Pārlekt uz galveno saturu

SEB Investment Management ieguldīs vairāk nekā 30 miljonus eiro ilgtspējīgas mežsaimniecības attīstībā Latvijā

SEB Investment Management, kas pārvalda pensiju 2. un 3. līmeņa uzkrājumus, ieguldīs vairāk nekā 30 miljonus eiro jaunajā fondā SG Capital Partners Sustainable Forest and Land Fund, kas šo finansējumu investēs ilgtspējīgas mežsaimniecības attīstībā Latvijā. Fonds darbību sācis 2022.gada 23.martā.

"Investīcijas jaunajā fondā dos iespēju mūsu pensiju 2. un 3. līmeņa klientiem ieguldīt ne tikai ilgtspējīgi, bet arī vietējā ekonomikā. Ilgtspējīga ieguldīšana jau sen no nišas nodarbes kļuvusi par ļoti nozīmīgu finanšu tirgus daļu un paredzams, ka nākotnē šāda veida ieguldījumu apjoms turpinās palielināties. Līdz ar to ieguldījumi jaunajā fondā SEB pensiju plānu dalībniekiem dos iespēju audzēt savu pensijas kapitālu ilgtermiņā un vienlaikus mērķtiecīgi ieguldīt tieši mežsaimniecības attīstībā Latvijā," skaidro SEB Investment Management valdes priekšsēdētājs Jānis Rozenfelds.

Paredzēts, ka jaunais fonds sākotnēji atbildīs Eiropas Savienības regulas par informācijas atklāšanu, kas saistīta ar ilgtspēju, finanšu pakalpojumu nozarē klasifikācijas 8. pantam. Tas paredz, ka tiek veikti ilgtspējīgi ieguldījumi, taču tas nav fonda vienīgais mērķis. Savukārt ilgtermiņā plānots vēl vairāk stiprināt fonda fokusu uz ilgtspēju, padarot to atbilstošu klasifikācijas 9. pantam, kas nosaka, ka ilgtspējīgi ieguldījumi ir galvenais ieguldījumu mērķis.

"Šo klasifikāciju savā ziņā var salīdzināt ar populāro aktivitāti plogingu jeb skriešanu ar mērķi pa ceļam vākt gružus. 6. kategorija paredz tikai skriešanu, lai sasniegtu rezultātu, 8. - skriet un pa ceļam vākt gružus, bet 9. - skriet, lai vāktu gružus. Arvien vairāk redzam, ka klienti interesējas un dod priekšroku 8. un 9. kategorijas ieguldījumiem, tādēļ esam priecīgi papildināt mūsu klientu ieguldījumu portfeli ar fondu, kura mērķis ilgtermiņā paredz tikai ilgtspējīgu ieguldīšanu," stāsta Jānis Rozenfelds.

Jau šobrīd SEB pensiju 2. līmeņa un pensiju 3. līmeņa plānu ilgtspējīgu ieguldījumu apmērs pārsniedz 907 miljonus eiro.

Jau iepriekš SEB Investment Managment ir veicis ieguldījumus fondos, kas finansē ilgtspējīgas iniciatīvas, gan mazinot atkarību no fosilā kurināmā, gan investējot ilgtspējīgā mežu apsaimniekošanā.

Informāciju sagatavoja Jeļena Novaka, SEB bankas privātpersonu komunikācijas vadītāja. Kontakti: jelena.novaka@seb.lv.

Vairāk par SEB grupu Latvijā:

Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia un Skype/SEB_Latvija, YouTube/SEBlatvia

www.seb.lv

SEB grupa ir vadošā finanšu pakalpojumu sniedzēja Ziemeļeiropā. Kā banka ciešām un ilgtermiņa attiecībām, SEB Zviedrijā un Baltijā piedāvā finanšu konsultācijas un plašu finanšu pakalpojumu klāstu. Dānijā, Somijā, Norvēģijā un Vācijā SEB darbības galvenā prioritāte ir korporatīvo un investīciju bankas pakalpojumu sniegšana uzņēmumiem un institucionālajiem klientiem. SEB grupas darbību starptautiskā līmenī apliecina pārstāvniecība 20 pasaules valstīs. Uz 2021.gada 31.decembri SEB grupas kopējie aktīvi veido 3 304 miljardus Zviedrijas kronu, kopējie aktīvi pārvaldīšanā - 2 682 miljardi Zviedrijas kronu. SEB grupā strādā 15 500 darbinieku. Vairāk par SEB grupu: www.sebgroup.com.

Avots
SEB

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri