljonus eiro.

Latviju par pievilcīgu valsti jaunuzņēmumu dibinātājiem padara arī start-up vīza, kas pieejama daudzsološiem ārvalstu jaunuzņēmumu ideju autoriem, padarot vienkāršāku jaunuzņēmumu dibināšanu, neesot Latvijas pilsonim. Startup vīzas jeb termiņuzturēšanās atļaujas līdz 2021.g. gada augusta nogalei saņēmušas jau 97 personas, savukārt, visā 2020.g. laikā tās izsniegtas 101 personai.

Pateicoties LIAA, Latvijā jaunuzņēmumiem ir pieejams dažāda veida atbalsts inovāciju un biznesa attīstībai, starptautiskās konkurētspējas veicināšanai. LIAA administrē plašu atbalsta programmu loku, pieejami inovāciju vaučeri, biznesa inkubatori, starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programma un vairāki citi atbalsta instrumenti. Tie pieejami ne tikai jaunuzņēmumiem, bet arī maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) un lielākiem komersantiem, kas nodarbojas ar augstvērtīgu un zinātņietilpīgu produktu radīšanu.

Startup Day un Startup BBQ pasākumus atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Rīgas dome, Ekonomikas ministrija un Ekonomikas ministrijas īstenotais Interreg Europe projekts "Start-Easy".

Informāciju sagatavoja Team Riga. Publicitātes foto. 

Avots
Team Riga

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri