Pārlekt uz galveno saturu

Skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas tiksies pavasara pasākumā CITS BAZĀRS

Ikgadējais Latvijas skolēnu mācību (SMU) uzņēmumu tirgošanās pasākums CITS BAZĀRS notiks jau šajā nedēļas nogalē, no 3. - 7.martam. Kopš pandēmijas sākuma, jau trešo gadu pasākums noris tiešsaistē. Neskatoties uz periodiski attālināto mācību procesu, skolēnu mācību uzņēmumu skaits ir pieaudzis un pavasara gadatirgū piedalīsies vairāk uzņēmumu nekā iepriekšējā gadā. Vietnē JALATVIA.LV lapas apmeklētāji varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar skolēniem, lai iegādātos orģinālas, inovatīvas un praktiskas lietas savai ikdienai.

E - katalogā jalatvia.lv ikviens varēs aplūkot SMU profilus un iegādāties skolēnu ražojumus - mājas lietas, preces skaistumkopšanai, bižutēriju, dažādas spēles un preces bērniem, kā arī apģērbus, modes lietas, interjera priekšmetus, pārtikas preces u.c. Starp estētiskām un sadzīvē noderīgam precēm būs iegādājamas arī skolēnu veidotas pavisam unikālas un funkcionālas lietas, piemēram, augsnes monitorēšanas ierīce dārzkopjiem, bezvadu termokrūze, kas silda un pat uzvāra ūdeni, izglītojošas rotaļlietas bērniem, viedierīce atkritumu apsaimniekošanai, daudzfunkcionāls drēbju pakaramais, šaha spēle četriem spēlētājiem un citi interesanti produkti.

"Tā kā jau ceturto reizi pandēmijas apstākļos pasākums var notikt tikai tiešsaistē, skolēniem ir bijusi iespēja vēl padziļinātāk un plašāk domāt par "online" pārdošanas mārketinga aktivitātēm, apgūt un ieviest dažādas iespējas pircēju uzrunāšanai attālinātai tirdzniecībai, kas šobrīd jau ir kļuvis par "must have". Mēs priecājamies, ka jaunieši ar katru gadu kļūst aktīvāki, iesaistoties šajā programmā, ir vērsti uz inovāciju veidošanu, domā zaļi un ar plašu skatu nākotnē. To visu mēs varēsim novērtēt Citā Bazārā jau šonedēļ un iegādāties ko sev lietderīgu, unikālā un īpašā izpildījumā, radītu tepat Latvijā", iepirkties un atbalstīt jaunos uzņēmējus aicina izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns.

Skolēnu mācību uzņēmumu CITS BAZĀRS notiek Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros, un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju Swedbank.

"LIAA ieskatā līdztekus straujajai digitālo un e-komercijas prasmju apguvei, kas notikusi pēdējo gadu laikā, svarīga ir praktiska biznesa izglītība, kas tiek apgūta CITĀ BAZĀRĀ un SMU programmā kopumā. Šādas prasmes arī mainīgos apstākļos un neparedzētās situācijās būs izšķirošas un dos stabilu pamatu, lai jaunieši paši spētu radīt jaunus produktus, inovēt un izveidot darba vietas sev un arī citiem," tā stāsta Dace Dumbere-Bregže, LIAA inovāciju atbalsta nodaļas vecākā projektu vadītāja.

"Šis mācību gads ir bijis sarežģīts visiem - gan skolēniem, gan skolotājiem - un tāpēc ir prieks redzēt, ka jaunieši, par spīti pandēmijai, savu mācību uzņēmumu ietvaros ir radījuši tiešām jaudīgas biznesa idejas, kurās redzam gan spēcīgu tehnoloģiju klātbūtni, gan rūpes par mūsu planētas ilgtspēju. Prasmes un īpašības, ko jaunieši attīsta skolēnu mācību uzņēmumu programmā - uzņēmīgums, radošums, spēja plānot un organizēt, prasme prezentēt sevi un savu produktu un daudzas citas - būs aktuālas visu turpmāko dzīvi, tāpēc ceram, ka arī šogad programmai pievienosies arvien jaunas skolas, dodot iespēju skolēniem izmēģināt savus spēkus uzņēmējdarbības lauciņā", skaidro Madara Ūlande, Swedbank Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja.

Vienlaikus CITS BAZĀRS norises laikā kā ierasts jaunos uzņēmējus vērtēs pieredzējusi profesionāļu, uzņēmēju un akadēmisko spēku komanda, un labākie tiks apbalvoti deviņās nominācijās: "Sociāli atbildīgs SMU", "Tehnoloģiskās inovācijas produkts/pakalpojums", "Labākā SMU pārdošanas komanda", "Uz zināšanām balstīts SMU produkts/pakalpojums", "Sociālo mediju komunikācijas balva", "SMU produkts/pakalpojums gatavs starptautiskajam biznesam", "Videi draudzīgs SMU produkts/pakalpojums", "SMU biznesa potenciāls" un "Labākais reklāmas video".

CITS BAZĀRS informatīvie atbalstītāji - Dienas Mediji, Dienas bizness un inbox.lv. Pasākuma laikā "Junior Achievement Latvia" partneri LR Patentu valde skolēnu mācību uzņēmumiem nodrošinās konsultācijas par intelektuālā īpašuma tiesībām un aizsardzību.

JA Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu programma

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma ir īpaši 4.-12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22% programmas absolventu jau ir iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa - tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvia, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2021./2022. mācību gadā JA Latvia ir reģistrējušies vairāk kā 1000 skolēnu mācību uzņēmumu.

Par JA Latvia

JA Latvia ir Latvijas lielākā izglītības organizācija ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvia ir viens no 37 Junior Achievement Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991.gada. Junior Achievement Worldwide par ieguldījumu izglītībā šogad nominēta arī Nobela Miera prēmijai.

Eiropas Komisija atzinusi JA Latvia par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.

JA Latvia katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 120 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

• Finanšu pratības ABC - sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.-9. klasei.

• Karjeras izglītības programma ĒNU DIENA 1.-12. klasei.

• Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.-12. klasei.

• Līderu programma 10.-12. klasei.

• HealthTech programma - pirmsakselerators augstskolu studentiem, kas veicina inovāciju kopradi starp medicīnas un tehnoloģiju nozarēm.

• Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.

Informāciju sagatavoja Jānis Krievāns, JA Latvia valdes priekšsēdētājs.

Vairāk informācijas: 

Jānis Krievāns,

JA Latvia valdes priekšsēdētājs

Tālrunis: 26188785

E-pasts: janis@jalatvia.lv

Seko un uzzini vairāk:

https://www.facebook.com/JALatvia/

https://twitter.com/JALatvia

https://www.instagram.com/JALatvia/

Avots
Junior Achievement Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri