Pārlekt uz galveno saturu

Septiņi jaunuzņēmumi pārstāvēs Latviju konferencē "Startup Day"

Igaunijas pilsētā Tartu notiekošās jaunuzņēmumu konferences “Startup Day” konkursa “Startup Pitching Powered by EstBAN” 40 labāko vidū šogad ir arī septiņi Latvijas pārstāvji: “Corebook.io”, “Kedeon”, “Foodoo.ai”, “LendSecured”, “Altero.lv”, “AgroPlatforma” un “BeeSage”.

Šogad Startup Pitching Powered by EstBAN iespējams pretendēt uz trīs sindikātu finansējumu. Igaunijas biznesa eņģeļu tīkls EstBAN piedāvās divus sindikātus un divās komandās ieguldīs līdz 200 tūkstošiem eiro, bet “.Cocoon Ventures” investēs 100 līdz 150 tūkstošus eiro.

Balvu vidū ir arī desmit tūkstošu eiro no “Swedbank”, juridiskās konsultācijas piecu tūkstošu eiro apmērā no “Sorainen”, desmit tūkstošu dolāru vērti pakalpojumi no “Cloudvisor”, “Elisa” mentoringa pakalpojumi, balvas 30 tūkstošu eiro vērtībā no “Founderly”, darbavietu trīs mēnešiem Tartu zinātnes parka kopstrādes telpā “S2B workspace”.

Gaida 4000 dalībniekus

Šogad saņemts rekordliels pieteikumu skaits – vēlmi piedalīties jaunuzņēmumu konkursā izteica 330 jaunuzņēmumi no 51 valsts. 40 labākajiem jaunuzņēmumiem būs iespēja piedalīties mācībās par prezentēšanu. 26. augstā jaunuzņēmumi prezentēs sevi žūrijai, bet 27. augustā norisināsies fināls, kurā piedalīsies piecas labākās komandas.

Startup Day notiek kopš 2016. gada. Parasti festivāls norisinās ziemā. Saistībā ar ierobežojumiem, kas bija ziemā, šogad pasākums notiek kā vasaras festivāls. Paredzēts, ka “Startup Day” apmeklēs 4000 dalībnieki, kuru vidū būs jaunuzņēmumi, dažādu uzņēmumu, vadītāji, investori, mediji, potenciālie klienti un partneri.

Pērn uzvarēja Jeff App

Pērn “Startup Day” jaunuzņēmumu konkursā piedalījās 33 uzņēmumi, kas izvēlēti no vairāk nekā 240 pieteikumiem. Latviju konkursā pārstāvēja “CalenDays”, “Vigo” un “Jeff App”. Finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums Jeff App ieguva 170 tūkstošus eiro no Igaunijas biznesa eņģeļu tīkla EstBAN, rakstīja Labs of Latvia. “Jeff App” ieguva arī desmit tūkstošu eiro naudas balvu bez saistībām no “Swedbank”.

“Finansējums nāk negaidot, jo nupat esam noslēguši investīciju kārtu. Taču esam ļoti priecīgi – papildu resursiem, kas ļaus straujāk augt un piesaistīt spēcīgākus speciālistus jau tagad, “savā pusē” nu esam piesaistījuši investīciju veterānus no Igaunijas, Somijas un citām valstīm, kuri ar savu pieredzi un plašo kontaktu loku dos mums ļoti daudz,” iepriekš norādījis “Jeff App” līdzdibinātājs Toms Niparts.

Vēlāk viņš izteicies, ka sadarbība ar Igaunijas biznesa eņģeļiem ir bijusi veiksmīga, ir ļāvusi daudz mācīties un atturējusi no dažādu kļūdu pieļaušanas, rakstīja Labs of Latvia. Šī iemesla dēļ T. Niparts ir iesaistījies Latvijas jaunuzņēmumu asociācijā Startin.lv, lai dotu savu artavu vietējās jaunuzņēmumu vides attīstībā un palīdzētu tai attīstīties straujāk.

“Investori “Jeff App” saskata lielu potenciālu kādudien kļūt par vienradzi – galvenokārt lieliskās komandas dēļ,” teic Anu Oks, EstBAN vadītājs.

Informāciju sagatavoja Anda Asere, Labs of Latvia. Publicitātes foto: Pērn konferencē "Startup Day" uzvarējušā Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmuma "Jeff App" pārstāvji. 

Avots
LIAA / Labs of Latvia

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri