Pārlekt uz galveno saturu

Satiksmes ministrs vizītē Čehijā iepazīsies ar progresu jauno elektrovilcienu ražošanā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 23. un 24.februārī dosies darba vizītē uz Čehiju, kur tiksies ar jauno Čehijas transporta ministru Martinu Kupku un apmeklēs uzņēmuma "Škoda Vagonka" ražotni Ostravā, lai iepazītos ar jauno elektrovilcienu ražošanas virzību.

Prāgā ministram paredzēta tikšanās arī ar Čehijas transporta ministra vietnieku Janu Sehteru un Prāgas mēra vietnieku transporta jautājumos Adamu Šeinheru.

Trešdien, 23.februārī, plkst. 14.00 ikvienam interesentam ir iespēja tiešsaistē sekot līdzi preses konferencei Čehijas transportbūves uzņēmuma "Škoda Vagonka" ražotnē Ostravā, kuras laikā tiks apskatīti jaunie elektrovilcieni.

Tiešraidei varēs pieslēgties Satiksmes ministrijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/satiksmesministrija

Tuvākajos mēnešos jaunie elektrovilcieni ieradīsies Latvijā. "Škoda Vagonka" ražotnē pirmie vilcieni jau ir gatavi. Vēl priekšā vilcienu testēšana - vispirms Čehijā un pēc tam Latvijā. Kopumā Latvijā līdz 2023.gada nogalei ieradīsies 32 jauni elektrovilcienu sastāvi. Pirmos vilcienus Latvijā piegādās jau pavasarī - testēšanai un sertificēšanai Latvijas dzelzceļa sistēmā, un rudenī tos varēs sākt izmantot pasažieru satiksmē. Vairāk nekā desmit gadus ilgusī vilcienu iepirkumu epopeja beidzot būs noslēgusies ar ērtiem, mūsdienīgiem vilcieniem, kādi Latvijā nav bijuši un kādus pasažieri sen jau pelnījuši.

Informāciju sagatavoja Baiba Ābelniece, satiksmes ministra padomniece. Kontakti: 26624221, baiba.abelniece@sam.gov.lv. Pasākuma vizualizācija. 

Avots
SAM

Reģistrē profilu un piesakies atbalstam!

Personīgajā profilā Tu varēsi saņemt konsultācijas un e-pakalpojumus, slēgt līgumus, lietot personalizēto ziņu lenti un sekot līdzi visiem jaunumiem un aktualitātēm
  1. Reģistrē profilu un personalizē savu ziņu lenti
  2. Noslēdz līgumu un izmanto atbalsta iespējas
  3. Iesniedz projektu un piesakies atbalsta fondiem
Reģistrēties

Mūsu partneri